1

Temat: TOS na pececie?

Hej!

Jak w temacie. Czy jest jakis Tos-o-podobny systemik( oprocz emulatorow), ktory moge odpalic na pececie i rozkoszowac sie niesamowita ;) predkoscia blaszakowego procesora, uruchamiajac np. CAB-a?
Fajnie by bylo oprocz windowsow i linuxow miec jeszcze tosa do odpalenia:)

I jeszcze jedno:Sa jakies nowe programy na "duze" atari? Np. nowa przegladarka internetowa,program pocztowy  itp.?

pozdrawiam,
riggs

2

Odp: TOS na pececie?

Pomyliłeś architektury procesorów. Jak chcesz mieć środowisko GEM-owe, to aranym jest najlepszy (bo jedyny?), ale bez emulacji się nie obejdzie.

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

3

Odp: TOS na pececie?

Np. nowa przegladarka internetowa

Highwire

program pocztowy

Marijuana Mail

Jest jeszcze coś takiego jak MagiCPC.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: TOS na pececie?

Eee. Przeca jest GEM Piecowy. Z programow to chyba jakis PAINT i 1ST WORD ;) A serio to cos tam kiedys pod to chodzilo, jakas Ventura czy jak. To jest GEM PCtowy.

Co do emulatorow to jest tego troche jesli chodzi o emulacje ST, a wieksze atari to chyba tylko ARANYM.

Z nowemi programami to coraz gorzej, jakies tam przegladarki obrazkow, Highwire we wczesnej wersji... zalezy jak na to patrzec.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

5

Odp: TOS na pececie?

Lizard napisał/a:

Pomyliłeś architektury procesorów. Jak chcesz mieć środowisko GEM-owe, to aranym jest najlepszy (bo jedyny?), ale bez emulacji się nie obejdzie.

Hehe, GEM powstał pierwotnie na x86. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: TOS na pececie?

epi, wiem, ale spróbuj na nim odpalić cokolwiek napisanego pod ST-GEM. :P A tak w ogóle, to ten PC-GEM, cokolwiek sugeruje nazwa, można nazwać środowiskiem graficznym?

Kilka skrinszrotów: http://www.deltasoft.com/screenshots.htm

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: TOS na pececie?

fakt; bieda z nędzą kopulejszen...ikonki mogłyby robić za obiekty do rozwałki w Asteroids;)

Ostatnio edytowany przez gepard (2007-06-01 23:36:15)

gep/lamers^dial

8

Odp: TOS na pececie?

po 3 browarach - nawet ładne :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: TOS na pececie?

http://en.wikipedia.org/wiki/OpenGEM

linkczersy prowadza do zrodel - tak wiec mozecie sobie pokodowac, albo sportowac na malucha+f7 ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

10

Odp: TOS na pececie?

GEM PC, wiadomo bieda z nedza ;) Tylko sie mi tu juz nie zachwycajcie WINDOM z tamtych czasow, moze i ikonki miala troche lepsiejsze ale i tak GEM rulez.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

11

Odp: TOS na pececie?

Dzieki za info!
Pracowicie sprawdzam podane linki :-)
Chociaz na nowosci to to nie wyglada:-(

Czy jest jakis tutorial/kursik programowania pod Gem w C??

pozdrawiam,

riggs

12

Odp: TOS na pececie?

ale i tak GEM rulez.

A gdzie teraz jest GEM, a gdzie Windows? ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.