Temat: emulacja na XT

Na wstępie chcę powiedzieć, że nie oszalałem, nie zwariowałem i nie robię nikogo w balona. Mam pytanie i prośbę o odświeżenie swych umysółw i przypomnienie sobie jakiego emulatora małego atari używaliście na skrajnie słabym sprzęcie (oczywiście cały czas mowa o PeCecie). Jakie były efekty, co odpaliliście i jak to cóś działało. Jeśli ktoś odpisze to proszę (jeśli to możliwe) o podanie jakiegoś linku do danego emulatora (ale nie jest to konieczne bo sam też poszukać umię). Kiedyś opowiem na forum lub w Trencinie co kombinowałem. Z góry dzięki

Żyję bo Bóg tak chciał.

2

Odp: emulacja na XT

No cóż, na tym sprzęcie powinny chodzić stare wersje X-Formera. Tak przypuszczam. Prędkość nie będzie jednak oszałamiająca, no i o dźwięku chyba można zapomnieć... ;)

Sikor umarł...

3

Odp: emulacja na XT

Xformer dawał się pogonić na 386, na czymś słabszym chyba niekoniecznie. I był jeszcze dużo przyjemniejszy XLit, co też biegał na 386. Na jakimś szybkim 486 było od biedy znośnie z szybkością, o ile pamiętam.

4

Odp: emulacja na XT

znalazłem versję xformera 2,5 i ona obsługiwała jeszcze 286, więc może do mojego eksperymentu mi wystarczy ale szukam niższych wersji, może ktoś ma to może podesłać na mvfmvf@poczta.onet.pl

Żyję bo Bóg tak chciał.

5

Odp: emulacja na XT

wczesniejsze wersje nie byly platnymi?

dzieki temu ze wersja 2.5 zostala udostepniona jako public domain mozna legalnie
dolaczyc jego archiwum do atari800 (i uzyskac calkiem legalnie romy...)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: emulacja na XT

watpie czy istnieje na xt

robilem kiedys gdy (xt bylo hitem) test wyswietlania tekstu. wyszlo ze atari8 robi to z podobna predkoscia jak xt.

a8-ass
xt-pascal
:p

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: emulacja na XT

Dokładnie, 8086 / 4,77 MHz jest niewiele - o ile w ogóle - szybszy od 6502 / 1,77 MHz.

KMK
? HEX$(6670358)

8

Odp: emulacja na XT

Niejaki draco robił na łamach Atari Magazynu benchmark, tylko nie pamiętam czy to było porównanie z 8086 czy z 8088. W każdym razie 6502 @ 1.7 MHz (faktycznie 1.2 MHz) wypadło znacznie korzystniej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: emulacja na XT

To było na Portfolio, tam jest 8088, czyli 8086 z ośmiobitową szyną danych. 8086 może być nieco szybsze, ale pewnie niewiele.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: emulacja na XT

No to jednak skoro dyskusja idzie w tym kierunku to opowiem co sobie wymyśliłem. Otóż posiadam komórkę Nokia 9210 i znalazłem na nią emulator C64. Szukałem też (choć na łamach AA już była dyskusja że nie istnieje) emulatora Atari i nie było. W czasie szukania znalazłem emulator PC działający jak XT 6MHz z 640 kB. Wymyśliłem więc, że odpalę tego emulka PC a następnie emulatora Atari. Koniec końców chcę by w mojej komórce zobaczyć Atarowski napis Ready! Taka podwójna emulacja.

Żyję bo Bóg tak chciał.

11

Odp: emulacja na XT

khem, to jakis zart czy ty tak na powaznie?

12

Odp: emulacja na XT

zdaje sie full wypas sdk do tego communikatora jest na sieci, tak wiec przekompilowanie pod niego atar800
(symbian os?) to praktycznie zabawa tylko z portem sdl...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

13

Odp: emulacja na XT

mikey - może i wystawię się na pośmiewisko, ale naród musi mieć jednego takiego co jak coś napisze to wolno się z niego śmiać - to właśnie ja jestem - naprawdę tak chcę zrobić!

Żyję bo Bóg tak chciał.

14

Odp: emulacja na XT

Posmiewisko to nie, nie to mialem na mysli, jednak myslalem ze znajac parametry telefonu, emulca itp, dojdziesz sam do wniosku ze to raczej niemozliwe. Dlatego potraktowalem to jak zart. Jesli 'ty tak na powaznie' to szczerze gratuluje wiary w to!  i chyle czola jesli odpalisz to w taki sposob jaki opisujesz (emul XT a wnim emul atari)

15

Odp: emulacja na XT

mirusvf: tylko podłącz telefon do zasilacza, bo w przeciwnym wypadku, zanim tak emulowane Atari wystartuje i zobaczysz READY, wyczerpią się baterie.

KMK
? HEX$(6670358)

16

Odp: emulacja na XT

tez szukalem emulca atari ,ale niestety :) .... szkoda

17

Odp: emulacja na XT

No już są pierwsze problemy bo przy instalacji emulatora PC wyskakuje błąd - kod przyczyny "USER" nr przyczyny "11" cokolwiek ma to znaczyć nie radzę sobie z tym, za to emulator C64 chodzi! Może kiedyś będzie wreszcie i Atarynka.

Jellonek - rozwiń swą wypowiedź "zdaje sie full wypas sdk do tego communikatora jest na sieci, tak wiec przekompilowanie pod niego atar800 (symbian os?) to praktycznie zabawa tylko z portem sdl..." bo interesuje mnie to

Żyję bo Bóg tak chciał.

18

Odp: emulacja na XT

mirusvf: google twoim przyjacielem - symbian gcc development - pierwszy link
co do sdl - nie chce mi sie wyszukiwac (za to teraz sie placi :D ) ale cos byc moze w Symbian OS C++ Build Tools
kto szuka - ten znajdzie...
a kto pyta, ten pyta...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2005-12-09 20:21:55)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

19

Odp: emulacja na XT

Jak już uderzać w taki hardkor, to może jest jakiś emulator ST na Nokie. Na tym ST można by odpalić STkową wersję XFormera :)

Swoją drogą, na np. WinUAE emulowanym na względnie przyzwoitym pececie pewnie da się odpalić kolejny emulator. Muszę się kiedyś pobawić. Ale to już się offtop zaczyna robić.

20

Odp: emulacja na XT

brunon - pomysł dobry jak każdy, który doprowadzi mnie do celu czyli uruchomienia emu XL/XE. Emulek C64 chodzi fajnie, ale emu PC XT wymaga 3 MB wolnego. Wyłuskałem już 2,3MB mam pomysla jak wyłuskać jeszcze 0,5MB ale te 0,2MB ????????? (tylko tyle lub aż tyle)!!!!!!!!!! Rodzina spisała mnie na straty dwa dni już bawię się symbianem, XT, nokią 9210 i XFormerem w różnych konfiguracjach i nadal nic. Mikey gratulował mi wiary, że to ruszy - dzięki choć mam jej coraz mniej! Drac030 - nokia ciągle pod stałym zasilaniem. Pozdrawiam Mirusvf

Żyję bo Bóg tak chciał.

21

Odp: emulacja na XT

ok - moze sie sprawa nieco ruszy...

prawdopodobnie w przyszlym tygodniu kupie se nokie 7710, ktora to zawiera symbian os (v 7.0s - na platformie Series 90), wiec sie przyjrze szerzej portowaniu a800 na ta platforme.

o ile kojarze jest wersja libsdl na symbiana 6.0 - (czyli na wspomniany wyzej w watku 9210), tak wiec nie rozumiem dlaczego nikomu posiadajacemu ten telefon nie chcialo sie na niego przeportowac a800. lenistwo? too low skils nie przyjmuje jako tlumaczenia, bo na 95% nawet do tego nikt nie podchodzil - nawet do proby swoich sil...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: emulacja na XT

port emulatora to nietrywialne zadanie, a istnienie SDL na target-platforme to nie wszystko.

ps. ale czekamy czekamy.

23

Odp: emulacja na XT

mikey: wiem, wiem, ale mimo przynajmniej sprobuje ;)

w pierwszej kolejnosci przyjrze sie symos v7, ale kto wie - jak beda zainteresowani to moze i do v6 sie dotkne...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep