Temat: Dzien dobry Atarowcom :-)

Witam wszystkich!
Chcialbym tylko troszke sie przedstawic, jako ze wlasnie zapisalem sie na forum ;-) Od zawsze bylem fanem Atari - swego czasu mialem 1040STFM rozbudowanego do 2.5 MB, potem Mega ST4. Moja pierwsza powazna praca w agencji reklamowej Marrow w Lodzi tez w duzym stopniu odbywala sie na Atari TT i oczywscie Calamusie. Mielismy az 5 TT-ek, 3 z 19" monitorami mono, 2 z 20" kolorowymi i kartami graficznymi, a wszystkie mialy karty sieciowe. Najbardziej wypasiona sztuka stala przy naswietlarce - 256 MB RAMu to w tamtym czasie (rok 1992) to byla rzadkosc - wowczas 1 MB kosztowal dzisiejsze 100 zl :-) Skladalismy wiele powaznych czasopism - min. PC World Komputer, Networld, Computerworld a nawet dwa pierwsze numery polskiego Macworlda(!!!) Niestety, wiadomo jak sie potem potoczyly losy naszej firmy, a wraz z tym i ja sie oddalilem od Atari. Zeby jednak pozostac "innym" bylem od tamtego czasu wierny Macowi ;-) Ale przyznam szczerze, ze w ostatnich latach nostalgia narastala we mnie. Dwa lata temu nawet kupilem wypasiona TT-ke z Matrixem TC-1208 i 32MB TT-Ram, niestety przesiadka na iMaca zintegrowanego z monitorem sprawila, ze zabraklo mi miejsca na dwa komputery kazdy z wlasnym monitorem i z ciezkim sercem, ale sprzedalem ten komplet. Teraz wyglada na to, ze sporo sie zmieni i bede mial wreszcie miejsce na drugi a moze 3 i 4 komputer, tym bardziej ze zostalo mi sporo dyskietek z programami, ktorych nie mialem serca sie pozbyc :-P I tak sobie szukam TT albo Falcona a przy okazji poszukiwan znalazlem i polskie forum Atari :-) Niestety przez lata wypadlem nieco z "obiegu" i musze teraz uzupelnic wiedze nt. tego co sie dzieje w swiecie Atari ;-) Milo wiec Was wirtualnie poznac i nie obiecuje aktywnej "tfurczosci", ale na pewno bede tu regularnie zagladal :-)

Ostatnio edytowany przez sylwiusz (2006-07-29 23:42:57)

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

2

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

No to witaj !!!

Żyję bo Bóg tak chciał.

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

Dobra witam. Ale zeby sie wkupic na wejscie musisz znalezc ta piwnice w ktorej te wypasione TTki teraz leza ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

4

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

Adam Klobukowski napisał/a:

Dobra witam. Ale zeby sie wkupic na wejscie musisz znalezc ta piwnice w ktorej te wypasione TTki teraz leza ;)

Hehe, jakis rok temu odwiedzilem moja rodzinna Lodz i poszedlem na Sienkiewicza, gdzie Marrow sie miescilo - niestety firmy juz tam nie bylo :-/ A podejrzewam, ze mozliwe, ze te TT-ki wrzucili do piwnicy bo komu tam na co jakies stare Atari??? Moze to nieglupi pomysl??? Musze odnowic kontakty, zobacze czy uda mi sie odwswiezyc znajomosc z Adamem Bartnikiem (tez starym Atarowcem), ktory pracowal tam najdluzej. Moze uda mi sie tez jakos skontaktowac z Michalem Kowalskim, ktory jako "Miksoft" napisal kilka niezlych programow na ST/TT ;-) Jakbym cos wiedzial to tutaj dam znac :)

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

5

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

Ja również serdecznie witam. Miło powitać na forum starego ''viarusa'' tym bardziej że ludzi związanych z St/TT/Falcon brakuje.
Tak więc jakby co to służę pomocą. Pozdrawiam.

Jakbyś odkopał te TTki to oczywiście taką sztukę z kartą sieciową już sobie zamawiam.

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-07-31 15:38:46)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

6

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

No to pogadacie za tydzien :)

7

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

Witam, witam !:)
Nigdy nie miałem TTki więc jak się coś znajdzie to też się piszę :)

Chętnie bym sobie z Tobą pogadał ale dlaczego dostałeś bana ??
szybki jesteś !:)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

8

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

No, czas banu minal, witajcie ponownie :) Drogi adminie - chyba nie bedziemy miec juz problemu z punktem 8 :D
Anyway - wyszlo tak, ze poki co nie bedzie ani TT ani Falcon (ktorego przegralem na Alledrogo, pewnie dlatego, ze dawalem 666 zl :P). No ale trafila sie w Niemcowie Mega STE 4/48 MB z Crazy Dots na pokladzie + 750 dyskietek i 28 numerow ST Computer z lat 91-95, wiec ladny zestawik, za rozsadne pieniadze, na start jak znalazl ;) Teraz musze 2 tygodnie poczekac az siostra przyjedzie z Niemiec do Polski ;) A sprawa TT-ek zajalem sie, tj. zaczalem szukac starych kontaktow, dam znac jak cos z tego bedzie!

Pozdrowienia
Sylwek
Atari is dead. Long live Atari!

9

Odp: Dzien dobry Atarowcom :-)

Witam ponownie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.