1

Temat: ASMA nowe oblicze

Od mojego ostatniego wątku o nowym archiwum muzyki atari trochę upłyneło. Jednka odzew na niego był mały. Liczyłem ,że znajdę ludzi do grupy zajmującej się tworzeniem takiego archiwum. Kontakt z PG nie wiele mi pomógł , bo sam zainteresowany pomysł się spodobał to odpowiadał na mój email z 6 miesięczym opóźnieniem. Taki kontakt i coś ustalenie przy tworzeniu archium to porażka, bez szans na dogadanie się. Musiałem zrezygnować z tego pomysłu. Dopiero nie dawno po wydaniu nowego ASMA skontaktowałem się z Mikey i doszliśmy do wniosku, że da się coś zrobić z tym pomysłem i żeby nowe archiwa szybciej się ukazywały i mały więcej muzyczek. Mam do was prośbę. Jeśli ktoś czuje się na siłach i chciałby poświęcić trochę czasu na rypanie starych muzyczek z gier, dem, kolekcji i czego tam popdanie to zapraszam do nowo tworzonej grupy. To wstyd, aby ze wszystkich 8bitowych komputerów atari miało najmniejsze archium muyzyczne. Nawet takie komputery jak Spectrum czy MSX mają o wiele większe swoje archiwa muzyczne.
Druga sprawa to do muzyków. Jesli ktoś w swoich zbiorach ma jakieś swoje kawałki to niech da znać, przerzucimy je na pc do archiwum. Mam nadzieje, że znajde tu jeszcze kogoś do pomocy.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

2

Odp: ASMA nowe oblicze

Obawiam sie, ze nazbyt optymistycznie oceniasz liczbe mozliwych do zripowania, a nie znajdujacych sie w ASMA, muzyczek. To, ze zbior w ASMA jest tak stosunkowo skromny w porownaniu z innymi kolekcjami muzyczek z 8-bitow, jest konsekwencja zwyczajnie mniejszego zbioru produkcji na atari.
Poza tym, Twoj apel w stosunku do muzykow o dzielenie sie swoja tworczoscia jest, co prawda, zawsze aktualny, ale w okresie od poczatku istnienia ASMA do teraz, podobne apele, czesto bezposrednio kierowane, byly juz podejmowane i znow, obawiam sie, ze nie za wielu jest juz muzykow majacych jeszcze w swoich prywatnych zbiorach muzyczki nieuwzglednione w ASMA.

3

Odp: ASMA nowe oblicze

Z tego co się zdąrzyłem zoorientować są jeszcze ludzie co mają swoje kompozycje. Najpierw trzeba do nich napisac i wyciągnąć od nich dyski do przegrania. Co do nowych ripów to mam nie zripowanych kilkaset utworów. Czy ktoś kiedyś słyszał utwór autorstwa Pajero czy Sero ?  A co muzyką ze starych gier ? Myślisz, że wszystko już jest wyrypane. Wystarczy przejrzeć archiwa dem i innych produkcji scenowych. Przecież scena tari to nie tylko jest i była Polska. Nie mówcie, że tylko tyle co jest w ASMA napisano muzyczekn atarce ? To by była porażka.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

4

Odp: ASMA nowe oblicze

Małe sprostowanie, chodziło o mnie nie o kolegę Mikey'a.

Ja też jestem za częstszymi (i obfitującymi w więcej "nowych" utworów) apdejtami, tylko sprawa rozbija się raczej o ripperów i rippery (czyli zarówno o ludzi jak i o oprogramowanie, którego niestety na ATari jak na lekarstwo).

A swoją drogą apeluję do ludzi, którym "zalegają" gdzieś na dyskietkach różne utwory (swoje i cudze, użyte lub nie - byle takie, których nie ma w ASMA, oraz nie są "tajne") o podsyłanie ich bez obaw.

Pomóżmy w dalszym rozwoju tego projektu.

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: ASMA nowe oblicze

Pewnie, ze warto rozbudowywac ASME... Wydaje mi sie tylko, ze sporo muzyki z gier i dem zostalo juz wycietych a inne wciaz czekaja bo sa znacznie trudniejsze w wyciachaniu - do kazdej takiej trzeba podchodzic indywidualnie - chodzi szczegolnie o digitiki - w jednym z pierwszych dem MAD TEAM albo te z dem autorstwa Gatekeepera z Holandii.... mi wiedza starczyła tylko na wyciachanie iluś tam modułów CMC/MPT/FC... i dałem sobie spokój z resztą... nie ta wiedza i cierpliwość... ;)

Ostatnio edytowany przez Dracon (2006-01-05 00:08:56)

6

Odp: ASMA nowe oblicze

Jeśli nie będziemy ładować do ASMA starych kompozycji to archium się nie rozrośnie. Ile w roku wychodzi nowych muzyczek ? Nie jest tego tak dużo, a co będzie jak w danym roku nic będzie z muzyki ? To ASMA ma się nei ukazać ?
Do starych kompoyzcji wystarczy zaciągnąć koderów nich naisza jakieś użytki do ich lepszego znajdowania. Sam wiem jak to jest ze starymi kompozycjami, nie tylko je ciżeko wyrypać na atarce , ale na każdym sprzęcie. Wtedy nei było ustalonych standartów muzycznych i każdy pisał na czym się dało, albo sam tworzył sobie edytor muzyczny.
To fakt, że brakuje riperów, ale może jak by ktoś napisał kurs rypania muzyki to może ktos by się pokusił o wyrypanie kilku kompozycji.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

7

Odp: ASMA nowe oblicze

W którymś numerze Syzygy był mój artykuł o ripowaniu SAPów.

Mógłbym się też pokusić o obsługę w SAP Makerze i ASAPie formatów: Future Composer, Delta Composer, SoundTracker, Antic Music Processor, Theta Music Composer 2.0, Automat Perkusyjny, Black Music Composer, Collen Music Creator, Music Studio, Soft Synth, Benjy Soundmonitor, Advanced Music System. Potrzebuję tylko dokumentacji tych formatów i/lub źródeł plejerów, no i oczywiście pliki do testów.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

8

Odp: ASMA nowe oblicze

Ramos, ja powiem krótko i sądzę, że wiele osób łącznie z powyższymi myśli tak jak ja tylko wstydzi się powiedzieć. Twój pomysł generalnie jest do dupy :) Dla potwierdzenia mojej tezy przytaczam poniższe argumenty.

1. Po co nowe archiwum, skoro dotychczasowa ASMA zawiera zdecydowaną większość utworów.
2. Dlaczego, skoro masz tyle zapału nie pomożesz Zdenkowi w uzupełnianiu archiwum tylko chcesz stworzyć SWOJE? Odpadnie Ci 2000 kawałków do skonwertowania.
3. Skoro w obecnej ASMA ludziom się nie chce rypać utwórów to myślisz, że po ogłoszeniu powstania nowego archiwum Twoje konto mailowe pęknie z powodu otrzymania 1 GiM (gigamega) nowych sapów? Myślę, że wszyscy się będą zabijać żeby jako pierwsi podesłać Tobie sapa :)
4. Itp., itd.

Nie przyjmij tego zbytnio do siebie, to nie jest w żadnym wypadku diss na Ciebie, tylko na IMO bardzo średni pomysł.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: ASMA nowe oblicze

Zgadzam się z przedmówcą.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

10

Odp: ASMA nowe oblicze

Dely źle mnie zrozumiałeś. Nie mam zamaiaru obecnie tworzyć nowego archium.  Chce tylko pomóc w prowadzeniu tego dotychczasowego. Jednak kontakt z PG jest tak trudny, że nie mam cierpliwości czekac na email pół roku. Z tego co m i ostatnio odpisał PG pomysł jest dobry, ale na samych pochwałach i małych uwagach email się skończył. Skąd mam wiedzieć, że wysłane przeze mnie informacje co SAPów czy same rpy będa umeiszone w archiwum. Nie mam sensu tworzyć czegoś co już istnije.
Teraz chce ten projekt jakoś zoorganizować i zbudowac grupę, która będzie wyszukiwała błedy w muzyczce, szukała powtórek czy informacji po sieci o kompoyzcach. Przy dobrej organizacji grupy da się rozbudować to archium, stworzyć porządne narzędzia do tworzenia SAPów czy napisać porządną odtwarzajkę. Te co są nie zbyt dobrze emulją POKEY.

Ramos/Samar/HVSC Crew/ASMA/FanCA

11

Odp: ASMA nowe oblicze

Moze dobrze byloby wiec stworzyc liste, ewentualnie zbior plikow, z ktorych muzyczki nie zostaly jeszcze wyciagniete. To by znacznie moglo przyspieszyc rozrost ASMY. Potrzebny bylaby tylko osoba, ktora odpowiadalaby za wprowadzanie zmian na tej liscie, zaraz po nadeslaniu muzyczki z danej produkcji. Wiem, ze ASMA ma swoja podobna "liste zyczen", ale podejrzewam, ze moglaby ona byc bardziej obszerna i szczegolowa.

12

Odp: ASMA nowe oblicze

Ramos napisał/a:

Jednak kontakt z PG jest tak trudny, że nie mam cierpliwości czekac na email pół roku.

Widocznie PG "wziął urlop". W każdym razie obecnie odpisuje szybko, nawet w przeciągu kilku minut.

Ramos napisał/a:

Z tego co m i ostatnio odpisał PG pomysł jest dobry, ale na samych pochwałach i małych uwagach email się skończył. Skąd mam wiedzieć, że wysłane przeze mnie informacje co SAPów czy same rpy będa umeiszone w archiwum.

Jeśli wysłałeś mu SAPy i/lub informacje o autorach, a on podziękował, to znaczy, że będą umieszczone.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

13

Odp: ASMA nowe oblicze

PG bywa na ircu dosc czesto. kanal #atari8
Teraz tez siedzi. Inna sprawa ze jak go nie ma to dlugo :)

14

Odp: ASMA nowe oblicze

Z PG sprawa wygląda tak: wysłałem do niego SAP-ki kilka razy, w tym muzaki napisane przez Pasia :) - dodatkowo poprawki w tagach (tytuły, autorzy, ksywy, rok stworzenia muzyczki). Efekt był (i jest) taki, że tylko niektóre z nich są w ASMA (w tym wyciągnięte przeze mnie msxy Husaka (Schlecht Korrekt, Kim i jakaś trzecia), ja nie jestem w ogóle uwzględniony w liście podsyłających (mimo wspominania o tym PG i jego zapewnień, że "już, zaraz" mnie tam umieści). PG KOMPLETNIE OLEWA sugestie poprawek w tagach; z tych "husakowskich" z uporem maniaka powykasowywał ksywkę (HUSOFT) - po prostu ręce opadają :(.

Ramos: pamiętam, że zgłaszałem się do projektu, tylko potem za bardzo czas nie pozwolił :). Ja jestem za tym, by po prostu zmienić szefa projektu (broń Boże, tylko nie PG :D) - bądź nim ty. Powinienem niedługo podesłać ci moje poprawki do SAP-ków i te brakujące Pasiowe :).

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

15

Odp: ASMA nowe oblicze

Voy: to wyślij mi  to czego nie ma i ewentualne info o byxach - i po kłopocie. :)

I Ty zostaniesz big endianem...