Temat: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Witam!

Cos mnie dzis naszlo i postanowilam poszukac - moze bedziecie w stanie mi pomoc, bo nie mam pojecia, jaki ta gra miala tytul: rzecz dziala sie w USA, gdzie rozprzestrzenial sie wirus, gralo sie ludzikiem, ktory jezdzil pociagiem miedzy poszczegolnymi miastami (od tamtej pory nadal mam sentyment do miejscowosci Des Moines ;)) - czasem na slepo a czasem dostawal informacje, ze wirus pojawil sie w konkretnym miejscu.
Aha, nie jestem pewna, ale mam wrazenie, ze wirusy sprawialy wrazenie bardzo duzych bakterii... :D

2

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Agent USA?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Agent USA jak nic, gierka ktora robila duze wrazenie.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Super, dzieki wielkie!

Juz sobie ja sciagnelam, tylko nie wiem, co dalej, moze bedziecie wiedzieli? Plik ma rozszerzenie .atr (domyslam sie, ze to od Atari...?), sciagnelam sobie emulatory Atari800, ale jest ich 7 roznych i nie mam pojecia, co teraz wlasciwie powinnam z nimi zrobic...

Z gory dziekuje za pomoc! :D

5

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Dzieki za pomoc, ale chyba bedziesz musial jednak cos wspomniec o ROM-ach, bo kiedy probuje uruchomic Agenta dostaje komentarze, ze:
1. Initialization failure
2. AgentUSA.atr is not Atari executable
3. A ROM load error prevented Atari800Win Plus from booting. You should check ROM settings under "Atari/ROM images menu"
I kiedy klikam na te ustawienia, to widze: "ROM images selections" i pusta tabelke... :-(

Jakies sugestie...?

6

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Use google, Luke ;)
Poczytaj tez FAQ (link na gorze). Takze u Vasca (www.atari8.info) jest cos na ten temat.

7

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

http://www.a800win.atari-area.prv.pl/

a pozniej: xf25.zip, emulator X-Former 2.5 zawierający pliki *.ROM, które trzeba skopiować do podkatalogu ROM emulatora.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

ROMy znajdziesz w tym archiwum:

http://www.emulators.com/freefile/pcxf380.zip

Są to pliki:
ATARIOSB.ROM
ATARIBAS.ROM
ATARIXL.ROM

Trzeba je gdzieś skopiować i wskazać tak, jak robisz.

=================================

O fff mordeczke, jaka chęć pomocy - 3 posty w pare minut od zapytania :]
Ewidentnie mamy zbyt mało przedstawicielek płci pięknej na tym forum.

Ostatnio edytowany przez pirx (2006-09-22 13:01:18)

http://www.5oft.pl/

9

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Albo tu: http://atari8.info/artykul.php?art=atari800win

10

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Dzieki wielkie za pomoc!

Widze, ze najprostsze rozwazania sa najlepsze, bo - zamiast poczekac chwile na nastepne odpowiedzi ;) - zgooglowalam, znalazlam, sciagnelam xf2.5 i juz mi wszystko dziala... :D

11

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Chyba napis o FAQ jest za mały.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Zawsze mozna dac wiekszy...

13

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

i bardziej czerwony ;)

14

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

A czy ktos z forum pamieta może jak nazywała się gra co chodziło sie po planszy postacią i czyściło całe pomieszczenie (nie pamietam z czego) , ale po częściowym (zjedzeniu?) przedmiotów rozlegało sie wycie jakiegoś alarmu i ludzik leciał do WC , później był szum spuszczanej wody :D i grało sie dalej aby ponownie oczyszczać planszę...

Jesli coś przekręciłem to wybaczcie ale to było ponad 10 lat temu kiedy ostatni raz w to grałem...

15

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Hehe, to Mr. M. Gierka "nieco" chora, ale pamiętam, że miałem z niej niezły ubaw. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Wlasnie zagralem i stwierdzam ze 'chora' to malo powiedziane :)

17

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Ciekawe czy numer telefonu podany na planszy tytułowej jest akualny :D :D :D Pan Anthony Ku pewnie nie ma pojęcia że niektórzy jeszcze w to grają

Ostatnio edytowany przez BTC (2006-09-23 19:36:30)

18

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Panowie i Panie! , a jak się nazywa taka gierka... zarabia sie kase poprzez sprzedawaniem i kupowaniem sprzetu RTV aby kupić broń i zastrzelić nauczycieli... kiedys w ta gre chora grałem :) ... ale teraz nie pamietam tutułu :)... możecie pomóc ? :).... ciekaw jestem czy teraz w tą gre też gra.... hłe hłe hłe :)

Zajec/sword ;)

19

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

No cóż , pewnie chodzi o Teacher Killer

Ostatnio edytowany przez BTC (2006-09-24 09:16:35)

20

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Jeśli chodzi o kupowanie i sprzedawanie, to całkiem niezły, wręcz surrealistyczny ;) klimat miało "Run for money". TAKA gierca.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Brawo BTC. Od teraz będzesz bulić po 5 zeta za każde ściąnięcie tej gierki przez kogokolwiek. Ale cóż - bogatemu wszystko wolno. ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

22

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

miker : chyba sobie żartujesz. Odpowiedzialność ponosi atari.online.pl gdzie został ten plik udostępniony (i nie tylko ten jeden). Idąc twoim tokiem myslenia należałoby zamknąć atari.online.pl , a w najlepszym wypadku umieścić adnotację że właściciele serwisu nie odpowiadają za ściąganie plików z ich serwera (której to adnotacji brak). Chyba nikomu na tym nie zależy. Gdybyś zauważył to akurat wkład p. Mariusza Zająca w powstanie gry o którą pytał jest, jakby nie patrzeć znaczący

miker napisał/a:

Mr. M

A jesteś pewny że Mr M. nie jest chroniony prawami autorskimi ???

Ostatnio edytowany przez BTC (2006-09-24 11:30:22)

23

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

BTC: wpłać odpowiednią kwotę za ściągnięte gierki sikorsoftu na odpowiednie konto. Odpowiednie dane znajdziesz na stronie atari.online.pl

Sikor umarł...

24

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

Nie żartuję, zresztą Sikor to potwierdził. A jak się nie czyta, to się potem traci, o! :P

A Pana Anthony'ego Ku możesz znaleźć i z nim wywiad przeprowadzić. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

25

Odp: Moze ktos z Was pamieta taka gierke...?

http://www.zybex.info/