1

Temat: atari 65 xe

witam
dorwalem sie do atari 65 xe z turbo 2000
moje pytanie to? jak srpawdzic czy dziala nadal komp = gdy wlaczam zasilaniee z wcisnietym klawiszem option i start slysze tylko jeden dzwiek(nie powinno byc wiecej??)
gdy wlacze zasilanie i zaloguje sie atari , wciskam klawisze option, help, start, select - niedzialaja,
dziala tylko reset i reszta klawiszy
niby komp dziala po podpiecu do tv ladnie sie pojawia obraz niebieski prostokat itd. ale niedziala te klwaisze z funkcjami option itd itd
moge sobie pisac itd to wszystko dziala

jest tez problem z magnetofonem ale pewnie musze kupic nowy na alegro - bo nieslychac po wcisnieciu play scieszki wgrywania sie gry piski itd


czy nie orjetuje sie ktos z was czy na terenie WARSZAWY  znajde jakiegos magika ktory sie zna na tym i bylby wstanie sprawdzic i ewentulanie doprowadzic moje atari do ladu?? bardzo mi na tym zalerzy . Atari lezalo sobie spokojnie przez wiele lat a niechcialbym by sie skonczylo na tym ze bedzie nadal lezalo i sie kurzylo, bo chcialbym tez pograc. NIE MAM ZAMIARU GO WYRZUCIC NA SMIETNIK NAWET JESLI NIEBEDZIE DZIALAL.!!!!  na elektronice sie nieznam niestety, Gdy chowalem go do pudelka wiele lat temu  dzialal.

Bardzo prosze o pomoc
voit
cc_c@wp.pl
shakadymis@wp.pl

2

Odp: atari 65 xe

Po pierwsze popracuj nad ortografią, po drugie pisz w odpowiednim dziale, po trzecie wg. Twojego opisu wszystko działa tak, jak należy. A po czwarte to odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania są w FAQ, do którego jest wielki link na górze.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: atari 65 xe

delyh ma kaca wiec jest ciety ;D

Jak wlaczylsz atarke i wyskoczy ready, start, select itp nic nie robia - dopiero jakis program czy gra, jezeli uzywa - w nich zadzialaja, wszystko zalezy od programisty. jak wyskoczy ci READY wpisz:

BYE  [i wcisnij return]

wyskoczy ci self-test i tam klawiszami start/select/option sprawdzasz klawiature, pamiec, oraz dzwiek. jest tez pro-mega-tracker delego :)

4

Odp: atari 65 xe

wyskoczy ci self-test i tam klawiszami start/select/option sprawdzasz klawiature, pamiec, oraz dzwiek. jest tez pro-mega-tracker delego

LOL!

Pokaz możliwości tego ukrytego trackera można było usłyszeć na ostatnim Foreverze. Co prawda da się (na chwilę obecną) uzyskać tylko jeden rodzaj dźwięku, ale pracujemy nad tym.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: atari 65 xe

eeee, dlaczego delego?

to ja okreslilem "toto" mianem "tracker"a ;)

dely tylko chcial wystawic self-test jako demo :D
pewnie by wygralo w kategorii "najwieksze naruszenie zasad (moralnych)"

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

6

Odp: atari 65 xe

dziekuje serdecznie za odpowiedzi. Sprawdzilem dokladniej atari i wszystko dziala. Pozostaje mi jedynie naprawa magnetofonu i kardridzu - bo tak jak myslalem te podzespoly nie dzialaja.
aha ma ktos moze na zbyciu kardridz turbo 2000 do atari 65 xe ? i magnetofon przerobiony na turbo?
dziekuje i pozdriawiam
Voit

na kaca najleprzy jest Klin.

7

Odp: atari 65 xe

jak chcesz sie pobawic z atari - zainwestuj w sio2pc. magnetofon - bez obrazy stryjek - moze ci mocno zepsuc chec zabawy z tym komputerkiem.

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: atari 65 xe

No nie koniecznie ;) Ja jak mialem turbo to raczej nie bylo problemow z wczytywaniem. A jak kolega ma ochote na zabawe z magnetem to coz, jego wybor. Wiadomo, ze wczytywanie po kabelku programow z pc jest latwiejsze bo i softu z netu mozna miec wiecej ale hard core bardziej cieszy ;)

9

Odp: atari 65 xe

mazi napisał/a:

hard core bardziej cieszy ;)

wiem ze cieszy, ale bez turbo mozna sie zestarzec czekajac na wgranie...a kiedys potrafilem siedziec przez noc i z kilkanscie gierek obleciec...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

10

Odp: atari 65 xe

heeh, pamietam swoj magnet XC12 z turbo blizzard i 2000 K.S.O.
kazde turbo lubilo inne ustawienie glowicy wiec po jakims czasie ustawialem ja na sluch, albo po prostu z pamieci - to byly czasy
a pozniej zamienilem kaseciaka z mega_róló_wypas_zbiorem gier na CA2001 - uwierzycie?

PS. w przyszlym roku stuknie mi okragla rocznica 20 lat z atari i wciaz mam te pierwsza zolta klawiature. 1987 to byl dobry rok...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

11

Odp: atari 65 xe

zmieniany skos glowicy to lubily magnety od komodorcoof - atarowskie niemal zawsze chodzily out off the box

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

12

Odp: atari 65 xe

AXE - słuch absoltny

Żyję bo Bóg tak chciał.

13

Odp: atari 65 xe

nie no, przy takim sluchu moznaby recznie zdeassemblowac kawalek kodu sluchajac tasmy, ale tego nawet fox nie potrafi.
chyba... :)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

14

Odp: atari 65 xe

No nie potrafi - 0xF dissasembluje po dźwięku stacji dysków w trybie UltraSpeed ;)

Sikor umarł...