1

Temat: głośne HD wewnątrz atari

Witam.

Wreszcie znalazłem troche czasu by zrobić porządek z sio2ide i wpakowałem wszystko do atarki.
Martwi mnie troche głosna praca twardziela wewnątrz kompa.
Próbował ktoś popracować nad jego wyciszeniem?
Ew. jaki w miare cichy dysk 2,5 moglibyście polecić?

pzdr

ogólnie to k...a jesień idzie!

2

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Pomyśl nad karta CF + przelotka.

ślamk!

3

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Widzę, że kolega modder :P

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Dracon_: Myślałem nad tym ale chciałbym już oszczędzić obudowe pod kątem robienia w niej kolejnych dziur.

dely: nie modder ;) zewnętrznie wygląd mi pasuje ale dysk tak mieli, że uszy więdną :)

ogólnie to k...a jesień idzie!

5

Odp: głośne HD wewnątrz atari

W nowych laptokach dyski są ciche. :)
A ten, dlaczego niby zainstalowanie CF-ki ma implikować dziurę w obudowie? Przecież jest mniejsza od dysku.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: głośne HD wewnątrz atari

no, karty są wymienne i którędyś trzeba je wkładać...

zresztą..może faktycznie zastanowie sie nad kartą.

Ostatnio edytowany przez szary331 (2007-03-04 15:04:05)

ogólnie to k...a jesień idzie!

7

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Ale po co wyjmowac? Przeciez jak wlozysz 256MB to swiat i ludzie.

8

Odp: głośne HD wewnątrz atari

szary331 napisał/a:

Ew. jaki w miare cichy dysk 2,5 moglibyście polecić?

Ja mam Toshibę MK2103MAV i jest w miarę cicha. Ale oczywiście karta CF jest cichsza.

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: głośne HD wewnątrz atari

lewiS napisał/a:

Ale po co wyjmowac? Przeciez jak wlozysz 256MB to swiat i ludzie.

choćby dla większej wygody przenoszenia plików. Karta po włozeniu do czytnika bezpośrednio podłączonego do PC melduje się momentalnie a procedura wykrywania dysku przez USB za pośrednictwem interfejsu trwa stanowczo za długo ;)

drac030: też mam toshibe tyle, że starą i bez oznaczeń (435mb) - warczy niemiłosiernie, pewnie to kwestia leciwej technologii ;)

ogólnie to k...a jesień idzie!

10

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Pewnie, ze tak, ale jako posiadacz IDEa nie wyjmuje karty....

11

Odp: głośne HD wewnątrz atari

a czy obecnie wyjmowanie HDD jest wygodniejsze od domniemanej trudności wyjmowania karty :) ?? hehehh

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: głośne HD wewnątrz atari

a kto ma problem z wyjmowaniem karty i kto obecnie i po jakie licho wyjmuje HDD ? :D
To chyba nie ten wątek...

ogólnie to k...a jesień idzie!

13

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Ja wyjmuję, a co?

Ostatnio edytowany przez epi (2007-03-08 00:06:49)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

14

Odp: głośne HD wewnątrz atari

lewiS napisał/a:

Pewnie, ze tak, ale jako posiadacz IDEa nie wyjmuje karty....

lewiS, a to IDEa, masz w środku atarynki? Jeśli tak, to czy upchnąłeś to z innymi rozszerzeniami? Zgodnie z opisem na atariki :

"Kontroler można bez przeszkód zamontować w środku komputera. Polecanym miejscem jest przestrzeń nad modulatorem, złączem IDE w stronę portu SIO."

napaliłem się że zamówię to sobie do środka, na dodatek z przelotką na CF, ale zostałem sprowadzony na ziemię że się raczej nie zmieści, zwłaszcza że pakuję tam jeszcze: 1MB, intSparta, Qmeg i stereo.

Może jednak jakieś rady, żeby udało się zamknąć wszystko pod maską (fotki mile widziane), czy wszyscy mają to na zewnętrznym Cart-cie?
pozdrowienia,

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

15

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Miejsca jest dużo. Trzymanie tego interfejsu na zewnątrz jest niewygodne i po jakimś czasie jest coraz więcej problemów ze stykami.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: głośne HD wewnątrz atari

mowny: tak, mam wszystko (1MB, Stereo, Sparta, IDEa i QMEG) w srodku. Wszystko robione przez Jera i Pasia (Pasiu IDEa). Z tym, ze IDEa jest na dwoch plytkach i sie miescilo z dyskiem 2,5" w srodku. Teraz jest przelotka i karta CF.

17

Odp: głośne HD wewnątrz atari

No i git. I właśnie dotarło do mnie że przecież CF podłączonej do IDEa nie ma po co wyjmować, a w każdym razie nie tak często, jak w przypadku SIO2IDE... right? A właśnie upchnięcie tego tak aby CF wystawała z obudowy było dodatkowa przeszkodą. Tak więc i łatwiej będzie znaleźć miejsce i bez piłowania obudowy.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: głośne HD wewnątrz atari

epi napisał/a:

Miejsca jest dużo. Trzymanie tego interfejsu na zewnątrz jest niewygodne i po jakimś czasie jest coraz więcej problemów ze stykami.

A wersję interfejsu w zewnętrznej obudowie - wykonanej przez Pasia kolega widział?!!!!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

19

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Epi ! Z jakimi stykami? Podłączyłem raz i nie ma potrzeby tego wyjmować. Jak to mówią nasi.....no problem

20

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Piguła: nie, nie widział.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Tak, też myslałem - zewnętrzna obudowa na dysk SCSI. Wewnątrz spokojnie zmieści się sio2ide i idea, do tego mały zewnętrzny zasilacz 1.5/2A i niczego więcej nie potrzeba!
Pod przelotkę wystarczy podkleić lub przykręcić małe plasitkowe dystanse i całość połączyć 50pinową taśmą!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: głośne HD wewnątrz atari

Ale i tak rozwiązanie, które zastosowaliśmy z Pinokiem przy montażu IDEa dla Dely'ego pozostaje niepokonane.
BOSZEM!!!
:D

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.