1

Temat: One Moon and Two Suns

Tak siedze i kombinuje. Firewall wymusil na mnie wyslanie 3 emaili do Dely'ego, ale juz wszystko gra. Szczelam info, ze gra pod wyzej wymienionym tytulem ma sie dobrze i z pomoca Zenona/Dial (ten czlowiek wie co robi! pozdrawiam tutaj i dzieki za pomoc!!!) idzie w kierunku konca :) zamieszczam ostatnie testy format *.bin plus muza (format mp3 i rmt), ktora ma byc docelowo wydana przy okazji na CD. Wracam do browca i pozdro dla wszystkich :D

http://www.magmalu.com/files/OneMoonAnd … 012006.zip
http://www.magmalu.com/files/silent.zip
http://www.magmalu.com/files/silent_rmt.zip

ps: (c) 1989 - 2006 magmalu.com (rulez!)
psII: Zapomnialem dodac, ze w silent.mp3 jest oczywiscie perka z Atari ;)

Ostatnio edytowany przez lizart (2006-01-20 21:20:55)

2

Odp: One Moon and Two Suns

RÓLÓ!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: One Moon and Two Suns

brawa :) dla ciebie :) za wytrwalosc

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: One Moon and Two Suns

Dzieki, program to program, mam idee i musze ja przelozyc na jezyk zrozumialy... a to nie jest takie proste :/ Chociaz bawie sie niezle przy programowaniu 6502 i to jest cool, ze tak z sentymentu sie wypowiem hehe ) slepy usmiech, lorien is dead and magmalu rulez :D

Ostatnio edytowany przez lizart (2006-01-20 21:54:21)

5

Odp: One Moon and Two Suns

Nie no - gierka super, soundtrack także, nieco ostra ta perka, ale się czepiam jak zwykle. Wesja empetszy też super. Byle tak dalej! :)

Kiero: nie uprzedzaj faktów, wszystko po kolei! :D

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: One Moon and Two Suns

takie zalozenie bylo... miekki voice i perka napi* rytm.. hmmm musze kwestie przemyslec i posluchac na roznym sprzecie, bo to w tym rzec! :D

ps: interesuje mnie tysz jak brzmi bass???

Ostatnio edytowany przez lizart (2006-01-20 22:22:20)

7

Odp: One Moon and Two Suns

Posłuchałem jeszcze raz i najbardziej mnie razi w tej muzyce bassdrum, tak jakby nieco odstawał od reszty.

Może dać szum nieco wyżej i na dźwięku 8 lub 0 a następnie zrobić spadek dźwięku A wpierw duży a potem coraz mniejszy - takie przybliżenie funkcji 1/x. ;) Dałoby to fajny efekt kotła.

Albo może ściąć jakiś z Rastera utworów...

No - chyba, że rzeczywiście miało być tak jak jest, w takim razie odpuszczam. :)

Edited: nie nie słucham na 5.1 :D

Ostatnio edytowany przez miker (2006-01-20 22:41:13)

I Ty zostaniesz big endianem...

8

Odp: One Moon and Two Suns

No tak jest ostry, ale nadaje puls... jak sluchasz na 5.1 to moze faktycznie brzmiec nie tak jak trzeba.

okej, jeszcze pokombinuje troche,

in fact 5.1 to shit! ;)

Ostatnio edytowany przez lizart (2006-01-20 22:59:27)

9

Odp: One Moon and Two Suns

Pozwole sobie zabrać głos w kwestii perkusji: jak dla mnie wporzo. Jak na RMT to są to bardzo dobre instrumenty perkusyjne. Ukradnę.

All I hear is the sound of me falling on the ground

10

Odp: One Moon and Two Suns

1989 - 2006

szacuneczek... ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: One Moon and Two Suns

Giera rolo. Takich brakuje na Atari! Czekam na full version.

12

Odp: One Moon and Two Suns

jak zdazysz to ja bym proponowal to przywiezc na forevera ;P moze znajda sie tam jacys zbieracze cartow ? :) :D .....

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: One Moon and Two Suns

gierke obejrzalem, msx posluchalem... gra jest przyjemna - brakowalo takich produkcji :) muzyka? mam wrazenie, ze jest pisana w niektorych momentach troche na sile... reasumujac - milo, ze czesc ludzi odgrzebuje stare smieci i probuje dokonczyc zaczete prace :)

14

Odp: One Moon and Two Suns

Na forevera bedzie raczej ciezko, wariant optymistyczny to sa wakacje, lub koniec roku :) co do muzy, to Slaves o ktorej piszesz empecy cy rmt? wersje sie roznia, pierwsza byla baza do drugiej.

15

Odp: One Moon and Two Suns

A ja mam takie pytanie. Czy to musi być cartridge only?

Przecież można użyć standardowych banków w 130XE lub jakąs zmyślną wybieraczkę. Oczywiście na carcie gra chodzi na każdej maszynie ze standardową ilością pamięci (w każdym razie na XL/XE). Ale z drugiej strony coraz więcej osób używa komputerów z rozszerzeniem przynajmniej do 320 kB.

Także może oprócz wersji cart można jeszcze zrobić zwykłego fajla. Kto jest za? :)

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: One Moon and Two Suns

Hmm, a nie chce ktoś napisać czegoś do wydania...?

Sikor umarł...

17

Odp: One Moon and Two Suns

wiesz Miker, teoretycznie tak, moze byc tez wersja na 130xe i inne maszyny z rozszerzona pamiecia, byloby jednak troche modyfikacji, mysle nad tym. Rzecz sie rozbija o animacje, wypelnianie musi byc extremalnie szybkie, czyli w praktyce lda adr1,x+ \ sta adr2,y+ nie biorac pod uwage maskowania. Nie zaglebiajac sie w szczegoly lepiej jest jak przelaczane banki sa mniejsze, przynajmniej w obecnej wersji. Zalezy mi na tym, zeby gra mykala co ramke, musi miec swoja dynamike.

18

Odp: One Moon and Two Suns

lizart: jak najbardziej .rmt :)
sikor: daj spokoj.

s.

19

Odp: One Moon and Two Suns

wyglada rewelacyjnie, zawsze brakowalo takich gier na atari. engine spasowalby do karnowa ! :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

20

Odp: One Moon and Two Suns

A u mnie nie chodzi :(
Tam gdzie Wy widzicie rewelacyjna gierke ja widze 1 plansze z ktorej nie ma wyjscia, zamiast przeszkadzajaek jakies jakby rozjechane mrugajace sprite'y. Ludzik jak sie rusza (fakt ze plynnie) to tlo wokol niego sie rozmazuje i zmienia kolor.
Mam wrazenie ze ten engine w identycznej postaci juz ogladalem jakis rok temu. Pamietam te sama plansze i wrogow w postaci rozmazanych prostokątów. Myslalem ze to wczesna wersja i dlatego. Ale po Waszych wypowiedziach dochodze do wniosku, ze cos zle odpalam.
Probowalem na roznych ustawieniach emulca i taka sama kicha :/
Jak ustawic parametry zeby pograc normalnie?

21

Odp: One Moon and Two Suns

Podpowiem Ci, że dobrze uruchamiasz nosty i u nas też tak wygląda :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: One Moon and Two Suns

Nom, u mnie to samo.

KMK
? HEX$(6670358)

23

Odp: One Moon and Two Suns

Na początku napisano: ...gra ma się dobrze.. co nie znaczy że wszystko jst O.K.
Wczoraj odbyły się pomyślne próby odpalenia tego z kartridża. (DOROTKA w SERIOUS #17)
;)

Odp: One Moon and Two Suns

Fajne, fajne... Mam nadzieję, że woda też będzie animowana, jak w Draconusie...

25

Odp: One Moon and Two Suns

nigdzie nie napisal ze gra jest w pelni funkcjonalna. ja to widze jako pokaz mozliwosci enginu i uwazam, ze jest rewelacyjny :p myslisz inaczej? pokaz swoj silnik a sie okaze kto ma wiekszego ;-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.