1

Temat: Frania

Napisałem taki prosty frontend do Franny'ego stworzonego przez Bobera. Na razie frontend pozwala tylko na tworzenie plików ATR, dodatkowe operacje udostępniane przez Franny'ego są w tej becie niedostępne.

Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś mógł to przetestować, w razie jakichś bugreportów piszcie tu.

http://atariarea.krap.pl/frania/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Frania

Aplikacja nie została pomyślnie zainicjowana...

Sikor umarł...

3

Odp: Frania

oh god, why .net 2.0 ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Frania

Sikor napisał/a:

Aplikacja nie została pomyślnie zainicjowana...

A masz sikor .Net Framework?

Update Beta2 do ściągnięcia, z instalatorem, który powinien wyczaić czy się ma wszystko co potrzeba.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Frania

Dely: sprawdzę w domu. Na razie sprawdzałem w robocie.

Sikor umarł...

6

Odp: Frania

Dziabajet chyba oki...

Sikor umarł...

7

Odp: Frania

Delay nie obraź się, ale frany + frania + .Net to raczej ciekawostka a nie jakieś rozsądne rozwiązanie. Frany skompilowany MinGW i "stripnięty" ma jakieś 300 kB. Zainstalowany .Net 2.0 ma 97 MB (przynajmniej tyle melduje mi system). Nie wiem ile ma zainstalowana frania, ale jak podliczysz razem to i tak jakieś 700 razy więcej niż makeATR Soudiego.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

8

Odp: Frania

A kto powiedział, że frania to industry standard i nie wolno używać niczego innego? Pewnie, że to ciekawostka, ponieważ każdy może sobie ściągnąć makeATR, plugin Pajero względnie bazylion innych programów, które robią to lepiej, szybciej i zajmują dużo mniej.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Frania

o ! to jest odpowiedz prawdziwego developera !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Frania

Nie wpominając już o tym, że każdy może sam NAPISAĆ SE "bazylion innych programów, które robią to lepiej, szybciej i zajmują dużo mniej".

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Frania

No ja nie wiem o co chodzi. Przeciez .NET to już poniekąd standard pod windowsy i skoro dely jest w stanie napisać pod niego program, to znaczy że spełnia swoje założenia, żeby szybko, łatwo i przyjemniej pisać niewymagający soft :)
A w asemblerze, czy nawet czystym C dłubią już tylko apologeci :)

12

Odp: Frania

Ja tylko tak napisałem, bo używam takiego notebooka P2 300 MHz i Win 98, więc programy z .Net są poza moim zasięgiem :-(

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

13

Odp: Frania

Dokladnie. Ja tez jedyny komputer na ktorym mam windowsa to laptop PII 300. I win 98 :)
Takze sorry, ale mowienie ze dotnet jest niezbedny ... jest niesprawiedliwe :)
Poza tym ten program nie robi niczego do czego wymagal by .NET. Taki sam interfejs mozna z latwoscia wyklikac w delphi czy VisualC
Binarka bedzie moze nie mniejsza, ale nie bedzie wymagal nic poza windowsowymi widgetami :)

14

Odp: Frania

mikey: a kto ci broni odpalic toto pod "mono" pod wmaker'em? :P

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: Frania

wyborny dowcip :P

16

Odp: Frania

Nowa wersja Beta3a do pobrania

Nowości:

- przepisane na nowo z użyciem WinApi, nie trzeba mieć już .NET,
- jeśli franny (plik franny.exe) jest w tym samym katalogu co Frania nie trzeba go wybierać - autodiscover :P
- parę poprawek związanych z wyprawianiem dziwnych rzeczy, kiedy Frania działała w katalogu, w którym znajdują się spacje,
- LOGOS w "About"

Proszę o sprawdzenie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.