Temat: SpartaDosX cena?

Jako że prace nad produkcją cartridge SpartaDosX są w toku i cena samej pamięci to okolo 18zł zmuszony jestem z waszą pomocą prosić o wzięcie udziału w ankiecie za ile jesteście w stanie to kupić. Instrukcja ma być w formacie WORDA, a sam cartridge pożądnie wykonany tzn. płytka dwustronnie drukowana, układy na podstawkach, obudowa solidna typu "standard", a będzie też przelotka na podłączenie drugiego cartridga z tyłu. Dodam że na allegro ostatnio sprzedany taki poszedł za ponad 62zł ! (dokładnie nie pamietam) Aha dalej poszukuje chętnego z wiekszą ilością kostek typu LS 02,138,157,175 na sprzedaż aby zmniejszyć koszta produkcji!.

www.kolony.net

2

Odp: SpartaDosX cena?

Gdzie Ty kupujesz takie drogie kości? 27C512 nie powinna kosztować drożej niż 8-10PLN.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

3

Odp: SpartaDosX cena?

dokładnie - u mnie w Łodzi koszt 27c256 to 5zł nówka (używane czyt. sprawne tyle ze wyjęte z jakiś podstawek ze zlomu - ale sprawdzone to 3zł) nowe 27c512 to 7,50zł. Moim zdaniem najlepiej zrobisz jak skupisz się na produkcji samych płytek drukowanych ! Ja sam pisze się na 10 czystych egzemplarzy !

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: SpartaDosX cena?

Pamięci już do mnie dotarły w bardzo konkurencyjnej cenie ;) - jeśli ktoś potrzebuje płytki lub gotowa SparteDosX w większej ilości to piszcie... za 2 tygodnie wytrawiam płytki...

www.kolony.net

5

Odp: SpartaDosX cena?

Mimo, ze w ankiecie oddalem glos, ze nie kupie za taka cene mysle, ze skoro pamieci sa "w konkurencyjnej cenie" to i Sparta tez bedzie tansza. Czy mozesz juz bardziej sprecyzowac ostateczna cene karta?
Aha: slot do kartridza (przelot ;) najlepiej zrobic z kawalka slotu ISA z pieca (Jer tak robi i dziala).

6

Odp: SpartaDosX cena?

No to i ja sie wypowiem, mysle ze 50 PLN to jest z deczka za duzo. Jaki jest w ogole koszt czesci (pamieci, elementy plytki, zlacza oraz sama plytka) ?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: SpartaDosX cena?

no to od razu mówie ponieważ byłem w sobote u mnie na giełdzie elektronicznej wiec ceny kształtują się następująco :

koszt laminatu liczmy 3-4zł (to i tak za dużo ale biore na wyrost)
zrobienie samemu płytki w oparciu o folie, drukarkę laserową, żelasko i lakier bezbarwny powinno zamknąć się w 10zl (przy produkcji 10 płytek bo doliczam substancję do wytrawienia płytki, koszt tonera, foli itp)
- płytka będzie miała wygląd jak fabrycznie wykonana ....

- eprom 27512 7,5zł
- 4 układy serii 74xxx  8zł (liczę 2zł sztuka, bo jeden kosztuje 1,50 drugi 2,5 itp średnio po 2zł sztuka)
- rezystory, dioda -  2zł
- podstawka prezycyjna 1,5zł-2zł (pod eprom)
- obudowa 3zł
- przejściówka liczmy też 3z (choc pewnie będą to grosze)
- trochę przewodów, cyna, pasta  3zł

Całość zamyka się w 40zł (bez zarobku), podejrzewam, że robiąc 10 sztuk cenna spadła by do 30-35zł (bo przy większej ilości wszystkie układy byłyby tańsze oraz sam koszt płytek zjeżdza w dół) czyli końcowa cena zamknęła by się w granicach 45-50zł !
Co przy płytce za 25zł (fabrycznej) jest nie do osiągnięcia .... no chyba, że ktoś będzie to składał tylko po kosztach ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: SpartaDosX cena?

Niestety powyższy kosztorys jest powalająco dokładny... z tą różnicą że nie zamierzam bawić się w domu w wytrawianie kilkunastu płytek, lecz po dokładnym przeanalizowaniu i przetestowaniu układu zaprojektować projekt płytki (program PCB Elegance) i przesłać do wytwórcy masowego... więc należy jeszcze parę złotych doliczyć. Doliczyć też trzeba podstawki pod pozostałe układy, i ew.wydruk instrukcji ponad 100 stron. Nie zejdę poniżej 50zł, bo nikt tego się nie podejmie robić za friko, a mowa o wynagrodzeniu była? wszak to dziesiątki godzin pracy! Prace trwają fundusze zbieram na aukcjach np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9659128

www.kolony.net

9

Odp: SpartaDosX cena?

a nie mogłeś mówić wcześniej?
płaciłem Zenkowi 60 zeta za spartę
on miał części za prawie pięć dych

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: SpartaDosX cena?

... a tak ogólnie to polecam SDX v. 4.22/A.D. 1995 by FTE. Ma kilka istotnych poprawek; min. tryb US.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: SpartaDosX cena?

Pinek - wersja Romu to już najmniej istotna sprawa .....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim