Temat: Mega STE i wzmacniacz

Mam taki problem, otóż kompletuję sprzęt na part w Częstochowie i podłączyłem dzisiaj Mege STE do wzmacniacza / z małej wieży firmy Diora, kabelek 5DIN na 2"czincz" / i niestety niema dżeięku. Tv / połączone kablem 13 DIN-Euro / dżwięk odtwarza a głośniki podłączone do wzmacniacza nie. Prosze o podpowiedż za co z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Mega STE i wzmacniacz

a jakie to wejscie w tej DIORZE? w ste MASZ sygnal o poziomie liniowym.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

3

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Rysiek, sprawdź czy nie podłączasz do Diory do wejścia Gramofon! Podłączaj zawsze do Magnetofon, ja kiedyś po ciemaku podłączyłem do Gramofon i szukałem 2h błędu po nie tej stronie, co trzeba :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Podłączałem do wszystkich wejść i tylko na magnetofonowym słychać troszeczke ale przy mocy na maxa.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

5

Odp: Mega STE i wzmacniacz

jaka to Diorka ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Mega STE i wzmacniacz

no nie dziwara, aby cos uslyszec czyli uzyskac odpowiedni poziom musisz podlaczyc pod odpowiednie wejscie :)

w innym wypadku potrzebujesz przedwzmacniacz

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Jest to wzmacniacz WS 315 od miniwieży z lat 80-tych. Zasęgnąłem wiedzy od znajomego  który naprawia radia i tv, twierdzi że  we wtyczce DIN 5 jedna para pinów np lewa to wyjście a przeciwna wejście. Doradzał przelutowanie na strone "protiwpałożną" .Aby to sprawdzić musze zrobić kabel bo ten kóry używam jest nierozbieralny.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: Mega STE i wzmacniacz

U mnie na unitrze chodzi spox, więc przypuszczam, że masz jakiś błąd w okablowaniu. Może - hipotetycznie - masz źle masę podłączoną...? w DIN5 powinna być na środkowym pinie (dodatkowo możesz podłączyć do obudowy wtyczki, może masz w Diorze uszkodzone wejście), a w chinchach - na zewnątrz.  Jeżeli kupiłeś gotowy kabel VIDEO (a po objawach tak wnoszę) - piny się nie zgadzają (kiedyś na takim próbowałem podłączyć TT-kę i - o ile dobrze pamiętam - objaw był podobny, ale mogę się mylić - latka lecą). W takim przypadku wymień kabel w sklepie lub przelutuj.
=============================================================================================
TU: http://serwis-tv.com/scart.html masz schemat połączenia. Wykonanie tego samemu to pestka... Kawał dobrego kabla, dwie wtyczki chich i jedna DIN5. Koszt...? 10zł (na super-kablu i z dobrymi końcówkami w gniazdach).

Ostatnio edytowany przez Sikor (2007-03-13 21:08:32)

Sikor umarł...

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Dzięki za pomoc , jutro przelutuje kabek i może pójdzie. Kabel którym podłączyłem kupiłem w sklepie z pełną nieświadomością ww możliwych opcji.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

Odp: Mega STE i wzmacniacz

"Szafa gra i komoda tańczy"

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

11

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Znaczy się - pomogło ;) Powodzonka, Rysiu ;)

Sikor umarł...

Odp: Mega STE i wzmacniacz

Dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.