Temat: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Czy mozna usunac link "Oznacz nowe posty jako przeczytane"? Bo mnie wk... znaczy denerwuje mnie. No chyba ze ktos bedzie za nim strasznie tesknil. Jakkolwiek jego umiejscowienie jest bardzo niefortunne.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-08-07 12:58:41)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Przesunąć tak. Usunąć nie.

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

A dlaczego Ci przeszkadza?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Mi tez troszku przeszkadz... za blisko czytania nowych postow jest, pare razy mi sie kliknelo nie tu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Dokładnie.

KMK
? HEX$(6670358)

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Dokładnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

A dla mnie są wporzo ;) I przydatne nawet ;)

Sikor umarł...

8

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Wporzo i przydatne sa, ale ze wzgledu na to ze wykonuja przeciwne funkcje, a jednej z nich nie da sie cofnac - powinny byc od siebie troche oddalone....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

9

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Przydatność linka "Oznacz nowe posty jako przeczytane" osobiście oceniam w okolicach 0%, natomiast tego wyżej używam zawsze i czuję się niezmiernie poirytowany, kiedy w międzyczasie zgaśnie sesja i widzę tylko posty z ostatnich kilku minut. Nie znam się na tym, ale byłoby miło, gdyby był na to jakiś haczyk inny, niż zioranie po datach najnowszych postów.

Ostatnio edytowany przez epi (2006-08-07 23:07:39)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

epi dobrze prawi... w phpbb bylo to o niebo lepiej zorganizowane, ale kazdy wie ze nie kazda funkcjonalnosc da sie z tamtego badziewia przeniesc...

ogolnie to NIGDY nie uzywauem tego linka, coby np. przypadkiem nie pominac posta ktory pojawil sie w miedzy czasie pomiedzy wyswietleniem listy nowych postow, a wcisnieciem tego linka...

a co do problemu z bliskoscia obu tych linkow - prosty sposob: action=show_new jest w uzywanych przezemnie przegladarkach linkiem domyslnie dopelnianym, w momecie gdy adres wpisuje w przegladarce ;)
mozecie przeciez tez sobie zrobic jakiegos bookmarka do tej stronki - tez rozwiazuje problem...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

11

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Panowie, kazdemu nie dogodzę, bo niektórzy chcą mieć tak, jak jest, a inni gdzie indziej. Następnie ze zbioru tych, którzy chcą gdzie indziej wyłoni się podzbiór tych, którzy chcą po lewo, a reszta po prawo (nie pomijam tych, którzy chcą nizej).

Większe zmiany wymuszą przepalcowywanie sporej części punbb i wprowadzania dodatkowych opcji do profilu, a tego mi się nie chce robić, chcociazby z tego powodu, ze kazdy upgrade forum doprowadzi do zamazania wprowadzonych przeze mnie zmian.

Wpadłem więc na następujące rozwiązanie dla osób uzywających dających się customizować przeglądarek. PISZEMY WŁASNY ARKUSZ STYLI!!! ph34r!

Osoby uzywające Internet Explorera mogą przestać czytać w tym miejscu, jako ze browser made in Microsoft nie obsługuje tzw. user-css.

Co nam potrzeba:

1. Chęci zmiany wyglądu linku "Pokaz nowe posty..."
2. Przeglądarki Mozilla Firefox / Mozilla / Netscape lub Opera

No to dajemy:

Mozille:

Otwieramy ulubiony edytor tekstu, tworzymy nowy dokument i wklejamy do niego:

/* modyfikacja linku "pokaz posty..." */

ul.conr li:first-child A {
    font-weight: bold;
    font-size: 13px;
}

I zapisujemy go pod nazwą usercontent.css w katalogu chrome z naszym profilem dla przeglądarki. U mnie jest to c:/documents and settings/dely/Dane Aplikacji/mozilla/firefox/profiles/jo512kae.default/chrome/.

Oczywiście jeśli mamy juz własny arkusz styli to po prostu dopisujemy do niego powyzszy kod. Restartujemy więc przeglądarkę i powinno wyglądać to tak:

http://atariarea.krap.pl/smietnik/pokaz.gif

Opery:

Równiez tworzymy plik, z tym ze moze on się nazywać dowolnie i moze się znajdować w dowolnym miejscu. Wystarczy wskazać go następująco: CTRL+F12 (Preferencje), Zaawansowane, Zawartość, Opcje stylów i wskazujemy "Mój arkusz stylów"

Oczywiście to co ja zaproponowałem nie musi być obligatoryjne. Osoby znające chociazby podstawy CSS mogą sobie zrobić np. czcionkę Comic Sans Serif 100pt czy tez tło w cegiełki ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Dely, a jak się robi tło w cegiełki...? ;)

Sikor umarł...

13

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

dely: moglbys zrobic JEDNA zmiane w JEDNYM pliku punbb?
header.php - linia okolo 172 (wyszukaj 'search.php' - nastepna linia)
i w tej linii przed href="misc dodac jakies np. id="c***"

ulatwilo by to ukrywanie we wlasnych arkuszach styli tego badziewia krotkim i rzeczowym

A#c*** { visibility: none }
The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Jeszcze lepsza metoda, do wymyślenia której zmobilizował mnie jellonek, całkowicie bezinwazyjna w kod punbb. Wklejamy otóż sobie do własnego arkusza styli:

ul.conr li a[href^="misc.php"]{
    visibility:hidden;
}

I działa w tenże sposób, że UKRYWA całkowicie link "Oznacz posty..."

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Super. Dziekuje kierownictwu za zajecie sie sprawa.

Od siebie dodam ze w normalnych systemach operacyjnych ten plik ma nazwe userContent.css.

Wow, to pierwszy post gdzie uzylem BBCode (z wyjatkiem cytatow).

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

16

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

epi napisał/a:

Przydatność linka "Oznacz nowe posty jako przeczytane" osobiście oceniam w okolicach 0%, natomiast tego wyżej używam zawsze i czuję się niezmiernie poirytowany, kiedy w międzyczasie zgaśnie sesja i widzę tylko posty z ostatnich kilku minut. Nie znam się na tym, ale byłoby miło, gdyby był na to jakiś haczyk inny, niż zioranie po datach najnowszych postów.

Stawiam hipotezę, że nowe posty stają się przeczytane w momencie napisania dowolnego posta. Dopóki zaglądamy na forum częściej niż co 24h to nie ma wielkiego problemu, bo jest link do postów z 24h, ale jak zrobimy dłuższą przerwę to nowe posty łatwo wyciekają.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Poprosze formalny dowod :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

18

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Po prostu powinno zaznaczac tylko te posty jako przeczytane, ktore:

1. są starsze od czasu logowania
2. są starsze od czasu ostatniego klikniecia w "oznacz wszystkie jako przeczytane"
plus oznaczane powinny byc
3. te ktore faktycznie niby zostaly przeczytane (wejscie w konkretny topic)

czyli jak cos przyjdzie po tym jak sie zaloguje a przed kliknieciem to nie oznacza.
Jak faktycznie to jest rozwiazane nie wiem :) to juz nie moja sprawa.
Dla mnie zreszta jest to opcja przydatna niezaleznie od sposobu dzialania
(mam swoja metode na niedogodnosci) i jej używam. Nie zdarzyło mi się trafić
w toto przypadkowo :P .

---==<<Sc0rpi0>>==---

19

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Fox napisał/a:

Stawiam hipotezę, że nowe posty stają się przeczytane w momencie napisania dowolnego posta. Dopóki zaglądamy na forum częściej niż co 24h to nie ma wielkiego problemu, bo jest link do postów z 24h, ale jak zrobimy dłuższą przerwę to nowe posty łatwo wyciekają.

Nie, tak nie jest. Bardzo łatwo to sprawdzić, pisząc dowolnego posta, a potem klikając na "pokaż nowe posty". W zdecydowanej większości przypadków nie zmieni się czas od którego liczone są nieprzeczytane posty.

Mam problem ze wzrokiem. Gdzie jest link do postów z 24h?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

20

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Dla zmylenia przeciwnika jest na dole i nazywa się "Pokaż nowe posty".

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

21

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Rotfl

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

k**** - tez nie zauwazylem :D
dobre

edited
co wiecej - przydatne czasem sie staje!

Ostatnio edytowany przez jellonek (2006-08-23 21:19:27)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: Oznacz nowe posty jako przeczytane

Przydatne, tylko niech pokazuje więcej niż 24h, np. 64h.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE