Temat: Grafika

Hellou~!

Planuję upgrade komputera. Niestety o ile mam jakieś pojęcie o kompach, to jeśli chodzi o karty graficzne - kompletnie się nie znam.
Dlatego potrzebuję porady na ten temat.

Posiadam obecnie kompletnie przedpotopową karte Riva TnT2 m64 i to jest AGP czy jakoś tak (kumpel mi powiedział)...
I jako, że mnie owa zaczyna wkurzać swoim powolnym działaniem (o ile w ogóle działa) postanowiłam ją wymienić.

I tu prośba do was - co polecacie...? Komp użytkowany jest do mielenia Photoshopa CS i grania w Tomb Raider i insze gry, które już niestety na mojej grafie ledwo ciagną, lub w ogóle nie ciągną (np. Silent Hill 3 - ogólnie większość nowszych gier nie idzie a powodem jest np. brak jakiegoś shitu typu Pixel Shadera do WoW..... -_-'' ). Tak więc musi nie psuć kolorów (monitor niedługo pewnie też zmienię) i do tego wyrabiać na grach :P.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

2

Odp: Grafika

Do jakiej kwoty?
Najtańsza z 256bit szyną pamięci na AGP:
http://www.gral.pl/preview/Leadtek/GeFo … Px8_20.php

3

Odp: Grafika

5eba - ale pojechgałeś ... myśle, że spokojnie starczy jej RADEON 9200SE za 1/4 tej ceny ...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Grafika

Meska: napisz jeszcze jaka masz plyte/procesor (a najlepiej chipset na plycie glownej), bo moze sie okazac, ze AGP w Twojej plycie nie pociagnie nieczego nowego (bo obsluguje tylko karty AGPx2 a nie AGPx4/x8).

5

Odp: Grafika

sqward: w sumie nie napisała w JAKIEGO Tomb Raidera gra, bo jeśli w ostatniego to Radeon 9200SE raczej nie da rady ;) A kol. lewiS zadał b. słuszne pytanie. Logika podpowiada, że jeśli Meśka ma TNT to raczej nowoczesnej płyty nie posiada ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Grafika

lewiS napisał/a:

...bo obsluguje tylko karty AGPx2 a nie AGPx4/x8).

Bardzo dobra uwaga. Może się zdażyć, że na płycie, która ma nowszy typ AGP, ale max x4, karta z Agpx8 może nie ruszyć.
Idąc tym tropem, zapytał bym też o zasilacz - marka i moc.

sqward napisał/a:

5eba - ale pojechgałeś ... myśle, że spokojnie starczy jej RADEON 9200SE za 1/4 tej ceny ...

Myślę, że wyśrodkowałem między tym:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21335
a tym:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26195

(komputronik jest akurat drogi)

7

Odp: Grafika

Meśka zacznij zbierac na nowa płyte, nowe CPU, nowe pamięci i nową karte gfx, bo komputer jest tak szybki jak najwolniejszy jego element

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Grafika

z punktu widzenia photoshopa oczywiscie lepsza bedzie karta potrafiaca dokladniej odwzorowac kolory - zakladajac, ze nie masz kiepskiej jakosci LCD, ktory i tak nie bedzie potrafil tego wyswietlic.
dotychczas obraz renderowany przez radeony byl odbierany jako ladniejszy, wierniejszy itp., ale jak wiadomo 80% szczecinianek nie widzi roznicy, wiec lepiej przekonac sie na wlasnej skorze.
warto wspomniec jeszcze o kartach S3 z serii chrome, ktore rzekomo deklasuja rywali pod wzgledem jakosci, choc juz nie koniecznie wydajnosci 3D.
wiem, wybor karty graficznej zawsze byl trudny.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

9

Odp: Grafika

GeForce 3 Ti będzie tutaj naljepszym zakupem. Polecam Gainward Ti200 w cenie ok 100 zeta (karta używana).

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Grafika

Jesli sie nie bawisz w DTP i przygotowywanie prac do druku to w sumie Radeon 9xxx bedzie dobry. Ale tak jak panowie powyzej napisali, sprawdz parametry plyty glownej. Radeony lepiej odzwierciedlaja obraz od GF.  Obraz z GF sprawia wrazenie jak by mial wezszy zakres tonalny.

11

Odp: Grafika

Pierwsza rzecz to niestety musisz sprawdzić jakie AGP zawiera twoja płyta główna - jest to napisane w książce od płyty, jeżeli masz 4x lub 8x to najlepszym obecnie rozwiązanie cena/wydajność jest karta
<reklama>
GF FX 6600 256Mb DDR TV DVI firmy np. Gigabyte cena 490zł brutto

lub

Gigabyte GF FX 6600 128Mb DDR TV DVI za 450zł
</reklama>

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

12

Odp: Grafika

ja polecam 6600GT :-) bo takową mam :P od 9 miechow i jest oki :)

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Grafika

A ja polecam zmianę platformy sprzętowej - najlepiej pomyślec o karcie graficznej zintegrowanej z chipami grafiki CO21698 i CO14889 ;)

14

Odp: Grafika

Tebe, jak tu już coś powiesz, to nie ma chu** we wsi.

Kompa mam takiego (rok temu ledwo wymieniona płyta głowna, RAMy itp, tylko grafa stara mi została):
(z tego co mi na pudełku po płycie pisze):
Intel 865 PE + ICH Chipset Based; MSI 865PE Neo2-V...
(i na instrukcji): MS-6788 (v. 2.X) ATX Mainboard

(prosze nie bić, ja sie na serio na tym kompletnie nie znam po prostu...).

Ogólnie komputer jest nowy i całkiem szybki, bo mam go od maja zeszłego roku (został wymieniony po tym, jak wylała sie na starego puszka Okocimia Palonego)... Jest to dobry sprzęt, ale na grafikę mi wtedy kasy już nie wystarczyło i została ta gówniana NVidia.
A w Tomb Raidera to tego ostatniego Angel Of Darkness (6) gram na obecnym sprzęcie i ciągnie go jakoś... na Low Details i się lekko tnie, ale jest do zniesienia.

I na grafikę moge przeznaczyć ok. 400 złotych. Niestety na więcej mnie nie stać.

There's special place for me in hell. It's called the throne.

15

Odp: Grafika

Na tej płycie nie będzie problemów z żadną kartą AGP.
W tym przedziale cenowym polecam dokładnie to samo co Piguła/Shpoon - GF6600.
Jeśli chodzi o firmę to Leadtek i Asus jest bardzo dobrym wyborem.
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17949
Jedyne zmartwienie teraz to zasilacz. 300W noname może nie wytrzymać.
Jeśli to markowy zasilacz (np. Tagan) i ma co najmniej 360W to nie ma co się martwić. Jeśli nie to radził bym zmienić chociażby na jakiegoś Chieftec'a.

16

Odp: Grafika

Atarowskie forum. Tematyka wybitnie atarowska. A moze zrobic chartsy na 10 najlpopularniejszych gier na grzybie ? :D :D :D

"chodź tu malutka, pokażę Ci krasnoludka,
co gdy go się potrzyma, zamieni się w olbrzyma"

17

Odp: Grafika

relisys napisał/a:

Atarowskie forum. Tematyka wybitnie atarowska. A moze zrobic chartsy na 10 najlpopularniejszych gier na grzybie ? :D :D :D

a czemu nie :) ale tych gier za czasow 286-386-486  ?:>
no i odnosnie GF6600GT to fakt trza miec dobry zasilacz bo na tym dolaczonym do obudowy jest kupa....wyskakuje ładny komunikat w windzie ze brak mocy....i trza bylo se kupic Chieftec'a 420 W :-)
narx

"wszystko się kiedyś kończy......."

18

Odp: Grafika

Meśka jeżeli zamierzasz wymienić grafę na 6600 lub 6600GT to na praktycznie 100% pociągnie to za sobą wymianę zasilacza najlepiej 350W i firma Modecom koszt hmmm 115zł brutto do dostania hmmm
reklama www.idealpc.com.pl /reaklama zasilacz waży przynajmnije 3-4 razy więcej niż typowe syfy marki codegen itp...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: Grafika

Zasilacz mam Tracer 400W ^^"

There's special place for me in hell. It's called the throne.

20

Odp: Grafika

400W to ma tylko na etykiecie, pominę jego parametry prądowe ;)
Zasilaczy Modecom nie polecam, - nie trzymają napięć, mocno się grzeją.
Myślę, że śmiało po wymianie karty możesz zacząć zbierać na zasilacz :)
np.
http://www.gral.pl/preview/Chieftec/Zas … 0mm_21.php

21

Odp: Grafika

5eba pierwsze słyszę, aby nie trzymały napięć i mocno się grzały - oczywiście mam tutaj na myśli nowe modele np. MC-350 ATX 2.0 PFC.

Jeżeli ktoś szuka rozwiązania ze średniej półki to zostaje mu tylko Modecom (Codegen, Tracer i inne tego typu wynalazki to zasilacze dzięki którym cały czas mam co robić na serwisie w firmie ;), jak pada to zostaje z pieca głównie flop i obudowa reszta idzie na złom).

Chieftec to pozycja dla osób bardzo wymagających i jeżeli chodzi o zasilacze wyjście najlepsze ale i najdroższe
(od 200zł w zwyż).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: Grafika

okaze sie czy zasilacz za slaby jak wyskoczy takie cos: http://www.elektroda.pl/rtvforum/files- … er_166.jpg   tu jest test zasilaczy: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … ona-4.html  <--- ja mialem megabajta ktory ...szkoda gadać :D ...a teraz takowy: http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/ … PC420.html i zero problemów...

"wszystko się kiedyś kończy......."

23

Odp: Grafika

Modecom nie jest z żadnej średniej półki - to najniższa półka markowych zasilaczy! (w dodatku podany przez ciebie model ma pasywne PFC)
Jeśli masz taki zasilacz to odpal Everest'a i zobaczysz jak tańczy napięcie.
Mam obudowę Modecom w której był zasilacz tej firmy, a teraz leży i się kurzy w kartonie.
Po zmianie na Tagana - napięcia jak zamrożone, zupełnie inna kultura pracy (poziom hałasu), wykonanie, wyposażenie.
Dla porównania, na obecnym zasilaczu napięcia wynoszą: 3,3V(dla 3,3V), 5,08V(dla5V), 12,16V(dla 12V) - na Modecom'ie mam wszystkie kilka mili voltów poniżej.
Chieftec to zasilacze ze średniej półki i chyba najbardziej popularne ze względu na jakość/cena.
A zasilacze dla wymagających to np: Antec, Tagan, BeQuiet itp.

24

Odp: Grafika

ten watek zaprowadzi was do grzybowego piekla!!!!