Temat: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Mam nastepujacy problem - opisze w czym co i jak:

Chce zrzucic zawartosc dyskietki na real Atari do ATR-a. Robie to tak: laduje z APE lub ze stacji dyskow Atari DOS-II i czytam do ramdysku zawartosc dyskietki badz pojedynczy jakis plik - zamiennie robie to samo przez Q-mega R + START. NAstpenie w APE ustawiam wczesniej utworzony pusty ATR, po wczytaniu zawartosci dyskietki na Atari do ramdysku odlanczam stacje dyskow a w APE ustawiam na 1 lub na 2 ten pusty ATR. I tu wychodzi problem - chce zgrac zawartosc ramdysku z Atari na tego ATR-a np. w Q-Megu poleceniem W + START albo DOS-em II COP M:-,= i dupa - wyskakuje komunikat w Dosie: Write Protected. W Ape przy ATR-rze tym pustym mam rozlaczona "klodke". Tak samo nie da mi sie tego ATR-a wyczyscic poleceniem CL# Zrobilem to polecenie jednak przez emulator Atari800Win zaladowalem ten pusty ATR i w DOS-ie II tym razem w emulatorze zastosowalem CL# i wszystko ok. ten ATR ustawiam wiec do zapisu aby zrzucic na niego zawartosc ramdysku czy to z DOSII czy z Q-Mega - ciagle wyskakuje: Write Protected. Probuje wylanczac Ape i wlanczac bo ponoc czasami sie ten program zawiesza. Kombinowalem z takimi samymi gestosciami dyskietek przy robieniu-ATR itp. nic to nie dalo. Mam APE wersje trial.
Czy ktos potrafi mi powiedziec w czym jest problem? Odczyt ATR-w z Ape na Atari jest ok.

BBSL drinker5 is still alive !!!

2

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Próbowałeś wyłączać Highspeed (3x SIO) w APE?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Możesz jeszcze spróbować zapisywać nie do atra tylko założyć sobie katalog np. ATARI1, podłączyć go jako PC-mirror (bodajże kombinowanie z prawym klawiszem myszy na tym przycisku) i wtedy spróbować kopiować na to. Tylko uważaj na liczbę pilków, bo chyba więcej niż 64 nie uda Ci się naraz tam zapisać.

I Ty zostaniesz big endianem...

4

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

dely - probowalem ustawic w APE standard 1XSIO Speed i nic to nie dalo ciagle : write pritected i nie da sie wyczyscic atr-a z poziomu Atari i nic zapisac do niego. zaraz pokombinuje sposob Mikera

BBSL drinker5 is still alive !!!

5

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Mikera "sposob" takze nie wypalil. Nie wiem dalej wiec w czym tkwi problem.

BBSL drinker5 is still alive !!!

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

DSR/RI w konfiguracji?

7

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Vasco: to czytać też by nie mógł.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

8

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Możesz jeszcze spróbować softu pt. Atari 810. Działa podobnie jak APE a prócz tego jest darmowy.

I Ty zostaniesz big endianem...

9

Odp: Problem z zapisem SIO2PC oraz APE

Spróbuj tworzyć czyste pliki *.ATR za pomocą programu Atari 8-bit Disk Image Utility, (dokładnie o takich samych parametrach jakie ma kopiowana dyskietka). Miałem kiedyś taki sam problem, i o ile dobrze pamiętam to była właśnie wina czystych "ATR-ów" i pomimo że miały właściwy format nic się nie dało do nich wrzucić.