1

Temat: poisenka

dawno sie nic nie pisalo ...    natomiast pamiętam, jak w jednym z wątków obiecałem że jak przeprowadze swoje pierwsze próby zabawy muzycznej z wokalem to sie nimi podzielę.

ano więc proszę.

http://grayscale.scene.pl/msx/jezioro_milosci.mp3


Nie oszczedzajcie slow krytyki.

peace


ps..  wiem wiem, ze grayscale lezy ...

Ostatnio edytowany przez xray (2006-09-28 17:56:58)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

2

Odp: poisenka

Opinia zupełnego laika: Podkład za głośny w stosunku do wokalu. Musiałem się skupić, żeby wyłapać słowa. Możliwe, że z tego powodu podkład wydaje się trochę przeładowany, w szczególności gitara i pianino sprawiają wrażenie, jakby sobie przeszkadzały. Poza tym super. Koncepcja i aranżacja rytmu bardzo mi się podoba :).

3

Odp: poisenka

bardzo przyjemne, ładny i delikatny wokal.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: poisenka

Też laik. Słychać co jest grane, co śpiewane - mniej. Dałem ciszej, by posłuchać do poduszki. Wokal znikł. Fajnie się leżało i słuchało.... muzyki.

5

Odp: poisenka

hej, chłopaki, możecie mi nieco przybliżyć, na jakich odsłuchach słuchacie ??   i czy ew, stosujecie jakąś korekte ??,  przyznam, ze jestem strasznie osłuchany tego kawałka i brak mi świerzego spojżenia, ale na paru różnych odsłuchach słuchałem i wokal wydaje mi się wyraźny a czasami nawet za bardzo, (może to złudzenie wynikające ze zmęczenia utworem) nie mniej odnosząc sie do wypowiedzi Zenona, to po sciszeniu muzyki wokal powinien byc raczej bardziej słyszalny a nie znikać ponieważ im ciszej słuchasz tym bardziej zawęża się pasmo słyszalne i dociera do uszu mniej niskich i wysokich tonów w związku z czym uwypukla się środek pasma, w którym to środku mieści się wokal.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

6

Odp: poisenka

Dla mnie jest ok, tylko wokal za bardzo "pcha sie" na pierwszy plan.
U mnie to zwykla karta na plycie glownej  - Sound Max - i glosniki 2.1 Logitech Z3
W winampie wgrane ustawienia Rock do korektora

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2006-09-28 21:01:33)

Odp: poisenka

Zdanie kolejnego laika: wokal jest maskowany troche chyba za bardzo przez syczace echo. Testowane przy cichym odsłucho (bo noc już) na "najtańszych głośnikach z subwoferem" :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

8

Odp: poisenka

Odsłuch na normalnym sprzęcie klasy PC. Być może na normalnym wzmacniaczu bedzie O.K. + kolumny z prawdziwego zdarzenia a nie takie pici mniejsze od pudełka zapałek. Nieraz już sparzyłem się przygotowując coś na jednym sprzęcie a odtwarzając na innym. Tu może zachodzić to samo zjawisko. Niczego nie podbijałem, nic nie korygowałem. Opisałem tylko to co słychać odtwarzając zapodany utwór na PC. Posłuchać na normalnym sprzęcie nie mam możliwości a tobie chyba o to chodziło. Soorki. Jakby nie było utworek cacuszko.

9

Odp: poisenka

Ja akurat odsłuchiwałem na midlow-end sprzęcie klasy Logitech Z-640. I powiem tak: Muzyka super, tekst również dobry, niestety w połączeniu razem wygląda to średnio. Od samego początku miałem wrażenie, że wokalistka sobie, a muzyka sobie. Dziewczyna ma mocny głos, ale technika to już nie ta. Nie czuje jakby poweru, który leci jej w słuchawkach, nie wczuła się zbytnio.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: poisenka

juz raz mowilem, muzyka bardzo fajna (na pokeyu zabrzmialaby pewnie jeszcze lepiej ;-) ) ale wokal... kobieta ma piekny glos ale spiewa jakby byla wyzuta z emocji, serca w to nie wklada... daj posluchac komus kto nie rozumie j.polskiego a powie ze kobieta prawdopodobnie spiewa o zmanierowanej panience, ktora spedza wakacje nad jeziorem w gorach, siedzi w bufecie i sie nudzi. jaki sprzet? glosniki harman kardon o niesamowitej mocy chyba z 6W

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: poisenka

A u mnie wokal OK, bardzo wyraźny... Przy ściszaniu nic nie milknie, nadal jest wyraźny :) Staruśieńskie kolumny Altus 75, wzmacniacz Technics SUVZ-220, to wszystko wspomagane buforem lampowym na ECC88 i podpięte do PC... odsłuch na 24-bitowej karcie na płycie głównej jak i 16-bitowym Aureal Vortex II daje porządne czyste brzmienie. Ale moja ocena może być subiektywna ze względu na to iż słyszałem to bardzo dużo razy i po prostu wiem co wokalistka śpiewa. Przy pierwszym przesłuchaniu miałem takie wrażenie iż wokal nie pasuje do reszty... jednak drugie uważne wsłuchanie spowodowało iż stwierdziłem że pasuje on wręcz idealnie.... Byc może wasze wrażenie niepasowania wokalu do reszty jest spowodowane tym iż X nie użył tu zbyt łatwej w interpretacji linii melodycznej :)

Seban

12

Odp: poisenka

xray napisał/a:

(...) odnosząc sie do wypowiedzi Zenona, to po sciszeniu muzyki wokal powinien byc raczej bardziej słyszalny a nie znikać ponieważ im ciszej słuchasz tym bardziej zawęża się pasmo słyszalne i dociera do uszu mniej niskich i wysokich tonów w związku z czym uwypukla się środek pasma, w którym to środku mieści się wokal.

Uuu ! mocne !

Szkoda że w praktyce się nie sprawdza :P :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: poisenka

Tdc napisał/a:

Uuu ! mocne !

Szkoda że w praktyce się nie sprawdza :P :D

Jak nie jak tak,   ileż to roboty, zeby to sprawdzic ...  na moich uszach przynajmniej to działa

Ostatnio edytowany przez xray (2006-09-29 13:41:45)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

14

Odp: poisenka

Chodzi o to, że Tdc nie wierzy w krzywą? Bo czegoś tu nie rozumiem.

15

Odp: poisenka

laoo:  dokładnie o to ;)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

16

Odp: poisenka

Tak sie sklada ze mam akurat w domu pozyczone monitorki i porzadny sprzet wogole (szkoda ze nie moj) i stwierdzam ze technicznie wokal zrealizowany jest okej. Dobrze osadzony w mixie i dobrze zequalizowany. Faktem jest ze na gorszych glosnikach nie brzmi to dobrze i Xray powinien wziasc na to poprawke :) Ale generalnie jest imho bez zarzutu.

17

Odp: poisenka

xray napisał/a:

Jak nie jak tak,   ileż to roboty, zeby to sprawdzic ...

Nie sprawdza się o czym świadczą wypowiedzi tu zamieszczone.

xray napisał/a:

na moich uszach przynajmniej to działa

Swoich uszuf nie porównuj do naszych.
(jeśli chodzi o mnie to Ciebie należy rozpatrywać w kategoriach geniuszu)

laoo/ng napisał/a:

Chodzi o to, że Tdc nie wierzy w tę krzywą?

To teraz weźmiemy się za wiarę ?
:P

Jeśli chodzi o mnie to ja jestem gotów !

Potem się weźmiemy za "czcię" :D
(jakby ktoś nie wiedział o czym jest mowa to miałem na myśli staropolskie powiedzenie)

A tak poważnie: wierzę, wierzę. Dobrze zdaję sobie sprawę z dziwnych fluktuacji zarówno po stronie ucha, mózgu jak i po stronie sprzętu audio (co zresztą jest dobrze widoczne tutaj).
Uważam wypowiedz XRAYa za jaknajbardziej sensowną. Właściwie to bardzo mi się spodobała - co chyba jest dobrze widoczne.

Pozdrawiam :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

18

Odp: poisenka

Krzywa krzywą, ale pomieszczenie odsłuchowe robi swoje, Pokoik 2m x 3m ( + zagracony ) z pewnością nie spełnia wymogu standardu by traktować ją poważnie.

19

Odp: poisenka

Zenon/Dial: to Ty u mnie byłeś ?? :P

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

20

Odp: poisenka

Kiedy? Gdzie? Nie pamiętam.....

21

Odp: poisenka

Dobrze imprezowaliśmy to nie pamiętasz :P
Tej muzyki z warhawk też nie pamiętasz ? :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

22

Odp: poisenka

Chyba pomyliłeś mnie z kimś....

23

Odp: poisenka

Zenon/Dial: radzę dobrze CZYTAĆ znaczki ":D".
Ja sobie jaja robię.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

24

Odp: poisenka

Zaskoczyłem....

25

Odp: poisenka

Zenon/Dial: mam nadzieję że z uśmiechem na ustach !
Tak jak ja: :)

----------------------
Tak sobie przeczytałem to co napisałem i myślę że na dziś starczy tego pisania - im więcej piszę tym dziwniej...
Jestem dziś po sporych przejściach, jestem skrajnie wyczerpany - więc wybaczcie mi. Chyba muszę wreszcie (teraz) iść spać...

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-09-29 15:28:57)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P