1

Temat: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

... tak dziś podało TV. No to teraz wpisujcie się miastami ;)

Ale mam pytanie: czy ktoś wie kiedy jest rocznica małego Atari ?

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Commodore to nie złomodore - to bardzo fajny komputer :)

: 404. Stopka not found

3

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

eru: to było dawno i nie prawda :P ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Sam jesteś złomodore.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Tdc napisał/a:

czy ktoś wie kiedy jest rocznica małego Atari ?

Np. serię XE pokazano po raz pierwszy na targach CES w Las Vegas prawdopodobnie w marcu 1985r (dokładnej daty nie znam). Compute! opisał to w kwietniu 1985r.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

6

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

A 400/800 zapowiedziano w grudniu 1978, a wprowadzono do sklepów chyba w październiku 1979. Kiedy pokazano, nie wiadomo, ale tuszę, iż gdzieś pomiędzy tymi dwiema datami.

KMK
? HEX$(6670358)

7

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Pierwszy pokaz to listopad 1978r.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

8

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

ale jestescie przewrazliwieni ;-) od zawsze byla kataryna, mydelniczka, gumiak :D i wszystkie te komputerki byly zajexxxxxste.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

jer napisał/a:
Tdc napisał/a:

czy ktoś wie kiedy jest rocznica małego Atari ?

Np. serię XE pokazano po raz pierwszy na targach CES w Las Vegas prawdopodobnie w marcu 1985r (dokładnej daty nie znam). Compute! opisał to w kwietniu 1985r.

Male Atari to znaczy "Atari 8-bit", a nie "seria XE". Pierwsze male Atari poszly do sprzedazy na Winter CES w 1979 roku. Wiec 25-lecie mielismy juz dawno, zima 2004 roku. Wkrotce bedziemy mieli 30-lecie.

Ostatnio edytowany przez Krzysztof (Kaz) Ziembik (2007-12-14 15:18:57)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

10

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

To był jedynie przykład, czego dowodzą trzy pierwsze znaki ASCII ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Wszystkiego "naj" drogie C64, zdroooowie! :D Temat luźny, więc tak schodząc trochę na boczny tor: jak sądzicie, czy dałoby się przekonwertować Flimbo's Quest z C64 na Malucha zachowując poziom wykonania grafiki oryginału? Bo ta gra to już niemal ostatnie soki z C64, jeżeli chodzi o oprawę gfx.

12

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Ano fakt - wizualnie wyglada swietnie. Ciekawe czy by sie dalo na malucha...

13

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Tdc napisał/a:

... tak dziś podało TV.

Nie dziś, tylko 13-tego. I dlatego już ich nie ma ;)

A podobno w kwietniu była 25. rocznica ZX  http://forum.softmania.pl/showthread.php?t=23547

14

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Co do mojego pytania to nie jest dobrze. Cały czas mam wrażenie że Commodore'owcy są znacznie lepiej zorganizowani...

Dziś rano w TVN24 jeden z dziennikarzy powiedział coś takiego: razem była klawiatura do tego monitor, oddzielnie stacja dysków ? komu to przeszkadzało ??

O komodzie piszą, mówią w TV a my nie możemy nawet określić kiedy jest nasza rocznica. Dlatego fajnie by było jakby udało się znaleźć (w jakimś wiarygodnym źródle) dokładną datę kiedy weszło na rynek Atari 400/800 bo ten moment można chyba uznać za początek malucha :)
drac030: bo wiesz jakbyśmy w końcu wiedzieli dokładnie kiedy to było to było by co świętować !:):)


pajero: Ja tam nie wiem, ale gość w TVN24 czytał to w jakiejś gazecie ? nie wiem może wczorajszej, ale niby dlaczego wczorajszą gazetę nie czytał wczoraj tylko dziś ?


Krzysztof (Kaz) Ziembik: dobrze że choć pod tym względem jesteśmy do przodu ;)


dely napisał/a:

Sam jesteś złomodore.

Cóż za wyszukany komplement...

Bawisz mnie...
... coraz bardziej...

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

amiga rulez!

gep/lamers^dial

16

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Jak już jesteśmy w temacie Amigi - kiedyś w słynnym amigowskim module padał tekst: "Przepraszam pana, co to jest Atari ? Atari ? Co pan, ja nie jestem rolnikiem !" a tak wyszło, że to właśnie amiga ma więcej wspólnego z rolnictwem ;) Kto chce się przekonać, niech wejdzie tutaj :lol:

17

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Ej, mac, średnio ta strona Amigi działa. Pewnie nie ten Workbench i/lub Kickstart. Weno to sprawdź... ;) :lol:

I Ty zostaniesz big endianem...

18

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Falcon rulez !!!

Popieram że epitety typu złomodore są nie na miejscu. Każda ośmiobitówka jest zaje**sta, łącznie z Sam Coupe'em, który -jako ostatni chyba komp- próbował ratować sztandar 8-bit...

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

19

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

C64 wymiata. ile sie gier odpalalo aby crack intra obejrzec (w gry tez lupac; ). czasami zamienialem sie na tydzien z kumplem on gral w gry z atarki ja z komody. chlip.

20

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Moje ulubione tytul z komody to: Power Drift, Hot Rod, Microprose Soccer, Flimbo's Quest, chyba zaraz odpale emulca ;)

bits received: 001000100010110000100010

21

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

a ja tak nawet nie wiedząc o tej okazji podświadomie chyba zrobilem na szybko coverek pewnego sida z c64.  leży na gslu oraz na remix.kwed.org

Ostatnio edytowany przez xray (2007-12-15 22:54:11)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

22

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Tdc - bo Atari zawsze mialo gorszy marketing ;-/ Jak widac az do dzisiaj sie to ciagnie. Faktycznie w Polsce jest chyba najmocniejsza scena atarowska na swiecie, a zadnych rocznic w mediach nikt nie obchodzil...

Swoja droga zawsze mi przykro, ze Atari wyprzedzio konkurencje az o kilka lat i nie zawojowalo rynku calkowicie. Pamietajcie, ze Atari 400/800 byl prawie identyczny pod wzgledem mozliwosci z seria XL/XE. Szczegolnie po dodaniu pamieci. Wiekszosc pozniejszych tytulow chodzi na tych maszynach. Czyli Atari wyprzedzilo ZX i C64 o 2-3 lata i w sumie znalazlo sie na 3 miejscu :/ Wyjasnieniem jest chyba wyzsza cena Atari i wieczne braki w marketingu.

C64 zawsze zazdroscilem gierek, a nie znosze jego designu (obu wersji).  Ale nich zyje jak najdluzej.

23

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Skoro o Komodzie to ->   http://www.joemonster.org/filmy/5084/10 … w-10-minut                  Pozdarwiam.

24

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Co tu dużo mówić - 3 lata młodszy od Atarynki C64 na pewno może więcej - przynajmniej jeśli chodzi o sprite'y i kolory :) Acha ... i basssss

Ostatnio edytowany przez electron (2007-12-16 08:53:55)

pomidor

25

Odp: Złomodore C-64 ma dziś 25 lat

Dałbyś lepiej to:  http://www.joemonster.org/filmy/5135/Na … y-na-Atari
acz moje typy są z lekka inne.