Temat: Nagrywarke DVD chce kupic

A ze sie niezbyt orientuje w tym co dobre, poprosze o porade

Wymagania: -+R, -+RW, nie musi byc combo, drukowanie moze byc, cena do 200pln za oem

Mozecie mi cos polecic?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Ja za Philipsa w MM płaciłem 169zł.

Sikor umarł...

3

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Ja ma LG DVD RW i tez jestem zadowolony. Dalem 200 zl rok temu. To byl model, ktory na lamach chipa bodajrze zyskal najlepsze wyniki.

4

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Różne napędy mają różne opinie. Ja zwyczajowo trzymam się daleko od SAMSUNGA i LG (przynajmniej kiedyś były kiszki, teraz nie wiem). Ale zauważyłem, że Lite-On też sie trochę popsuł. Ja osobiście proponuje ASUSA. Napęd nie do zdarcia.
<kryptoreklama>u sola jest za 156 zł</kryptoreklama>

5

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Trzech moich kumpli miało lajtony i każdy z nich miał co najmniej 1 wizytę w serwisie.

Ja jestem od początku, tzn. od nagrywarki CD x4, wierny LG, w tej chwili mam 4167B i sobie chwalę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

LG GSA-H20L spox . NEC jest po raz drugi w naprawie (po nieudanej próbie pierszej naprawy gwarancyjnej ! hieh ... serwis z BielskaB szkoda gadać !) pewnie tylko trefny egzemplarz.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-06-01 16:12:41)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Nie ma co sie rozczulac nad firma, czy to liteon, lg, nec itp... teraz trzeba miec szczescie aby trafic na szczesliwy egzemplarz, a nie jak kiedys "trefny".
Zajrzyj na http://www.cdrinfo.pl/ i poczytaj jesli nie szkoda Ci czasu... w przeciwnym wypadku pedz do sklepu i bierz z najduzsza gwarancja.

ślamk!

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Dzieki za porady. Juzem kupil LG GSA-H20L.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Ciut po fakcie, ale brat miał nagrywarkę Lite-On, popsuła się przed samym końcem gwarancji. Wymieniony, nowy egzemplarz zepsuł się już po roku. Odradzam, gdyby ktoś się zastanawiał.

10

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Obojętnie co kupicie to się szybko zepsuje. Myślicie, że dlaczego ceny nagrywarek zmalały w ciągu 10 lat o 2 rzędy wielkości ? Tam wszystko co się da zrobić z plastiku już dawno jest z plastiku. to się musi psuć. Takie czasy. Klient musi kupować, a konkurencja nie śpi...

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

11

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

jest taki firma trochę inna niż wszystkie zwię się:
- plextor ...

ogranicznikiem może być cena(!!!)

12

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Plextory ostatnio coraz gorsze....

Proponuje Pioneer 109 lub 110 - bedziesz zadowolony (a jak gdzies znajdziesz 108 - oczywiscie nieuzywana - to bierz w ciemno :) ).

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Coż, ja po prostu 2 letni liteon zaczal narywac plytki tak ze nie dawaly sie odczytac (byla wyrazna zmiana w barwie po nagranej stronie), wiec potrzebowalem nowej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Co wy sie czepiacie tak tego LiteOn'a mój ma 2 lata i działa bez zarzutu. Nagrywa ile wlezie i co wlezie (znaczy wszystkie CD i DVD :) ). Może trafiłem przypadkiem w jakiś lepszy egzemplarz ?

A z drugiej strony jakby nagrywarki robili trwałe to kto by je sprzedał (co 2 miechy nowszy model :D ).

15

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

plextor szajs, dwie w pracy padły :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Ja mam Lite-On'a i nie polecam nikomu.

17

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Zdecydowanie odradzam LG i Samsung (z doświadczeń swoich oraz znajomych).
Miałem Toshibę, ale bardzo szybko mi się popsuła (po nagraniu około 50 płyt), tak że nie polecam.
Teraz mam NECa i jak na razie sprawuje się bez zarzutu...

18

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

LiteOn był masakra, ale CD od modelu LTR-32125S (32/12/40) do LTR-52327S (52/32/52) (zdecydowanie najlepszy, brać w ciemno, najlepiej radzi sobie z zabezpieczeniami).

Model SOHR-52328 niestety jest zje*.* do szpiku kości (test na kilkunastu egzemplarzach w przeciągu 2 lat.

LG CD-RW niestety się niepopisał, że o napędach combo DVD-ROM/CD-RW niewspomnę, to już poprostu padaka...

NEC'a CD-RW nie polecam - trzy na trzy po dwóch dniach poszły spowrotem do sklepu. Inne, które testowałem (kolejne kilka sztuk) jako tako działały, ale miały dwie wady: nieobsługiwały Overburning'u - niedało się nadpalić płytki powyżej 79:56.54, więc nawet zwykłej 700-tki niedało się nagrać wpełni. Taki sam wynik na wszystkich NEC'ach (ale różnych modelach), więc to chyba ich przypadłość. Napęd bardzo wybredny w stosunku do płytek, żadko którą nagra wyżej niż 16x... x40 nagywały się tylko płytki TDK, EMTEC i Verbatim...

jeśli chodzi o DVD, to LiteOn jest cool, ale wszystkie modele, które mają oznaczenia LTR-xxxxx, to co ma SOHW-xxxxx.... to można se wsadzić..... ich największa wada, to brak bitsettingu (zminy typu księgi na "plusach" aby były widziane jako DVD-ROM)... padają jak muchy....

w przypadku DVD Hitachi-LG (HLDTST), to bardzo bogatym w możliwości był model GSA-4163B, niestety pomimo bogactwa oferowanych możliwości napęd, jeśli będzie używany do odczytu, to bardzo szybko zawita w serwisie :(

Obecnie najczęściej kupowaną chyba (z tańszych) jest model GSA-4166B (lub wszystkie klony - np. HP 840i - które mają zmieniony BIOS @4166B F/W v1.02). Napęd ten ma wszystko co potrzeba w obecnych czasach - zapis CD-R/RW ; DVD: +-R ; +-RW/ +-R DL ; -RAM, obsługuje bitsetting, LightScribe i inne wynalazki...

o NEC DVD nie powiem praktycznie nic, gdyż nietestowałem, znajomi jednak sobie je chwalą.

Ostatnio edytowany przez Casper (2006-06-01 22:39:03)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

ech... co za czasy. Do dzisiaj mam nagrywarkę CD TEAC-a (6 lat) i działa bez zarzutu (przeżyła 4 CD-romy). A nagrywarkę DVD lite-ona mam od kilku miesięcy... i jeszcze działa... ;-)

20

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

ponieważ TEAC w tamtych czasach robił git nagrywarki - w optyce zamiast plastiku było szkło, więc są bardzo trwałe napędy z tamtych czasów. Podobnie jest w odtwarzaczach CD - mam 15 letniego Technics'a z systemem M.A.S.H. x8 i do dziś chodzi... Także, jak coś jest dobrze wykonane, to będzie działać przez lata... Tak jak nasza ukochana Atarka.

Ostatnio edytowany przez Casper (2006-06-02 08:36:58)

FAQ: Cegła waży kilogram i pół cegły. Ile ważą dwie cegły ? :D

JIL 4EVER!

21

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Teraz nawet Plextor używa plastikowych soczewek, dla mnie najlepszą i najpewniejszą nagrywarką jest Pioneer mam 3 108/109/110 i każda śmiga aż miło.... na drugim miejscu polecam Nec'a.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Casper napisał/a:

o NEC DVD nie powiem praktycznie nic, gdyż nietestowałem, znajomi jednak sobie je chwalą.

i maja racje :)) Potwierdzam... TeBe chyba tez  (nagrywarka NEC rulez!).

23

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

łeeech tam, nam cdrw plextora niech pomyślę ( chwilę potrwa ) od 8-9lat, nagrałem nią pewnie z paletę płytek,
sprzęt nie do zabicia , nie dawno chciałem odpchnąć na allegro starą dobrą spawarkę plextor-a dvd, ale jak w lg wybuchła mi płyta verbatima to wymiękłem, plextor będzie znowu obok plextor-a.l.
stary dobry wolniejszy plextor

24

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

coz, nie ufam koreanczykom i po starych cd/cdrw LG i dvd zepsunga mam troche zlomu. rok-dwa zywotnosci to za malo.
dwa liteony dvdrw po wielu reklamacjach zamienilem na asusa,ktory od prawie 2 lat zyje i ma sie dobrze. razem z cichym czytnikiem dvd tez asusa jestem spokojny o sprzet.
ztcw asusy sa robione na tych samych bebechach co pioneery wiec jesli ktos nie smierdzi groszem i nie chce za wszelka cene plextora to asus/pioneer bedzie jak znalazl.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

25

Odp: Nagrywarke DVD chce kupic

Liteon to szit totalny.
LG te nowsze spox.

ps. o, dopiero zauwazylem ze adam juz kupil :) a wszyscy mielimy jezorami :)