1

Temat: Okładeczka na kasetkę

Zeskanowałem i poprawiłem cyfrowo dla własnych celów okładkę chyba z najpopularniejszym wzorem stosowanym w składankach na Atari. Do okładki dodałem cieniutką czarną ramkę o grubości 1pix, tak aby ułatwić wycinanie po wydrukowaniu.
Plik tiff 1134/1184 wazy 3,9mb, nie mam możliwości go nigdzie umieścić, ale mogę podesłać na maila (o ile się komuś przyda ;) ).
miniaturka:
http://img360.imageshack.us/img360/4863/atarir2pmini9pe.jpg

Próbowałem umieścić ten post na cas-archive, ale wyświetla mi coś takiego:
Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/atari/stryker/www.cas-archive.pigwa.net/forum/posting.php on line 976
więc wrzucam go tu :P

2

Odp: Okładeczka na kasetkę

Róló! A nie masz moze tego w wektorach?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Okładeczka na kasetkę

podeslij zamieszcze....a forum na tamtej stronce nie dziabajet bo czeka na przebudowe....ale to zaniedlugo jak sun cos podesle :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Okładeczka na kasetkę

Z wrażenia aż mi się łezka w oku zakręciła ... chlip ;( Ach te kasety !
[...] "Mamo, uważaj przy odkurzaniu aby nie puknąć w magnetofon bo od 15 minut wgrywam Draconusa ...." :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-01-06 17:31:40)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Okładeczka na kasetkę

a może jeszcze wersje na dyskietki 5'25 i 3'5 (także dla ST)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Okładeczka na kasetkę

dely napisał/a:

Róló! A nie masz moze tego w wektorach?

Nie mam, ale można to chyba w ilustratorze szybko zrobić.
Choć nie do końca wiem jak miało by to wyglądać.

Adam Klobukowski napisał/a:

a może jeszcze wersje na dyskietki 5'25 i 3'5 (także dla ST)

dla 5.25 mam dwa wzory, dla 3.5 niestety nie mam, nie miałem nigdy kontaktu z ST, a taką stację (3.5) miałem ostatnio 3 "pecety temu" ;).
Planuję też okładkę dla kaset Turbo (ale to już nie bedzie skan).

Może by się udało zebrać skany z kartridży, z tych popularnych serii chociaż (jak np. MEGA itp) i umieścić a cas-archive. Co ty na to Stryker?

7

Odp: Okładeczka na kasetkę

Sie koleś post'arałeś...

8

Odp: Okładeczka na kasetkę

Ja mam na dyskietki 3.5" do Atari ST ! W poniedziałek zeskanuję w pracy (jak nie zapomne :/).

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

9

Odp: Okładeczka na kasetkę

Zgodnie z zaleceniami na stronie cas archive dodałem go do "upload"
bezpośredni link:
ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/c … 2print.tif

10

Odp: Okładeczka na kasetkę

A tu wersja w krzywych, we wszystkich kolorach, o których pamiętam że były.

Tak to wygląda:

http://cyklon.be/wkladka_kaseta_atari.gif

A tu plik .cdr w wersji 9.0. Jeśli ktoś potrzebuje w niższej wersji Corela to dajcie znać.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Okładeczka na kasetkę

Tak, w mojej kolekcji kaset mam też tylko te kolory.
Ale to łatwo przed drukowaniem w photoshop'ie ustawić:
Obrazek/Dopasuj/Barwa i Nasycenie <-pasek "barwa"->

12

Odp: Okładeczka na kasetkę

Piękne... dobry pomysł... aczkolwiek mi się osobiście nie przyda... no chyba ze sobie wydrukuje i powiesze nad monitorem  :) ... ale piekne... fakt łezka sie w oku kreci ... :)

Zajec/sword ;)

13

Odp: Okładeczka na kasetkę

Udało mi się jednak znaleźć okładkę z kasety nagranej w systemie turbo.
Okazało się, że niektóre moje kasety mają okładkę w okładce. :)
Okładkę musiałem wydłużyć o prawie centymetr, ponieważ nie zginał się w miejscu kropek, tylko kawałek dalej (a chyba nie takie było zamierzenie).
Po mocnym "liftingu" plik nadaje się do druku.
Miniaturka:
http://img347.imageshack.us/img347/4453/atariskladankaturbor2p3oc.jpg
Link do pliku:
ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/c … bo_r2p.tif
uwaga! plik trochę waży!
____________________
Jeszcze jedna wersja dla turbo, która właśnie wpadła mi do zbiorów.
Niestety w wersji ksero i to w fatalnej jakości - nie opłacało się skanować, o wiele prościej było zrobić nową ramkę, reszta (boczki) wyglądała prawie identycznie jak w skanie okładki zwyklej kasety, więc je poprostu przeniosłem. (kserówka nie miała tego loga atari na na bocznym, ciemnym pasku)
miniaturka:
http://img428.imageshack.us/img428/5135/atariskladankaturbov2r2p8al.jpg
Link do pliku:
ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/c … v2_r2p.tif

Ostatnio edytowany przez 5eba (2006-01-07 23:10:58)

14

Odp: Okładeczka na kasetkę

No to zostało jeszcze tylko porobić parę różnych kolorków wkładek i można zabierać sie za porządek w taśmach turbo ;)

Z utęsknieniem czekam na podobne rozwiązanie koperty na dyskietki 5.25 oraz naklejki na dyski 5.25 oraz 3.5.

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-01-07 13:28:23)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: Okładeczka na kasetkę

ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/a … ia/Covery/

16

Odp: Okładeczka na kasetkę

Na CAS archive wrzucili widoczine PHP5, kilka kwesti z php4 nie dziala i trzeba minimalnie kod zmienic.

17

Odp: Okładeczka na kasetkę

Vasco - to są Covery robione do produkcji scenowych ze starych dobrych czasów - skany w różnej jakości. Ja miałem na myśli koperty i naklejki wykonane tak jak te umieszczone wyżej tyle, że tym razem dla dyskietek.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: Okładeczka na kasetkę

Ja wiem, ale to moze tez kogos zaciekawic :)

19

Odp: Okładeczka na kasetkę

OFFTOPIC:

5eba napisał/a:

Próbowałem umieścić ten post na cas-archive, ale wyświetla mi coś takiego:
Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/atari/stryker/www.cas-archive.pigwa.net/forum/posting.php on line 976
więc wrzucam go tu :P

juz jest oki....

solo/ng napisał/a:

Na CAS archive wrzucili widoczine PHP5, kilka kwesti z php4 nie dziala i trzeba minimalnie kod zmienic.

zgadza sie...na dodatek sir Azbest mam mnie w d.... i jakos nie chwapi sie by mi pomoc w przerobce niektorych skryptow.......na dodatek przy przenoszeniu bazy zajebalo mu polskie ogonki ;] ....mozna to naprawic ale jakos sie tez do tego nie chwapi ....ehhh ;D

Ostatnio edytowany przez stryker (2006-01-08 04:02:01)

"wszystko się kiedyś kończy......."

20

Odp: Okładeczka na kasetkę

Naklejki na dyskietki 5.25 (zip):
ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/c … _v.1.0.zip
Nie mam niestety żadnych oryginalnych kopert Atari (same Verbatim, Basf...  itp).
Jak ktoś posiada to niech udostępni, a jak nie udostępni to powiem mamie :P

21

Odp: Okładeczka na kasetkę

Superowsko. A nie mógłbyś od razu robić w wektorach? Co prawda dajesz spore rozdzielczości i jak ktoś chce tylko wydrukować to nie będzie problemu, ale jednak rysunek wektorowy to rysunek wektorowy :) I poprawki można wprowadzać itp.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Okładeczka na kasetkę

Jak już wcześniej pisałem, to nie bardzo wiem jak to ma wyglądać bo się wektorami nie bawiłem, a na co dzień używam photoshop'a. Jak sobie załatwię ilustratora to może uda mi się cos wykombinować.
Dodałem też kopertę dla 5.25:
ftp://ftp.pigwa.net/upload/strykercas/c … a_5.25.zip
Niestety cała biała - nie mam takich kopert rodem z atari.
* Jeśli ktoś ma i może zeskanować, mój email jest w pliku z kopertą.

23

Odp: Okładeczka na kasetkę

Skoro powstały już okładki na kasetki, oraz dyskietki 5.25 i 3.5cala. To może jakiś zdolny grafik zapoda jakiś ładny wzór aby można było druknąć go sobie na płytce CD.

Mnie głównie marzy się fotka w rozdziałce przynajmniej 1024x768 z jakimś rozbebeszonym i na maksa rozbudowanym małym Atari ewentualnie innym hardwarem do tego compa. W tej dziedzinie przoduje Pinek.
Nie będę ukrywał że chciałem fotkę tą zapuszczać na płytce CD/DVD dołączanej do kmk czy też sio2ide.

A inne ciekawe grafy na pewno zarzuciłbym sobie na dvd ze stuffem jaki udało mi się zgromadzić do mame/xe/st/f030 itp.

No chyba, że ktoś z Was zna jakiś fajny link z tego typu coverami.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

24

Odp: Okładeczka na kasetkę

Odkopuję wątek stary jak węgiel.
Poszukuję zamieszczonych w tym wątku okładek kaset. Linki oczywiście nie aktualne.
szukałem ich tutaj : ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/s … rs/kaseta/   
ale nie ma tam tych okładek z wątku.
Gdzie tego szukać na pigwie?

I am operator of my pocket calculator

25

Odp: Okładeczka na kasetkę

o! podczepiam się pod prośbę, jakbyś 5eba mógł gdzieś zalinkować jeszcze raz swoje okładki na dyski i kasety

gep/lamers^dial