Temat: nasza-klasa.pl

http://nasza-klasa.pl/profile/8309278 ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: nasza-klasa.pl

Hej!

Od samego początku nie mam zaufania do tego portalu :)

http://hacking.pl/pl/news-7280-Nasza_Kl … akow_.html

pozdrawiam
Seban

3

Odp: nasza-klasa.pl

a co, nie jesteśmy może z jednej klasy.... atari enterprice :)

....a serwis jest komercyjny, mają 50zeta od łepka..... chcesz, do zapisz się i daj im zarobić....

4

Odp: nasza-klasa.pl

Seban - ale co jest takiego w tym newsie? Na upartego moglbys napisac skrypt ktory chodzi z profilu po profil na 100 forkach i zczytuje dane (zreszta to robi ten skrypt) ew. analogowo jezeli ktos potrzebuje baze zatrudnia iles osob i chodza i spisuja. Dane ktore sa "ukryte" - tych nie odczytamy, wiec dostepne jest tylko to, co udostepnili userzy (wiecej mamy w ksiazce telfonicznej; ). Bardziej kwestia ludzi, ktorzy udostepniaja dane, nie majac swiadomosci, ze internet to nie tylko "koledzy" (a internet znaja od miesiaca) tylko takze masa czyhajacych na dane/email/nr karty/cokolwiek skur*.

Warto mowic o takich rzeczach, ale nie w sposob aferowy, bo potem dalej ludzie nie zrozumieja o co chodzi, wystrasza sie i zaszkodzi to ogolnie "internetowi w polsce"; o. choc to rzecz nbieunikniona - kazdy i tak bedzie z sieci korzystac czy chce czy nie.

Mam wrazenie, ze ostatnio jest poprostu nagonka z okolic konkurencji - co jak co, ale zeby na onecie w glownym panelu newsow na glownej stronie w przeciagu kilku dni z 2-3 newsy o naszej klasie (o giodo, o tym ze zamula itd) - no lol ;). Bo NK to maly fenonem w PL (jak YT w skali swiatowej) - prostymi metodami zrobili w krotkim czasie mega popularnosc, praktycznie kazdy kto ma internet wie co to NK. Przebili w mgnieniu oka fotke, epulsy i inne tekgo typu grona. W prosty sposob zorganizowali miejsce, gdzie kazdy niezaleznie od wieku, upodoban itd moze i najczesciej chce zalozyc konto itp

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2008-01-28 11:47:07)

5

Odp: nasza-klasa.pl

Solo słusznie prawi - ile udostępnimy z informacji prywatnych, tyle będzie dostępnych publicznie.

stryker: imho lepiej założyć jakąś "atarowską szkółkę" w Nibylandzie ;)

Ostatnio edytowany przez macgyver (2008-01-28 12:16:22)

6

Odp: nasza-klasa.pl

To samo miałem napisać, co macgyver. Ile udostępnisz, tyle się o Tobie dowiedzą. Sianie paniki nt. n-k.pl ostatnio przechodzi ludzkie pojęcie, a dla mnie serwis jest bardzo pożyteczny bo znalazłem kupę znajomych, których nie widziałem kupę czasu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: nasza-klasa.pl

dokładnie jak pisze Dely, też znalazłem kupę znajomych i czasem pierwszy raz zobaczyłem jak co poniektórzy się nazywają...

Ba znalazłem nawet swoją 1dziewczynę z podstawówki...
Co prawda mojej lepszej połowie to się  nie podobało..:)

-Nasza klasę trzeba traktować z przymrużeniem oka..
nie powadać telefonów i gg i wszystko będzie dobrze

8

Odp: nasza-klasa.pl

hej!

Ja tego newsa nie podałem aby siać panikę ani oceniać serwis... mi chodzi o zachowanie ludzi którzy dostali fioła na tym punkcie i bezmyślnie podają wszystkie swoje dane, opisują czym się zajmują gdzie pracują. Chcą proszę bardzo niech podają ich sprawa... jednak myślę iż gro ludzi nie wie co robi i jakie mogą wynikać z tego zagrożenia... Ja wam nie bronię używania naszej klasy :)

Ale tą konkurencją to Solo chyba przesadziłeś :D Jaka konkurencja? Dlaczego nagłośnienie niebezpieczeństwa danych osobowych które mają być chronione zgodnie z ustawą ma być atakiem konkurencji... Nie dajmy się zwariować... Grupa trzymająca internet zawsze czujna i gotowa :) Ja mogę z kolei napisać iż nie rozumiem właśnie jakiegokolwiek szumu medialnego tworzonego wokół tego serwisu... ale ja stary zgred się robie i w ogóle mnie idea serwisów społecznościowych nie interesuję :) Wiec musicie czasami moje zrzędzenia i narzekania wytrzymać :) Albo Dely mi zafunduje urlop :P

Zgadzam się z wami przede wszystkim rozsądek przy udostępnianiu swoich danych daje gwarancje bezpieczeństwa... ale wy to tym wiecie... ale gwarantuję wam iz pozostałe 90% ludzi którzy tam udostępniają wszystko co mają w szufladzie z czasów szkolnych nie wie co czyni :)

A teraz będzie prywatna subiektywna opinia i możecie się z nią oczywiście nie zgodzić :) bo tak wracając do kupy znajomych z przed lat... za chwilę się okaże iż tak naprawdę nie masz o czym z nimi rozmawiać... pogadacie parę dni.. wymienicie e-maile, fotki... i się okaże iż nie macie tematów do rozmowy :) Nie widzieliście się kupę lat... każdy poszedł swoją drogą... znajomi/przyjaciele którzy utrzymywali z Tobą kontakt cały czas to są prawdziwi znajomi a nie chwilowo zauroczeni "naszą klasą" ludzie z przed lat :)

i tym linkiem do hacking.pl nie miałem zamiaru wszczynać żadnej afery :) Nie miałem zamiaru stworzyć nastroju typu... "podnoszę ręce do góry i biegam wrzeszcząc ZGINIEMY! Łaaaaaaaaaaaaaa! WSZYSTKO STRACONE!!!!"

pozdrawia was Seban stary zgred :D

9

Odp: nasza-klasa.pl

Oj tak widze jakis kryzys wieku średniego... hihi

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

10

Odp: nasza-klasa.pl

Solo napisał/a:

...Mam wrazenie, ze ostatnio jest poprostu nagonka z okolic konkurencji...

Ja raczej mam wrażenie, ze to wcale nie konkurencja robi "nagonkę".
Gadanie o NK robi im swietną reklamę.  Niezależnie czy się mowi dobrze czy źle napędza im to nowych userów i kosmiczne ilości odwiedzin.
..ten topic bez wątpienia ma podobne działanie.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

11

Odp: nasza-klasa.pl

Hej!

Piguła/Shpoon napisał/a:

Oj tak widze jakis kryzys wieku średniego... hihi

Może to jeszcze nie kryzys wieku średniego... ale ogólna niechęć do serwisów społecznościowych :) Od zawsze nie czaiłem co ludzie widzą w tego tupu serwisach jak grono.net czy obecnie modna nasza-klasa, itd. itp. Jak widać ludziom się to podoba i to chyba jest najważniejsze w tym wszystkim :) Ja stoję sobie po prostu z boku i patrzę z zadziwieniem :)

A ze starym zgredem wyjechałem bo kiedyś chyba Rzóg po mnie żartobliwie pojechał w taki sposób właśnie: "Jesteś starym zgredem i nie umiesz się przystosować do nowych trendów i technologii" :) Co do przystosowania się do nowych trendów to prawda... kompletnie mi one są nie potrzebne do szczęścia :) np. szeroko pojęty WEB 2.0 czy wodotryski typu Areo czy Beryl/Compiz. Do dziś używam FAR-a i lubię tryb tekstowy :)

Co do postu X-Raya... to odnoszę dokładnie takie samo wrażenie... jakby to grupa ITI kupiła serwis "nasza klasa" i robiła im darmowa reklamę :)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-01-28 14:38:22)

12

Odp: nasza-klasa.pl

Seban,
czy nie chciałeś wiedzieć co się dzieje wśród Twoich znajomych ze szkolnej ławki???
takich których nie widziałeś od 15-20lat??? co robią czym się zajmują, czy mają rodziny itd???

-Mnie to akurat zainteresowało, co porabiają moi przyjaciele z lat szkolnych..
i chyba nie tylko mnie ale i z 7mln ludzi:)

13

Odp: nasza-klasa.pl

Hej!

AS... napisał/a:

Seban,
czy nie chciałeś wiedzieć co się dzieje wśród Twoich znajomych ze szkolnej ławki???
takich których nie widziałeś od 15-20lat??? co robią czym się zajmują, czy mają rodziny itd???

No właśnie zupełnie mnie to nie interesuje... mają swoje życie. To ich sprawa co robią i jak żyją. Dlaczego miałoby mnie obchodzić ich życie?
Z tymi ludźmi z podstawówki z którymi chciałem pozostać w kontakcie pozostałem do dziś, niektórych z nich to moi serdeczni przyjaciele. Kontakt sam się utrzymał przez te wszystkie lata... nie potrzebowałem do tego naszej klasy :)

No ale jak sam zauważyłeś 7 milionom ludzi takie coś było potrzebne :) Wiec wychodzi na to iż to ja jakiś dziwny jestem :)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-01-28 14:46:54)

14

Odp: nasza-klasa.pl

Seban - wez to wskocz w pociąg(lub w samochód) w marcu i pojaw się na Foreverze.... walniemy kilka bronxów to Ci ta zgredota minie...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: nasza-klasa.pl

7 milionów kont a 7 milionów ludzi to dwie różne rzeczy - zobaczcie ilu jest "fake-userów" (np. marki piwa i innych alkoholi, bohaterowie seriali i filmów oraz  inne "ciekawe osobliwości") - osobiście znam ludzi, którzy wprowadzili np. jako usera dane swojego psa i używają kilku "różnych" kont ;)
Uważam to, za o tyle pozytywny proceder, że dzięki temu baza danych userów n-k nie jest bazą do końca wiarygodnych informacji, tym samym zmniejsza to "atrakcyjność" tej bazy do wykorzystania "w złym celu" ;)

16

Odp: nasza-klasa.pl

seban: http://antyweb.pl/w-oparach-paranoi-czy … hackingpl/
btw. hacking.pl, tudziez hack.pl traktowac jako wiarygodne zrodlo?
moze i adresy domenowe maja fajne, ale juz chociazby przez Ciebie podany link ujawnia ich marny poziom...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

17

Odp: nasza-klasa.pl

Tymbardziej, że z tymi adresami powiązana jest osoba "pana Goriona" :x ;D

18

Odp: nasza-klasa.pl

Hej!

jellonek napisał/a:

seban: http://antyweb.pl/w-oparach-paranoi-czy … hackingpl/
btw. hacking.pl, tudziez hack.pl traktowac jako wiarygodne zrodlo?
moze i adresy domenowe maja fajne, ale juz chociazby przez Ciebie podany link ujawnia ich marny poziom...

OK... tutaj poległem :) Zgoda... :) Wiem iż hacking.pl czy hack.pl nie są wiarygodnymi źródłami :) Może dlatego doprowadziło to Solo to osłupienia i wrażenia że ja również sieję panikę związaną z naszą-klasą... ale jak zobaczyłem naszą klasę na AA to coś we mnie pękło :D "Pomyślałem... o rany... tutaj też." Do tego autorytet w sprawie bezpieczeństwa sieciowego ze mnie żaden :) Nie moja działka :)

Niemniej jednak źle może to wyszło bo nie do końca chodziło o wywody z hacking.pl, ale o mentalność ludzi którzy bez żadnych oporów podają swoje wszystkie dane wszędzie i wszystkim co zostało nadmienione w postach powyższych... a link do hacking.pl zrobił ze mnie dekla :) Fakt ;) Uznaję słowa krytyki bez szemrania :D

pozdrawiam
Seban

19

Odp: nasza-klasa.pl

w 100% zgadzam sie ze wszystkim co pisze Seban.

20

Odp: nasza-klasa.pl

dla mnie ogólnie N-K to średniej jakości wioska - głównie poprzez reprezentantów "młodszego" pokolenia społeczności N-K. I tyle :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: nasza-klasa.pl

Ja sie przychylam do postulatow kierownika i maca, nasza-klasa jest wogole podejrzanai ja sie tam nie mam zamiaru rejestrowac, a zreszta nie wiem skad ta podnieta, wczesniej duzo wrzucalem adres do frappera, i tam jest mega atari klasa. Zreszta panowie co to za ksenofobiczny portal ta nasza klasa, sami polacy, a na frapperze nawet jakis brat atarowiec z kongo moze sie pojawic, hokkaido czy spod kola polarnego.

ogolnie pomysl jest ok, tylko ze ta nasza klasa i tak  strasznie muli.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

22

Odp: nasza-klasa.pl

http://www.frappr.com/atariscene/

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

23

Odp: nasza-klasa.pl

a czemu nie ma tam wśród tego zbioru KONDUKTORA??? ;O
Przecież to też (podobno) przyjaciel Atari.... ;)

24

Odp: nasza-klasa.pl

seban napisał/a:

ale o mentalność ludzi którzy bez żadnych oporów podają swoje wszystkie dane wszędzie i wszystkim

wszystkich? moze rzeczywiscie przydala by sie opcja "galeria tylko dla znajomych/klasy", ale no bez przesady - chyba kazdy normalny czlowiek wie, ze umieszczajac jakiekolwiek swoje dane, beda one dostepne zgodnie z okreslonymi zasadami.
a te "wszystkie dane wszedzie i wszystkim" to jakies wazne sa? wiek? imie/nazwisko? miejsce zamieszkania (nikt nie kaze ci wypelnic)?
nr tel, czy komunikatory? - to nawet mozna nieco ukryc (choc i na to sa sposoby)
.
tak czy sia - ta wielka poruta na "ochrone danych osobowych" ktore ktos za wlasna wiedza umieszcza w miejscu publicznym - smieszy mnie to, szczegolnie w ustach "specyalistow ds. zabezpieczen".
.
btw. vulgar podal adres pod ktorym jeszcze wieksze "naruszenie waznych danych osobowych" ma miejsce. frapper powstal o wiele wczesniej, a i pozwala namierzyc dosc dokladnie dana osobe...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-01-28 18:53:01)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

25

Odp: nasza-klasa.pl

Hej!

jellonek napisał/a:

wszystkich? moze rzeczywiscie przydala by sie opcja "galeria tylko dla znajomych/klasy", ale no bez przesady - chyba kazdy normalny czlowiek wie, ze umieszczajac jakiekolwiek swoje dane, beda one dostepne zgodnie z okreslonymi zasadami.

O zdziwiłbyś się jak ludzie nie zdają sobie sprawy z tego co robią :) Dobrze że napisałeś "normalny". Jestem w stanie zaryzykować twierdzenie iż tych "normalnych" jest naprawdę niewielu :)

pozdrawiam
Seban