1

Temat: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Czy ktoś z Was mógłby mi przypomnieć, którym DOS'em i w jaki sposób włącza się tryb Turbo przy odczycie ze stacji dysków (> 19200 bodów). Niestety, wiele lat nie używałem prawdziwego Atari i zdążyłem już zapomnieć.
Testuję właśnie SIO2PC z dość długim kablem i chciałbym sprawdzić, czy przy wyższych prędkościach też wszystko pracuje.

2

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

zależy jakie turbo.
Najprosciej to sobie zamontowac qmega i nie zwalac tego na dos (wymaga albo podmiany sio, albo zaladowania specjalnego sterownika synchromesh/xf551/indus.sys itp)

3

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Pamiętam, że kiedyś jak nie miałem QMEG-a, to w DOS-ie ładowałem prosty programik na pierwszą stronę pamięci, który włączał mi Turbo w XF-551 (38400 bodów). Szukałem go na Pigwie, ale jakoś nie znalazłem.
Czy wersja Qmeg-a 4.04 byłaby dobra, czy jest jakaś lepsza wersja?

Ostatnio edytowany przez asal (2007-03-24 13:24:48)

4

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Q-MEG 4.04 to najnowsza oficjalna wersja.

5

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

asal: jak xf to szukaj bewedosa i sterownika xf551.sys bodajze. to taki synchromesh dla iksefki, bewedos obsluguje to z buta. spartadosx pewnie tez  ale nie mialem przyjemnosci :)
Ale jednak najlepszy qmeg,

6

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Najprościej jest wsadzić karta ze Spartą, a nie lutować QMEG-a. ;)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

7

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Ok, dzięki wielkie za informację, poszukam tych programów, o których pisaliście. A Spartę i QMEG-a też sobie zainstaluję, ale do środka komputera, jak radzi Pasiu na swojej stronie. :)

8

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Niech żyje nowa Sparta (4.39RC np.) która zawiera wszystkie programowe systemy turbo.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

e, nie zawiera SN-Turbo Protocol :)

10

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

dely napisał/a:

Niech żyje nowa Sparta (4.39RC np.) która zawiera wszystkie programowe systemy turbo.

Dely - ta sparta ma jednego bug'a - pojawia się błąd not binary file - przy wczytywaniu plików z innej partycji niż sparta (zaraz po uruchomieniu sparty - chyba, że zrobisz chociaż DIR na jakieś partycji/dyskietce w formacie sparty)...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Już sobie przypomniałem skąd miałem programik włączający Turbo do stacji. Ktoś mi kiedyś go skopiował z dyskietki systemowej Toms Multi Drive. Działał też na XF-551. Poszukałem na Pigwie i oto i jest. :)

12

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Piguła/Shpoon napisał/a:

ta sparta ma jednego bug'a - pojawia się błąd not binary file

całe szczęście, że akurat o tym błędzie mieliśmy raport i w wersji 4.40 już go nie będzie
a w ogóle to załamać się można - do zgłaszania tego typu rzeczy został założony ten wątek, a tam pustki... jak ktoś jeszcze coś wie o sdx 4.39, to niech szybko da znać !
p.s. release 4.40 miał być już parę dni temu, ale się trochę opóźni ;)

13

Odp: Przyspieszona transmisja ze stacją dysków - pytanie

Trub - wiem, że wiecie bo gadałem o tym z Draco na ircu

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim