Temat: Sio2pc

Odzyskałem właśnie swój wiekowy 65XE, wyposażony w standardowy magnetofon, co ogranicza mnie do niewielkiej kolekcji kastet z programami. Wychodzi więc na to, ze SIO2PC moim ratunkiem - FAQ przeczytałem, schemat obejrzałem, ale że jako elektronikiem nie jestem i takowych znajomych nie posiadam nic tu nie zdziałam. Allegro - nikt nie sprzedaje aktualnie, na eBayu koszmarnie drogo jak na polskie warunki. Pozostaje mi więc zdać się na Waszą pomoc (a, i wtyczki SIO nie posiadam, a dodatkowo lubię swój magnetofon CA-12 więc mu nie utnę :)). Oczywiście za wynagrodzeniem. smile Wertując starsze wątki widziałem, że była kiedyś koncepcja sklepiku, który sprzedawałby akcesoria, wykonane przez elektronicznie obytych użytkowników forum. Szkoda, ze nic z tego nie wyszło. :(
--
LeHardi

2

Odp: Sio2pc

chłopie napisz do Grzenia lub Piguły ;] albo innego elektronika.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Sio2pc

Ja bym się raczej zastanowił nad urządzeniem typu SIO2SD - prędkość podobna, a wygoda korzystania zdecydowanie nieporównywalna. SIO2PC na allegro kosztuje ok. 40 zł, a SIO2SD, które również posłuży jak bardzo sprawne urządzenie do wymiany danych z PC plus "twardy dysk" do Atari kosztuje niewiele ponad 2x tyle - ok. 100 zł. No i polecam sprawdzony Zakład Rzemieślniczy Piguła ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Sio2pc

Dodam, że bez problemu Sio2SD idzie w Ultra z Q-meg'iem v.3. Także polecam Pigułę....

5

Odp: Sio2pc

Jeśli chodzi o polecanie, to też się dołączam - Piguła!!!

6

Odp: Sio2pc

spoko, też polecam Pigułę :) przynajmniej nie zdziera tak jak ja :D

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2007-08-16 17:34:22)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

7

Odp: Sio2pc

ja polecam Pasia ;p
a skad jestes ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Sio2pc

OK - dzięki za przekraczający najśmielsze oczekiwania odzew (również PW), sprawa w toku, :))
--
LeHardi

9

Odp: Sio2pc

Z wtyczkami SIO to nie jest tak latwo. Na Ebay'u sio sio2pc ale z gniazdami SIO i jak ktos nie ma stacji dyskietek, to ma problem bo nie ma kabla.
Zazwyczaj utarlo sie ze montuje se wewnatrz Atari gniazdo DIN-9 (maly com)