26

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

epi napisał/a:

1 MB w 1 minutę:

jasne ;p a zlozenie w/w ustrojstwa... ;p

fajne ;-) moze jakas dokumentacja ? ;p

"wszystko się kiedyś kończy......."

27

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

No to potęga panie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

28

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

epi napisał/a:

Nie trzeba. Faktycznie słabo to widać na zdjęciach, ale ten kabelek ma z obu stron gniazda zakładane na goldpiny na obu płytkach.

Piękne! Tylko gdzie teraz dostaniesz pojedyncze gniazdo SIM.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

29

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Stare płyty np. od 386

30

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

W jedną minutę ?? ;-) A płytki polutować ? hehe

Poza tym wkładanie goldpinów w podstawki od scalaków to słaby, naprawdę słaby pomysł, niestety - albo jednorzędowe gniazda na goldpiny albo (lepiej) lutować.

pomidor

31

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

electron: To nie są zwykłe goldpiny! :P Wchodzi dość lekko i siedzi stabilnie.
Piguła: Jak to skąd. Bierzesz podwójne gniazdo i piłujesz. :) Ja tak zrobiłem.

Płytki się lutuje szybciutko i łatwiutko nawet najtańszą lutownicą. Tak naprawdę jest z tym więcej roboty, bo trzeba jeszcze zamienić wiadome układy na podstawki i przylutować jeden drut od spodu płyty. Niemniej po tej operacji rozszerzenie można zamontować i wymontować bez lutowania, co ułatwia również diagnostykę.

Ostatnio edytowany przez epi (2007-09-13 13:44:03)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

32

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Są podwójne podstawki pod SIMMy ze skośnym układem. Zamiast 4464 banku podstawowego wsadzić drugiego simma z wykorzystanymi SA0-SA7 (np 256K).  Zastosować niewielkie kostki smd do obsługi, całość wyjdzie niewiele większa od powierzchni podstawki.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

33

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

eeee electron - podstawka precyzyjna i dobrej klasy goldpiny, daje rozwiązanie zajeb....
Epi płytki robiłeś Ty czy Pasiu?

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

34

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Piguła: ja. Działają, ale trzeba jeszcze zrobić parę poprawek.

jer: daj zdjęcia takiej podstawki.

Ostatnio edytowany przez epi (2007-09-13 19:29:25)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

35

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

EPI: mi to się bardzo podoba. Jeśli będą już dopieszczone to piszę się na płytki w 3 kompletach.

Moje gniazdo na SIMM miałem z płyty 386.... było podwójne. Ale jeśli ma się frezarkę 3000 obr/min. i frez piłkowy to tnie nawet laminat. Potem wystarczyło wylutować niepociętą część i masz pojedyńcze gniazdo :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-09-13 22:05:49)

36

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Skoro jest pierwszy chętny to czekam na ewentualne dalsze głosy i może skompletujemy zamówienie.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

37

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

eee.... ja byłbym chętny, ale wolałbym, żeby :

- Simm był lutowany a nie w podstawce (np. przylutowany do kątowych goldpinów)
- logika była w SMD

Ogólnie jednak JESTEM CHĘTNY NA PŁYTKI (2 komplety)

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-14 08:14:55)

pomidor

38

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Dodam jeszcze, gdyby komuś to umknęło, że płytka ze sterownikiem powinna pasować do wszystkich płyt XE z gniazdem Expansion, a płytka z RAMem do płyt z pamięciami 4bitowymi.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

39

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

epi, oto one
http://www.dereatari.republika.pl/podstawki.gif

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

40

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Takie podstawki są w ELFIE po ok. 7zł, nr kat. 48-106-69

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

41

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Hmm.. Dobra rzecz. Może w takiej podstawce simm zmieści się pod klawiaturą bez piłowania.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

42

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

epi napisał/a:

Skoro jest pierwszy chętny to czekam na ewentualne dalsze głosy i może skompletujemy zamówienie.

Z wielką chęcią kupię z cztery komplety.

43

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

cholera, mały zonk:

http://vbxe.atari8.info/galeria03.html

nie da się nic przesunąć, EPi ? bo VBXE nie da się (już).

Ew. może uda się jakimś cudem wepchnąć to POD vbxe.

Ostatnio edytowany przez electron (2007-09-14 13:30:01)

pomidor

44

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Ups, faktycznie słaba opcja. Przesunąć nie za bardzo, bo w miejsce po MMU, nad którym "wisi" teraz VBXE, wchodzą piny na płytce sterownika pamięci. Jak znajdę jakieś krótsze piny to po przesunięciu MMU na płytce powinna ona wleźć pod VBXE, tak jak piszesz.
Zawsze można jeszcze z płytki vbxe odpiłować miejsce na J4, bo nie widzę żeby do czegoś było użyte. ;>

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

45

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

no jak nie chcesz mieć wyjścia video to odpiłuj :)

To zdjęcie sprzed przylutowania kabelków :)

pomidor

46

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Odpiłować nie można: http://vbxe.atari8.info/galeria07.html

Sterownika od 1MB nie można podnieść wyżej bo jest klawiatura i Gal w podstawce nie zmieści się. Tylko niżej.
Ale pod ww jest tyrystor (czarne z trzema nóżkami) - można go lekko wygiąć w dół.

Electron - czy można dać wyżej VBXE ?
Ty nie masz "na dole" PCB układów w podstawkach wieć powinno się zmieścić pod klawiaturą ?

Ostatnio edytowany przez pajero (2007-09-14 20:13:47)

47

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Jeżeli zrezygnujemy z blachy - to można oczywiście wyżej dać vbxe

pomidor

48

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Jakoś blachy mi specjalnie nie żal :)

49

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

To ja z nowinek dodam, że już mam pcb do Satandisk'a

http://marcinprusisz.pl/atari/satan_disk.jpg

do dużego brata ;)

Teraz muszę tylko zagłębić się w tajniki dokumentacji i zbudowac 2 programatory....

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-09-14 23:14:33)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

50

Odp: PB1 PB6 PB7 tylko z PIA ?

Piguł, a ile będziesz sobie wyobrażać za gotowy interfejs?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.