Temat: Mainstream chiptunes

Znacie może jakieś utwory artystów z szeroko rozumianego "mainstreamu" które zawierają dobrze widoczne elementy które można by zakwalifikować jako podobne do chiptunesów? Nie chodzi mi o jakieś tam blip/blopy w tle które się słyszy jak się dobrze wsłucha (bo to jest prawie wszędzie), ale o główne elementy melodii słyszalne na pierwszy rzut ucha ;) Szczególnie chodzi mi o dźwięki charakterystycznie kojarzące się z pokeyem, yamachą czy sidem.

Jak się da poproszę pary wykonawca/utwór.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Mainstream chiptunes

Ale dlaczego te jest w dziale "ring", bo nie rozumiem tego....?

Sikor umarł...

3

Odp: Mainstream chiptunes

Mbrother, w wielu jego kawałkach słychać pokeyowe motywy. Z tego co pamiętam to w albumie "just in the mix" słychać wyraźnie. Nazw utworów nie pamiętam...

4

Odp: Mainstream chiptunes

Ja to znam tylko Machinae Supremacy - wykorzystują trochę dźwięków sidopodobnych. Nawet utwory mają z "sid" w nazwie, oraz bardzo fajny The Great Gianna Sisters - z wykorzystaniem motywów z giercy (na początku utworu i gdzieś pod koniec). Ale tam jest koszenie ;) a to chyba nie "mainstream".

5

Odp: Mainstream chiptunes

Machinae Supremacy ma całkiem fajne kawałki.
Jest jeszcze taki zespół "8bit peoples", oni grają taką średnia muzę, często wykorzystując 8bitowe brzmienia. http://www.8bitpeoples.com/

6

Odp: Mainstream chiptunes

Beastie Boys, jakis kawalek mieli tez z balblazera chyba


---

no i oczywiscie Marek Bilinski rznal z Husaka ile sie dalo ;-)

Ostatnio edytowany przez xxl (2006-11-20 21:51:30)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: Mainstream chiptunes

http://www.ytcracker.com/nes/

8

Odp: Mainstream chiptunes

Mad_Lamer: jeśli ta płyta mbrothera brzmi tak samo jak popularne ostatnio hiciory, to ja dziękuję, przypomina mi to niestety tylko popierdywania a la SIDowski BASSSSSSS, po naszemu "gwałcenie myszy w pociągu".

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

9

Odp: Mainstream chiptunes

xxl napisał/a:

no i oczywiscie Marek Bilinski rznal z Husaka ile sie dalo ;-)

Możesz to rozwinąć bo nie wiem o czym piszesz ?

---
Trochę offtopic: słyszałem, że jakiś polski zespół w najnowszej płycie wykorzysta jakiś klasyczny kawałek z małego Atari. Jak wydadzą płytę to sprawdzę i dam znać.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

10

Odp: Mainstream chiptunes

to byl oczywiscie zart, zerknij na emota na koncu.

btw. zachecam do opsluchania bilinskiego, niezla muza.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

11

Odp: Mainstream chiptunes

Szczególnie stare kawałki Bilińskiego - jak jeszcze wydawał jako "Marek Biliński", a nie "MaBi", jak od paru już lat są asygnowane jego utwory. A jakby TDC słuchał Bilińskiego i kilku utworów Kuby H. - to wiedziałby o co XXL chodzi... ;)

Sikor umarł...

12

Odp: Mainstream chiptunes

Sikor napisał/a:

"Marek Biliński", a nie "MaBi", jak od paru już lat są asygnowane jego utwory.

Sikor, powinienes zapoznac się z tymi linkami :)

http://swo.pwn.pl/haslo.php?id=29377
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2576721

13

Odp: Mainstream chiptunes

zachecam do opsluchania bilinskiego

Arrrgh!

Sikor, powinienes zapoznac się z tymi linkami

Masz jakieś alibi do Sikora?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: Mainstream chiptunes

ROTFL

15

Odp: Mainstream chiptunes

Mikey: po prostu literka więcej mi się wcisnęła, a że "a" jest przy "s" to akurat tak głupio wyszło...

Sikor umarł...

16

Odp: Mainstream chiptunes

epi napisał/a:

Mad_Lamer: jeśli ta płyta mbrothera brzmi tak samo jak popularne ostatnio hiciory, to ja dziękuję, przypomina mi to niestety tylko popierdywania a la SIDowski BASSSSSSS, po naszemu "gwałcenie myszy w pociągu".

Tak właśnie brzmi. Ale chodziło o samo brzmienie, które jednak mi bardziej przypomina pokeya niż sida.

17

Odp: Mainstream chiptunes

xxl napisał/a:

to byl oczywiscie zart, zerknij na emota na koncu.

Tak to wiem :) Ale myślałem że jest jeszcze coś o czym nie wiem :)

xxl napisał/a:

btw. zachecam do opsluchania bilinskiego, niezla muza.

Ano !:)
Mój uczeń (ten drugi czyli Adam) był ostatnio na jego koncercie - podobno SUPER ! Dostał też autograf :) Jest szczęśliwy jak dziecko :)

Sikor napisał/a:

A jakby TDC słuchał Bilińskiego i kilku utworów Kuby H. - to wiedziałby o co XXL chodzi... ;)

TDC słucha i słuchał :)
I jak widać jednak wiedziałem o co chodzi.

Co się zaś tyczy samego Kuby H. to właściwe nie przypominam sobie aby jakoś szczególnie cenił Pana Marka B. (choć raczej oczywiste jest że Pan Marek oraz J.M. J. i inni są klasyką zapewne doskonale znaną nie tylko dla nas ale i dla Kuby)
Pamiętam że cenił tych twórców których sam robił na Atari (zresztą utory te są od dawna klasyką). Dodatkowo cenił jakiś zespół o którym ani wcześniej ani później nie słyszałem. Zainteresował mnie tym i poprosiłem go aby dał mi jakieś ich kawałki, ale jakoś potem nie było okazji...

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-11-21 20:35:23)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

18

Odp: Mainstream chiptunes

Tdc jednak nie słucha Husaka... Tam kilka utworów jest mniejszym lub większym kowerem wspomnianego pana Marka B.

Sikor umarł...

19

Odp: Mainstream chiptunes

I co teraz będziemy się spierać czy ja słucham czy też nie ?? :D
Może udamy się do ringu ??:D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

20

Odp: Mainstream chiptunes

Ring wolny ;) Nie no, spox. Ściągnij sobe ostatnią ASMĘ - warto nieco sapów posłuchać, to odpręża ;) A jest tam nie tylko J.H. ;)

Sikor umarł...

21

Odp: Mainstream chiptunes

Jeśli pamiętasz to przecież jadąc na party (w obie strony) słuchaliśmy SAPów - więc nie mów że nie wiesz że ja lubię słuchać... ;)

A ściśle to właśnie sobie zassałem ASME i przy okazji zgłosiłem błąd na stronie (ale odzewu brak). Niestety jeszcze nie dodali nowego (na ASMie) kawałka J. Husaka który wysłałem już chyba z 3 lata temu :(

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

22

Odp: Mainstream chiptunes

Mad_Lamer: Masz zepsutego Pokeya.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: Mainstream chiptunes

TDC: wyślij ten kawałek do Mikera, ze strony polskiej on się tym teraz zajmuje, a nowe kawałki na pewno się przydadzą 9kolejny update ASMY w tym roku...?)

Sikor umarł...

24

Odp: Mainstream chiptunes

adam: był taki kawałek Becka na listach całkiem niedawno...miał typowo grajkowaty początek:P

gep/lamers^dial