Temat: CTT060 - info please ?

Z tego co słyszałem to dopałka do Atari TT i słyszałem jeszcze że projekt upadł bo za mało było chętnych osób. Ktoś wie coś więcej ?

Było miło :) Do widzenia.

2

Odp: CTT060 - info please ?

to co napisałeś jest całą odpowiedzią :) nie było więcej komunikatów ze strony Czuba-Tech z tego co wiem :(

Szkoda, bo TT-ka z taką dopałką byłaby rewelką, także dla sceny :)

pzdr.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: CTT060 - info please ?

Taka TTka bylaby w pewnym sensie nawet lepsza niz Flakon, i rzeczywiscie szkoda ze nie bylo odpowiedniej liczby chetnych, ale temat jest pewnie otwarty jesli tylko znaleziby sie chetni. Proponuje pytac u zrodla - Rodolphe Czuba.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: CTT060 - info please ?

A w jakim sensie?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: CTT060 - info please ?

W sensie obslugi ST RAMy i kilku jeszcze rzeczy ktore w TTce sa lepiej rozwiazane.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: CTT060 - info please ?

Na karcie siedzi osobny procesor mający dostęp do własnego TT-RAMu, więc tak naprawdę na jedno wychodzi, czy to w TT czy w Flaku (w sensie TT-RAMu) - no chyba, żeby karta miała się odwoływać do natywnego TT-RAMu z TT-ki, co byłoby absurdem ze względu na to, że oryginalny TT-RAM to simmy o dużym czasie dostępu (dużym jak na 060) co oznaczałoby spowolnienia.

Generalnie TT z kartą turbo i Falcon z kartą turbo na 060 dają mniej więcej (przynajmniej w teorii) tyle samo, z tą różnicą, że Falcon bije TT-kę pod kątem dźwięku i grafiki. Przy karcie z procesorem o tej samej mocy obliczeniowej i tą samą ilością pamięci TT, Falcon będzie lepszą maszyną niż TT ;) Jedyne realne przewagi gołej TT-ki nad gołym Falconem to szerokość magistrali CPU, szybsze taktowanie CPU i dostęp do TT-RAMu, co w wypadku kart turbo jest praktycznie niemalże całkowicie niwelowane.

7

Odp: CTT060 - info please ?

ale w tt  jest fajna obudowa a tak to jest takie nie wiadomo co.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: CTT060 - info please ?

Poszedłem za radą i postatowiłem dowiedziec się u źródła. Ten projekt (CTT060) nigdy nawet nie wystartował, chętnych było ino 30 osób. I już raczej nie wystartuje. Szkoda.

Było miło :) Do widzenia.

9

Odp: CTT060 - info please ?

Może ktoś ma inne zdanie, ale ja uważam, że to poniekąd dobrze - lepiej połączyć siły i iść drogą w kierunku wyznaczonym przez Falcona i tę gałąź rozwijać - od początku nie podobała mi się idea Hadesów i Milanów jako klonów linii TT.

10

Odp: CTT060 - info please ?

Dlaczego - TT-ka w założeniu miała być do DTP i CAD/CAM, a Falcon dla muzyków i do zabawy. Gdyby standardowy Falcon miał nieco inną szynę - to i owszem ;) Ale i tak oba sprzęty róló ;)

Sikor umarł...

11

Odp: CTT060 - info please ?

Falcon z CT60 w pełni zastąpi z nawiązką TT-kę :P TT-ka z kartą z 060 nie zastąpi Falcona :P i na tym polega cała bajka :P

Czy TT-ka róló to nie wiem - osobiście uważam, że jeżeli chodzi o Atari to jedynie róló są Atarki XL/XE i Falcon. Reszta nie jest zbyt róló ;) Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie :) Oczywiście fani powiedzą, że STE, ba STFM jest róló, ale ja to oceniam z praktycznego punktu widzenia, a nie z punktu widzenia zaślepionego fanatyka.

Odp: CTT060 - info please ?

Jesli chodzi o Atari to MacGyver jest róló :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: CTT060 - info please ?

Mac: zwyczajnie sie nie znasz... i nie masz TT-ki :P

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

14

Odp: CTT060 - info please ?

Ja podzielam zdanie sqwarda, z TT najlepsza jest obudowa.

Mac też ma rację, gdyby do TT zrobić kartę z 68060, to Falcon z kartą 060 jest taki sam, tylko lepszy o to wszystko, co ma zwykły Falcon, a zwykłe TT nie: DSP, dźwięk, tryby graficzne VGA, złączka do IDE, SCSI-II i co tam jeszcze.

KMK
? HEX$(6670358)

15

Odp: CTT060 - info please ?

vulgar: i nie mam zamiaru mieć, na co mi taki szmelc ? ;)

a poza tym faktycznie się nie znam, na niczym :D

Ostatnio edytowany przez macgyver (2006-05-28 18:59:35)

16

Odp: CTT060 - info please ?

A ja nie podzielam tego zdania. Wolę TT-kę i już. Ma lepiej przemyślaną architekturę - i nikt mi nie powie, że jest inaczej. Ilu z Was wykorzystuje DSP? 1, 2 osoby na scenie...? W sumie na upartego do TT-ki można włożyć DEESE i mam 2xDSP z Falcona, tylko po co...? O.K. - w standardzie Falcon ma lepszą grafikę, ale... Falcon z CENTURBO już nie jest standardem, choć nie ukrywam - karta jest niezła. Ale to tak, jakby do malucha włożyć silnik od porsche, a pozostawić starą skrzynię biegów i resztę ukłapu pędnego...
Co do SCSI2 - w TT-ce używam dysku SCSI2 bez najmniejszego problemu, używam, ZIPa, nagrywarki SCSI2 i nie widzę żadnych problemów. Co więcej - na TT-ce nagrywa z prędkością 8x, na Falconie dziwnym trafem - 4x (na standardowym, oczywiście - z 060 powinno pójść 16x). Nioe wiem, w czym widzicie wyższość Falcona nad TT-ką? Oczywiście, używając sprzęt do jakiejś pracy, a nie tylko do zabawy - bo zaraz mi ktoś wyskoczy z grami.

Sikor umarł...

17

Odp: CTT060 - info please ?

Sikor: a ja podzielam zdanie MacGyver'a w 100%. Falcon i mała atarka to zdecydowanie najlepsze rzeczy, jakich Tramielom nie udało się spiep**yć :D Obecnie jeśli ktokolwiek robi demo na Flaszkę, to ZAWSZE na DSP. Takim "silnikiem od Porsche w maluchu" jest na pewno XE Video Board do małej atarki, ale wtedy jakoś nie protestowałeś Sikor :D

Poza tym Falcon ma niezłe możliwości graficzne i dźwiękowe, tylko procek był za wolny aby móc te możliwości prawidłowo wykorzystać. Teraz jest ku temu okazja i pierwsze prody jakie wychodzą na CT060 pokazują, że WARTO BYŁO dopalić flaszkę (mimo iż do produkcji Amigowych jeszcze kilka epok przed nami).

No nic, to tyle ;)

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2006-05-29 08:45:34)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

18

Odp: CTT060 - info please ?

Przecież piszę, że dopałka jest o.k. Ale to i tak nie zmienia mojego zdania - trzy dema na krzyż na rok ameryki nie odkryją ;(

Sikor umarł...

19

Odp: CTT060 - info please ?

Sikor, jak tak podchodzisz do tematu, to faktycznie "mamy problem" ;) Na razie są (przysłowiowe, bo nie pamiętam ile) 3 a będzie na pewno więcej, chociażby po OutLinie in Holland, które już w tym tygodniu. Poza tym CT060 tak naprawdę dopiero co się pojawiło, ludzie nie mają jeszcze wszystkich tools'ów aby to prawidłowo wykorzystać, być może potrzeba będzie na to wielu miesięcy...

A tak wogóle to pesymizm ten do Ciebie wogóle nie pasuje Sikor...

Pzdr.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2006-05-29 09:21:57)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

20

Odp: CTT060 - info please ?

Sikor napisał/a:

Nioe wiem, w czym widzicie wyższość Falcona nad TT-ką?

W tym:

macgyver napisał/a:

Falcon z CT60 w pełni zastąpi z nawiązką TT-kę. TT-ka z kartą z 060 nie zastąpi Falcona.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: CTT060 - info please ?

Sikor, Desse do TTki to jak sobie namalujesz i pokolorujesz ;) Bo o pierwsze primo nie wyszla poza stadium prototypu, a po drugie primo byla karta PCI.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

22

Odp: CTT060 - info please ?

A co z kartą CTLink na stronie Czuba-Tech napisane jest "Project Cancelled" , ale jest i cena ? Spróbuję dowiedzieć się czegoś u tzw. źródła.
P.S. Ja tam wolę TT-tkę :)
Biorąc pod uwagę za ile jest aktualnie Falcon na Allegro to jeszcze długo będę wolał TT-tkę.
Ostatnio sporo Falconów jest na niemieckim Ebay-u.

Było miło :) Do widzenia.

23

Odp: CTT060 - info please ?

Celowo poruszam ponownie tę sprawę, bo ostatnio na "zagramanicznych" forach trwa liczenie chętnych na dopałkę do TT-tki. A więc może i z kraju nad Wisłą, ktoś się dopisze. Ja się dopisał :)
http://www.atariage.com/forums/index.ph … pic=100686

Było miło :) Do widzenia.

24

Odp: CTT060 - info please ?

Owszem, j abym sie pisal, moze Sikor dalby sie skusic, jakby co to pisz ze jest nas trzech, no moze czterech :)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

25

Odp: CTT060 - info please ?

Ja w tym roku odpadam - konkretna kaska może będzie dopiero w 2008... No, chyba że wpadnie coś ekstra, wtedy czemu nie...

Sikor umarł...