1

Temat: karta CF i KMK

nie mam pewności, czy aby podpiąć karte CF do kontrolera IDE KMK trzeba mieć jakąś specjalną konkretną wersję BIOS-u ?

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

2

Odp: karta CF i KMK

Nie, przejsciowka chodzi od razu.

3

Odp: karta CF i KMK

to miło :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

4

Odp: karta CF i KMK

a tak pozatym skoro już zakupiłem przejściówke możecie polecić jakąś  CF-kę, jeszcze przypadkiem kupie jakaś której nie lubi Atari

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

5

Odp: karta CF i KMK

W Atariki masz sprawdzone.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: karta CF i KMK

okazuje się że są różne przejściówki, ja kupiłem taką którą bezpośrednio wciska sie w port IDE, nie ma możliwości podłaczenia adaptera CF poprzez taśme IDE

ogólnie mój adapter ledwo co siedzi w porcie bo zawadza o plastik w obudowie Atari (w miejscu carta), ale działa

do kieszeni PC wogóle adaptera nie wstawie bo zawadza o kable zasilające, jest zbyt blisko i zbyt ciasno

tak że ku potomności, kupując adapter zwracajcie uwage na sposób jego podłączania, ten na taśme IDE wydaje się bardziej uniwersalny i bezproblemowy przy podłączaniu

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: karta CF i KMK

tebe napisał/a:

okazuje się że są różne przejściówki, ja kupiłem taką którą bezpośrednio wciska sie w port IDE, nie ma możliwości podłaczenia adaptera CF poprzez taśme IDE

tj. nie mozna podpiac jej pod kabel majacy z jednej strony koncowke zenska (jak w zwyklym kablu ide), a z drugiej meska (jak w gniezdzie ide). moze dlatego ze jestem agnostykiem - nie wierze...
to ze przejsciowka ma od strony ide wtyk zenski nie oznacza ze nie mozesz go wylutowac/zamienic na meski, albo przystosowac do niego kabla...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: karta CF i KMK

nic nie bede przerabiać bo tylko nieszczęście z tego będzie, zamówiłem na Allegro następną przejściówke z tym że już pod taśme

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=179986833

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

9

Odp: karta CF i KMK

TeBe - tylko nie zapomnij o zasilaniu przelotki (+5V) - co prawda niektóre karty ruszą na tym, co dostaną z taśmy - ale jest to kwestia przypadku ;)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

10

Odp: karta CF i KMK

o zasilaniu nie zapomnialem, podlaczam je za kazdym razem :)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C