1

Temat: edytor do xasma

witam,

uzywam contexta, ale brakuje mi w nim (moze jest ale ja nie widze) zwijania funkcji tak jak robi to scite.

potrzebuje informacji czy ktos ma konfiguracje scita dla assemblera 6502 lub propozycje innego edytora z mozliwoscia zwijania podprogramow.

pozdrawiam.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

2

Odp: edytor do xasma

Notepad++?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: edytor do xasma

ja chetnie kupie cgenie, tylko nie wiem od kogo... :/ jest szybki i nieduzo RAM'u chlonie (notatnik).

4

Odp: edytor do xasma

xxl napisał/a:

potrzebuje informacji czy ktos ma konfiguracje scita dla assemblera 6502 lub propozycje innego edytora z mozliwoscia zwijania podprogramow.

Ha, kiedys cala noc pisalem sobie konfig do scite zeby skladnie podswietlal i podpinal sie ladnie pod make/mads/atari800
zajebisty edytor! Potem zmienilem i od  tamtej pory nie ruszalem.
Powiniennem miec to gdzies w bakapach, poszukam.
Jesli sie nie myle to Editplus mial zwijanie funkcji.

5

Odp: edytor do xasma

Razem z xasmem są konfiguracje do wielu edytorów, m.in. do SciTE. Używam SciTE intensywnie od dłuższego czasu, ale zwijania nigdy nie używałem.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

6

Odp: edytor do xasma

Wystarczy imho dzielić kod logicznie na pliki i zwijanie nie jest wtedy za bardzo przydatne. Ja programuje w eclipsach/sharpdevelopach i wszelakich visual studiach, które mają zwijanie i nie za często z tego korzystam.

A btw można zaprogramować zwijanie dla procesora 6502? Jak program rozpoznawałby co zwijać, a czego nie? Od etykiety do RTSa? To chyba zbyt pewne nie jest.

7

Odp: edytor do xasma

Fox, wstyd, nigdy nie zagladalem do docow xasma ;-) dzieki o to mi chodzilo

laoo - wystarczyloby np. ; {, ; } do zwijania

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: edytor do xasma

vim - a w nim wspomniane ; {{{ do ; }}}

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: edytor do xasma

A może zamiast zwijania lepsze byłoby zawijanie? :)
W sreberka oczywiście :D

10

Odp: edytor do xasma

Normalnie uzywam Crimson Editora, bardzo ladnie wszystko dziala, podswietlanie, kompilacja, lapanie bledow kompilatora itp.
SciTe jest tez bardzo dobry: maly, szybki, no i dziala pod Linuxem, ale mialem problemy z robieniem w nim czegokolwiek oprocz edycji. Uzywam go do edycji dronych rzeczy: krotkich programow w C, stron HTML itp.

: 404. Stopka not found

11

Odp: edytor do xasma

A na maku?

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

Odp: edytor do xasma

Apropo maka: http://www.dhs.nu/special-xgcc.php, moze da sie jakos przypiac do tego 6502...

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: edytor do xasma

Fox: na macu uzywa sie czegos innego niz TextMate?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

14

Odp: edytor do xasma

Eru: Crimson rulezja. Uzywam i polecam.

15

Odp: edytor do xasma

btw. nieco o linuksowych edytorach poczytalem i widze ze gedit dorobil sie juz nawet takich "snippets" jak ma TextMate (vim juz dawno to mial ;) ). gdyby sie jeszcze szybciej uruchamial i mial klawiszologie podobna do vi :]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

16

Odp: edytor do xasma

W Crimsonie bajerem jest słownik ortograficzny. Ogólnie nienajgorszy edytor (podobnie jak Context), ale coś mi się w nim nie podobało i wybrałem SciTE. Linuxa dotykam bardzo rzadko, ale jeśli już to też SciTE (nie da się ukryć, że mniej dopracowane niż na Windowsie). O maka pytałem z ciekawości, w znaczeniu czy w ogóle jest tam sensowny edytor tekstu.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

17

Odp: edytor do xasma

w/w przez Was edytory w czym są lepsze od takiego Code Genie ? (jesli uzywaliscie Code Genie)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

18

Odp: edytor do xasma

no wlasnie Tebe, masz moze pelna wersje? albo wiesz gdzie ja zdobyc, bo zdaje mi sie, ze gosc, ktory to napisal zniknal i nie moge za cholere tego edytora namierzyc. 3 lata juz w nim programuje... i to bez undo, i wszystko dziala! :D

19

Odp: edytor do xasma

Crimson ma jedna zalete wiecej nad Code Genie - jest za darmo.

20

Odp: edytor do xasma

nie zauważyłem aby Code Genie był za kase, używam wersji 3.0 build Jul 15 2002

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

21

Odp: edytor do xasma

W helpie CG w zakładce Licence jest napisane tak:

Using the program
Code-Genie is a pay-ware program. You can download the trial-version from our site. The trial-version has limitations [...]

Z tego wynika, że jednak chcą za niego kasę.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

22

Odp: edytor do xasma

hej!

Według moich informacj Code Genie był kiedyś darmowy... na stronie był dostepny za Free... potem przyszła nowa "lepsza" wersja i stał się komercyjny i ograniczony. Nie Pamiętam od której wersji to nastapiło.

pozdrawiam
Seban

23

Odp: edytor do xasma

Tak było. Przez spory czas kontaktowałem się z autorem CG, podrzuciłem mu kilka pomysłów (m.in. parsowanie błędów kompilatorów) i poprawki w polskiej lokalizacji, w zamian zostałem zarejestrowanym użytkownikiem. Jednak wystąpiła rozbieżność zdań między mną a autorem, w związku z czym używałem starej wersji, a nieco później strona CG i kontakt z autorem zniknęły, w związku z czym rozpocząłem poszukiwania innego edytora.

Odpowiadając na pytanie Tebego: SciTE ma konfigurację w całości w plikach tekstowych, obsługuje UTF-8 i UCS-2, sensownie (nie powiem że świetnie) podświetla XML, HTML, Perla, diffy i wiele innych języków, zamyka tagi XML, matchuje nawiasy i #ifdef z #endif, podświetla output kompilatorów, zjada spacje na końcu linii, jest na Linuxa, a przede wszystkim jest supportowane. Czyli do edycji kodu 6502 nie jest specjalnie lepsze od CG.

Nikt nie wspomniał jeszcze o PSPad, który ogólnie jest świetny, wypasiony i szybki i kiedy go oglądałem to chyba jedyna rzecz do której mogłem się przyczepić to problem z wpisaniem pliterek (otwierały się jakieś okienka).

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

24

Odp: edytor do xasma

dzięki za wyczerpującą odpowiedź, zacząłem bawić się SciTE-m, przerobiłem jego plik konfiguracyjny MASM (NASM) na swoje potrzeby 6502 i jest OK. Z dodatkowych bajerów jest autouzupełnianie tekstu, SciTE uczy się jakie teksty są wpisywane i potem zaczyna je podpowiadać :)

Do zawijania kodu nie udało mi się zmusić SciTE, zresztą w instrukcji jest informacja że ta możliwość dostępna jest tylko dla konkretnych języków (assembler nie jest przewidziany do takich bajerow).

Z innych problemów to nie wiem jaki wpis w pliku konfiguracyjnym pozwoli na większą ilość operatorów komentarza, aktualnie tylko znak ';' jest akceptowany, w Code Genie jest to łatwiej rozwiązane, mogłem zdefiniować '//' jako komentarz jednoliniowy i '/* */' jako komentarz wieloliniowy, ktoś wie jak to zrobić w SciTE ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

25

Odp: edytor do xasma

rzeczywiście jest bardzo szybki i maly, ma sporo zalet (z niewymienionych przez 0xf-a wartym zauwazenia jest obsluga zapisywania/odczytywania sesji), ale ma zasadnicza wade - aby obsluzyc nowy format pliku, albo dodac cos do juz obslugiwanych, cos ociupinke nietypowego - trzeba pisac wlasnego lexera :/
niby opierajac sie o bedace juz w skladzie powinno byc z gorki, ale jednak...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep