1

Temat: Toms Navigator 1.21

Witam,

Po dwunastu latach przerwy mam przyjemność udostępnic nową wersję Toms Navigatora. Poprawiłem kilka błędów występujących w wersji 1.2, dodałem też obsługę dysków 5-7 oraz 9. Aktualna wersja poprawnie współdziała zarówno z MyDOS-em 4.53/4 jak i 4.53/3.

Atr zawierajacy program jak również kod źródłówy jest dostępny pod adresem:

http://inflacja.net/mkur/code/tn/tn-1.21.atr

Pozdrawiam,

--mk

2

Odp: Toms Navigator 1.21

Jest taka możliwość, żeby udostępnić sam plik TN, TN.COM? Plugin do TC nie rozpoznaje image'a  jako prawidłowego pliku ATR, analogicznie przez sio2pc nie rozpoznaje Atari - u mnie działa tylko na emulatorze.

3

Odp: Toms Navigator 1.21

Plik ATR jest uszkodzony - sprobuj jeszcze raz go utworzyc!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Toms Navigator 1.21

Husky?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Toms Navigator 1.21

Piguła/Shpoon napisał/a:

Plik ATR jest uszkodzony - sprobuj jeszcze raz go utworzyc!

Rzeczywiście, pod emulatorem chodzi ale już MakeATR ma kłopoty z wyświetleniem zawartości. Wrzuciłem na serwer poprawioną wersję...

--mk

6

Odp: Toms Navigator 1.21

5eba napisał/a:

Jest taka możliwość, żeby udostępnić sam plik TN, TN.COM? Plugin do TC nie rozpoznaje image'a  jako prawidłowego pliku ATR, analogicznie przez sio2pc nie rozpoznaje Atari - u mnie działa tylko na emulatorze.

ATR poprawiony, wystawiłem też sam plik .com:

http://inflacja.net/mkur/code/tn/TN121.COM

--mk

7

Odp: Toms Navigator 1.21

mkur: czy możesz udostępnić dumpa Action!, którego jakiś czas temu zrzuciłeś i pisałeś o tym na forum ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Toms Navigator 1.21

gRzEnIu napisał/a:

mkur: czy możesz udostępnić dumpa Action!, którego jakiś czas temu zrzuciłeś i pisałeś o tym na forum ?

Jasne, jest tutaj: http://inflacja.net/mkur/code/tn/Action86.car

--mk

9

Odp: Toms Navigator 1.21

to moze zrobisz tez poprawke TN dla romu stacji Toms 710 ? ;P

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Toms Navigator 1.21

A mnie sie wiesza przy probie wejscia do katalogu zarówno pod qmegiem jak i na oryginalnym os'ie, czyli stary dobry poczciwy Toms Navigator :)

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-12-01 00:11:34)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Toms Navigator 1.21

Piguła/Shpoon napisał/a:

A mnie sie wiesza przy probie wejscia do katalogu zarówno pod qmegiem jak i na oryginalnym os'ie, czyli stary dobry poczciwy Toms Navigator :)

Z jakiego MyDOS-a korzystasz ? TN modyfikuje pewne wewnętrzne rejestry MyDOS-a, które są niestety zależne od wersji. TN 1.21 działa poprawnie jedynie z MyDOS-em 4.53, starsze wersje TN działają jednynie z wersją MyDOS-a zawartą w romie stacji TOMS 710 (chyba 4.50 albo 4.51). Rozpoznawanie wersji MyDOS-a jest w planach. Na razie możesz zrekompilować kod z odpowiednimi ustawieniami  - wystarczy zmienić definicję zmiennej currentDir...

--mk

12

Odp: Toms Navigator 1.21

Odpalałem na dosie który był w tym ATR'e, standard Atarki się obecnie lekko zmienił i w tej mam 576 Ramu - może tutaj leży problem - sprawdzę jeszcze na innej z 1MB by Pasiu oraz na jakieś gołej.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: Toms Navigator 1.21

mkur: rewelacja, kawał dobrej roboty, tak trzymać :)

14

Odp: Toms Navigator 1.21

No niestety, ale wiesza mi się przy pacnięciu return na katalogu.
Nawet dla pewności utworzyłem gołego atr'a 720KB, ladnie sie sformatowal pod Toms Navigatorem, nagralem dosika, zastąpiłem dup.sys plikiem tn i efekt jest ten sam (także na Atarce z 1MB), emulca także wykłada!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2006-12-02 11:48:48)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: Toms Navigator 1.21

He, kiedys Jagger przyjechal odpalil TNa, szczena mi wtedy opadla i tyle. miazga.

16

Odp: Toms Navigator 1.21

Piguła/Shpoon napisał/a:

No niestety, ale wiesza mi się przy pacnięciu return na katalogu.
Nawet dla pewności utworzyłem gołego atr'a 720KB, ladnie sie sformatowal pod Toms Navigatorem, nagralem dosika, zastąpiłem dup.sys plikiem tn i efekt jest ten sam (także na Atarce z 1MB), emulca także wykłada!

Potwierdzam - błąd o którym pisze Piguła pojawia się gdy uruchamiamy TN bez podpiętego cartridga Action! Błąd jest spowodowany wywołaniem funkcji bibliotecznej SCopyS, która rezyduje na cartridgu... Błąd ten zostanie poprawiony w kolejnej wersji. Chwilowo, osobom wykorzystujacym podkatalogi polecam podpięcie Action!

--mk

Ostatnio edytowany przez mkur (2006-12-02 22:50:15)

17

Odp: Toms Navigator 1.21

mkur: ta..... a ile osób ma cartridge z Action! ? 3 ? 4 ? :P

18

Odp: Toms Navigator 1.21

mozna dolaczyc z runtime procke SCopyS, bawilem sie ostatnio kompilacja programu w Action! zeby chodzil bez modulu - dosc proste.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

19

Odp: Toms Navigator 1.21

macgyver napisał/a:

mkur: ta..... a ile osób ma cartridge z Action! ? 3 ? 4 ? :P

Spoko, wytrzymaliście 12 lat bez nowej wersji, wytrzymacie i dodatkowy tydzień czekania na poprawkę ;-) Do 1.22 oprócz poprawy tego błędu dojdzie też rozpoznawanie wersji MyDOS-a. Czy ktoś zauważył jakieś inne poważne błędy ?

--mk

20

Odp: Toms Navigator 1.21

1. Nie działa z SDX. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Toms Navigator 1.21

Jakby miał ręcznie dłubać po katalogach, to może niech lepiej nie działa...

KMK
? HEX$(6670358)

22

Odp: Toms Navigator 1.21

Ręcznie?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

23

Odp: Toms Navigator 1.21

mkur napisał/a:

Spoko, wytrzymaliście 12 lat bez nowej wersji, wytrzymacie i dodatkowy tydzień czekania na poprawkę ;-)
--mk

Myślę że przeceniasz popularność swojego programu :)

24

Odp: Toms Navigator 1.21

Na szczescie jest ACommander.... ja tylko ubolewam, że Fox nie przerobił professional copy na wersje dwuokienkową..... bo jako kopier plikowy deklasuje całą konkurencję.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

25

Odp: Toms Navigator 1.21

AC jakiś czas temu coś mi namieszał na jednej partycji... po zmianie na nowszą wersję też się coś takiego wydarzyło... nie było tam ważnych danych (w sensie były do odtworzenia), jednak jak mam coś przerzucać to wolę TN lub MN...