Temat: Maczki

Witam

Dziś, dzięki Azbestowi (Dzięki :)) stałem się właścicielem dwóch maczków: Performa 630 i Performa 5200. Fajne są, ale nie o to chodzi. Jakieś demka bym sobie pooglądał. Na Pouet.net pewnie znajdę, ale czy ktoś może mi jakieś konkretne tytuły polecić?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

2

Odp: Maczki

Ze sceną na maka jest tak, ze podobno istnieje, podobno sa jakies produkcje, ale albo ich nie mozna znalezc, albo dzialaja tylko na jednym egzemplarzu makintosza :)
Ogolnie to jesli to jakies slabsze PowerPC to sytuacja jest lepsza - KILKA dem istnieje, poziom mniej wiecej wczesnej amigi  :)
Jesli m68k, to ja widzialem 1 demo ktore wyswietlilo cos w rodzaju skrola, po czym sie powiesilo i juz sie nie chcialo uruchomic. Ogolnie dno i muł ;)

3

Odp: Maczki

pewnie pozostanie ci uzycie czegos w stylu shapeshiftera tylko w druga strone i przynajmniej odpalanie dem z amigi :). moze euae bedzie dawal rade?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

4

Odp: Maczki

AXE: Szczerze mówiąc z tym UAE to trochę wyważanie otwartych drzwi, bo równie dobrze, można odpalić WinUAE na "grzybie", a Adamowi chodziło zdecydowanie o produkcje "natywnie jabłczane" :P

Odp: Maczki

Ua, na pouet.net na klasycznego MacOSa jest raptem... 8 produkcji.

I pomyśleć że Acid Maker porzucił ST aby 'budować' scenę na Macu...

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2008-01-01 23:44:57)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Maczki

mac: ja tylko niose pomoc :P
jezeli maskotka kupil nie-scenoweo maca, to moze chociaz emulujac amige wykorzysta 68k/PPC603 w szczytnym celu.  w koncu zal, zeby taki proc lezal zimny, gdy grzeje sie PC.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

7

Odp: Maczki

ok.. ale skoro kupił "jabłaka" a nie kolejnego PC warto byłoby wykorzystać sprzęt do tego, czego się nie zobaczy/osiągnie na PC ;)

8

Odp: Maczki

Od razu przypomina się stary kawał:

- Co może zrobić na swoim komputerze użytkownik PC, czego nie może zrobić posiadacz Maka?
- Right-click

:)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Maczki

a mnie parodia reklam Appla:

- hej, PC, co robisz?
- cześć Mac, gram w tą nową grę
- jaką?
- dowolną

;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Maczki

dely, a może założysz nowe kategorie Apple II i McIntosh? Wielu z nas ma w zbiorach te maszyny, a nie mają takiego porządnego polskiego forum jak aa?

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

11

Odp: Maczki

I będziemy pisać we trzech z Adamem? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

12

Odp: Maczki

Jakby pojawiły się działy "jabłczane" to zaraz by się znaleźli tacy, co chcieliby spectrumowe czy też amstradowe i w sumie mieliby rację, bo skoro "jabłko" tak, to czemu nie "spectruś" ?

13

Odp: Maczki

Jeszcze ja bede pisal :) A ty dely nie masz maka tylko apple II, nie bawisz sie z nami ;)

Co do dem to temat mam obadany, doprawdy zieje tam pustką, pisalem zreszta wyzej ale najwyrazniej koledzy muszą organoleptycznie ;)

Ostatnio edytowany przez mikey (2008-01-02 15:00:36)

14

Odp: Maczki

dely napisał/a:

I będziemy pisać we trzech z Adamem? :)

Ja też :-) mam 3 maczki :-) ale się zrymowało :-)

15

Odp: Maczki

Waham się trochę, bo się zlezą zaraz z pcsm i będą nam pomagać (to taki hermetyczny żarcik).

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Maczki

To się trochę powahaj i załóż ;) Osobno dla Apple II/IIgs i osobno dla makowych panienek :D

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: Maczki

Akurat w sprawie IIgs to mi nic nie przypominaj nawet :) Walczę z bydlakiem już drugi miesiąc. Wie ktoś jak postawic MS-DOS obok istniejącego na dysku WinXP i Linuksa? Partycję sobie zrobię.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Maczki

dely napisał/a:

I będziemy pisać we trzech z Adamem? :)

A może przyjdzie jeszcze... no wiecie kto. :P

I Ty zostaniesz big endianem...

19

Odp: Maczki

miker: ja nawet chciałem rzucić hasło, żeby osobę, którą zapewne masz na myśli uczynić moderatorem działu "jabłecznego" ;)

"przepraszam pana, gdzie tu jest najbliższy .......... sklep z Apple-ami ?" ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-01-02 17:33:59)

20

Odp: Maczki

Wsadź tam dysk 2G, ustaw go jako boot i postaw dosa. Będzie widziany pod winzgrozą  i pewnie linuksem, bo linuksa nie znam ni w ząb, nie wiem, czy czyta dyskietki dosowe. Jeśli czyta, to i zobaczy partycję dosową. Potem tylko wachlowanie w setupie, który dysk boot.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

21

Odp: Maczki

Eh, żeby to było takie proste, jedyny komputer w domu, w którym mam COM: to laptok, do którego drugiego dysku nie włożę :)

Ale wygóglałem jakąś metodę i będę próbował. W odruchu desperacji sformatuję laptopa i postawię tam DOS :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Maczki

też bym skorzystał z podforuma jabłczanego - mam co najmniej jednego wypasionego IIgs - tyle, że nie mam doń ani klawiszy ani żadnej "pamięci masowej", czy też wzkaźnika stoło - kulotocznego. Choć kusi mnie zakup interface'u ide do tegoż - a takowy istnieje (no chyba, że go mam i o tym nie wiem - co też jest możliwe :) )  - mam w składzie z czego widziałem jednostkę z jakąś dodatkową grafą, rozszerzeniem ramu, jakimś dźwiękiem na karcie i htw co jeszcze, bo w klamocie nie było chyba wolnego slotu na płycie. Muszę to w garażu namierzyć i sprawdzić :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Maczki

dely: a VM?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

24

Odp: Maczki

Pin napisał/a:

mam co najmniej jednego wypasionego IIgs - tyle, że nie mam doń ani klawiszy ani żadnej "pamięci masowej", czy też wzkaźnika stoło - kulotocznego.

Gdzie tu wypas ;) ?
Pinku, zeskanuj te karty, to obejrzymy i ustalimy co to jest. Karta dźwiękowa do IIgs? Na płycie jest porządny 32 kanałowy układ dźwiękowy Ensoniq 5503.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

25

Odp: Maczki

dely napisał/a:

Eh, żeby to było takie proste, jedyny komputer w domu, w którym mam COM: to laptok, do którego drugiego dysku nie włożę :)

Ale wygóglałem jakąś metodę i będę próbował. W odruchu desperacji sformatuję laptopa i postawię tam DOS :)

1.Metoda pierwsza - emulator Dosa na Linuxie - spoko obsługuje porty COM  - bardzo duża zgodność
2.Metoda druga
-partycja 1 -primary  na DOS  - np 100 MB
-partycja 2 -primary  na XP      wielkość dowolna - pierwsza partycja musi się kończyć o ile dobrze pamiętam przed 1024 cylindrem inaczej XP nie  wystartuje
-partycja 3 -extended - na dysku logicznym Linux - lilo lub grub nie w MBR tylko na starcie tej partycji logicznej

do MBR wgrać taki Boot loader który potrafi ukrywać partycje - np z Ultimate Boot CD coś się znajdzie -lub PQ Boot z pakietu Partition Magic - przy starcie Dosa ma ukrywac primary z XP , przy starcie XP ma ukrywać primary z Dos

Sprawdzone - działa :-)