1

Temat: VHS to DVD

Witam

Chce przeniesc film z kasety magnetowidowej do postaci cyfrowej z mozliwie najwieksza jakoscia, celem pozniejszej obrobki i wyprodukowania DVD.

Czy ktos ma doswiadczenia w tym zakresie - jakiego softu i hardwareu najlepiej uzyc?

2

Odp: VHS to DVD

Hardware to najprostsza karta TV (np ja używam prolinka z chipem Conexant 878 i nie narzekam, ale może znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że jakieś inne dają lepszą jakość. Ja tam nie wiem :P). Z softem jest bardzo różnie. Do zgrywania można użyć kombajna w stylu pinacle studio albo jakiejś pchełki. Ja jestem zadowolony z Media Player Classic. Ma porządne opcje zgrywania i robi to całkiem pewnie. Codec do capturowania polecam Morgan M-JPEG Codec V3 - szybki, dobra jakość i potem przy obróbce bardzo wygodny. Do obróbki VirtualDub. Nie mam tylko zdania odnośnie kodowania do MPEG, bo nigdy nie robiłem, więc tu nie pomogę, ale jakieś pinacle czy premiere robią takie rzeczy, a z darmowych musiałbyś poszukać.
Trzeba wziąć poprawkę, że moje procedury są dobre do robienia divxów, a możliwe, że do zrobienia DVD można jakoś łatwiej jakimś kombajnem.

3

Odp: VHS to DVD

Ja mogę z własnego doświadczenia polecić kartę Leadtek Expert (tuner TV z szeregiem we/wy), a jako oprogramowanie to kombajn Ulead Video Studio - jest, w porównaniu do innych, bardzo tani i ma oprócz możliwości zwykłego montażu szereg kreatorów typu "naciśnij przycisk, idź na browar, za godzinę masz DVD z menusami jak ze sklepu"

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: VHS to DVD

dzieki

A takie karty TV daja obraz skompresowany czy rippuja bez kompresji oraz najwazniejsza kwestia - ile taka karta kosztuje mniej wiecej?

5

Odp: VHS to DVD

Karta TV daje tylko goły sygnał tak samo jak kamerki internetowe. Co zrobi z nim program, którego użyjesz, to już zależy od programu. Taki Ulead polecany przez Delyego pewnie od razu kompresuje do MPEG, bo bez kompresji do dyski się nie wyrobią ze zgrywaniem. A kartę (chyba Delyego) masz chociażby <kryptoreklama>tu</kryptoreklama>

6

Odp: VHS to DVD

Polecam wciągać wersję z Firewire, nie wiadomo kiedy człowiek sobie kupi kamerę DV ;)

Taki Ulead polecany przez Delyego pewnie od razu kompresuje do MPEG, bo bez kompresji do dyski się nie wyrobią ze zgrywaniem.

Wyrobią, ważne żeby mieć miejsce na HDD w jednym kawałku (zdefragować dysk przed zrzutką) i nie używać nic specjalnego korzystającego z dysku podczas zgrywania.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: VHS to DVD

Nieskompresowana klatka w pełnym PALu zajmuje 864 kB. Przy 25 fps mamy 21 MB/s. Prawdopodomieństwo, że żadna klatka nie zostanie zdropowana przy takiej prędkości (a bo windows zachce skorzystać akurat z dysku) jest prawie zerowe. Poza tym godzina zajmie 76 GB.  Przy kompresji M-JPEG przy 95% jakości (gołym okiem nie rozróżnialne :P) klatka ma srednio 260 kB.

8

Odp: VHS to DVD

A ja polecam najlepsze rozwiązanie -> magnetowid + stacjonarna nagrywarka DVD.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: VHS to DVD

Popieram Pigułę - jest to rozwiązanie najpewniejsze. A tak nagraną płytę można dowolnie sobiiebzgraćbnabdyskb ib obrobić, pod czym tylko dusza zapragnie ;)

Sikor umarł...

10

Odp: VHS to DVD

Dely polecał kombajn typu Ulead, imho dla jednego filmu nie kupowałbym takiego softu,można sobie poradzić po partyzancku (niemniej Uleada można kupic juz za 99 złociszy:
http://sklepwideo.pl/details.php?id=pu100110  )
test konkurentów tego kombajnu pod adresem:
http://video-editing-software-review.to … vhs+to+dvd
alternatywa niszowa,ale za 20 dolców pod adresem:
http://www.vhs-to-dvd.com/
oczywiście mozna jak to powiedziałem też po partyzancku,nie żebym coś sugerował;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-03-02 08:38:01)

gep/lamers^dial

11

Odp: VHS to DVD

Z kasety VHS to się raczej DVD nie opłaca robić, a to ze względu na jakość samego sygnału. Szerokość pasma dla sygnału video w tym standardzie to ok., 3 MHz przy rozdzielczości 240x576 (PAL). Przy tych parametrach najlepiej będzie zrobić VCD. Dobrym źródłem informacji jest strona http://www.doom9.org/

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

12

Odp: VHS to DVD

hi
dzieki za wiele odpowiedzi :)

napisalem DVD, ale tak na prawde nie zdecydowalem jeszcze ostatecznie co do ostatecznego formatu - wiem tylko ze musi byc cyfrowy a DVD to chyba najpewniejsze pod wzgledem latwosci ogladania w zasadzie na wszystkim.

Rozgladalem sie wstepnie za kartami TV, ale czy nie lepiej/taniej jest kupic sam grabber?

13

Odp: VHS to DVD

Rozgladalem sie wstepnie za kartami TV, ale czy nie lepiej/taniej jest kupic sam grabber?

E tam, przy obecnych cenach...

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: VHS to DVD

Ok.
Wlasnie odebralem kompa z serwisu (padnieta grafa) i od razu kazalem dolozyc karte TV.
Dostalem za 165 zl WinFast TV2000 XP Expert, ale nie dziala dzwiek...:(

Jako, ze nie posiadam (jescze) anteny TV, to jako źródło sygnalu postanowilem na razie zastosowac: antene do radia FM oraz konsole PS2 - w obu tych przypadkach nic nie slychac

Jakies porady?

15

Odp: VHS to DVD

A tak dla pewności - połączyłęś kabelkiem karte TV z kartą dzwiękową (line-out w pierwszej do line-in w drugiej)?
Pytam się, bo ja się kiedyś na tym złapałem ;)

16

Odp: VHS to DVD

nie wiem - bo  karte mi serwisie wkladali, ale zaraz sprawdze

17

Odp: VHS to DVD

Expert ma o tyle fajnie, że połączenie jest wewnętrzne, tzn nie trzeba na zewnątrz prowadzić kabelka. Wpinasz do line in wewnętrznego na płycie, albo do CD in.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: VHS to DVD

OK teraz juz dziala - karta TV nie była podłączona do karty muzycznej...

Swoją drogą to żeby goście w serwisie o czymś takim zapomnieli, to mi sie w głowie nie chce zmieścić,

BTW.
Co to jest Auxilary?