1

Temat: Vista 64bit

Dzień dobry :P

W związku z tym, że mam zamiar wykonać przesiadkę na Vistę 64 mam prośbę do Wielce Szanownych Kolegów o opinie nt. ww. Zaznaczam, że chodzi mi o opinie tych z Was, którzy faktycznie używali Visty w 64bit środowisku. Jakie są minusy (plusy znam), haczyki, co nie działa, z czym trzeba się liczyć itp. Proszę o opinie "z życia wzięte" typu "nie działa to i tamto, jest to problem spowodowany tym a tamtym", a nie że Vista ssie wora by default.

Zrobiłem szybki research i do całego mojego sprzętu są sterowniki w wersji 64bit. Sprzęt mam w miarę i pociągnie system na luzaku (c2d 3GHz, 4GB RAM, R3850).

Dziękuję za uwagę.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Vista 64bit

Ja sobie testuję Vistę 64bit i nie uświadczyłem żadnych problemów poza kartą TV (bt848) i SIO2PC, których nie udało mi się uruchomić. Ogólnie wszystko działa. (no może poza interkami 256 bajtów ;p) A sprzęcior to uciągnąłby dwie Visty na raz więc luz.

3

Odp: Vista 64bit

Dely;
na tym konfigu uciągnie spokojnie...

Ja bawiłem się przez 2miesiące na
2gb ram,P820 ( 2rdzenie z 2.8@3.2 ) + ati 1600pro hdmi..
Główni służył mi go oglądania filmów hd i działało to całkiem przyjemnie....
( dopiero jak zacząłem używać kmk player-a i coreavc )

Na pewno ważną sprawą będzie tutaj dysk sata, jak instalowałem na ata 133( na dysku sata miałem xp )
to był to horror tak samo później po uruchomieniu... trwało to długo... jak w końcy zainstalowałem na sacie było cacy..
Visty są cholernie dysko i pamięcio żerne!

Problem napotkasz jak masz jakieś stare karty:
typu sblive, karty tv, stare sieciówki... Dość często można znaleść sterowniki w necie, ale później ten system jest totalnie nie stabilny...

Mnie na początku wkurzało to że sblive 5.1 nie działał poprawnie, ale wywaliłem go bo na płycie mam dżwięk 7.1hd i jak rękął odjął..

A zapomniał bym ja miałem system po angielsku :(
Ale był instalowany z oryginalnej płytki... oczywiście nie mojej :)

4

Odp: Vista 64bit

Dely, przesiadasz się z XP 32/64bit na Vistę 64bit czy z Visty 32 na 64bit ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Vista 64bit

miałem Viste prawie 2 miechy na nowym laptopie i nie były to niestety wakacje na Honolulu...męczyłem sie ze starszymi giercami (wcale nie jakies tam vintage, tylko tytuły z lat 2004-2006), czasami potrafil na oryginalnej płycie wywalić info o nieorginalnym produkcie, o wbudowanych "analizatorach legalnosci" juz nie wspomnę, bo miałem problemy nawet jak kopiowałem płytki z rodzinnych imprez, sporo programów użytkowych nie chciało mi bez kombinowania ruszyć (Delphi, środowiska graficzne, CAD-y, oprogramowanie statystyczne itp).Ale najwiekszą borutę miałem z emulatorami (Neo i inne automaty).Pewnie kiedyś przesiadę się na ten system (wszak miliony komarów nie moga się mylić), ale na razie postoję...
O wymaganiach nie będe wspominał, bo temat znany i bez 4gb lepiej nie podchodzić.

niemniej: Vista ssie wora:)

ps. największym nieporozumieniem na rynku są dla mnie oferty z laptopami w stylu: (nazwa producenta) + Vista + zintegrowany Intel + 1gb ramu...taka konfiguracja to prosta droga do szpitala dla schizoli...

gep/lamers^dial

6

Odp: Vista 64bit

No nie przesadzajmy z tymi wymaganiami. Wystarczy "dostosować do uzyskania najlepszej wydajności" i wygląda jak stary poczciwy win2000 i chodzi jak żyleta (mnie nawet wiściana ikonka "pokaż pulpit" wkurzała i przegrałem sobie XPkową i zadziałała ;p). Ja mam 2GB i nie miałem problemów.

7

Odp: Vista 64bit

dlatego powróciłem do starego dobre XP

fakt zapomniałem:
vista doprowadza do pasji jak zaczynasz się bawić w emulowanie napędów
( nienawidzę trzymać w napędach płytek, mimo że mam 4napędy "płytkowe", zawsze emuluję obraz, fakt w viście to się dość często nie udawało :) )

z racij że alkochol się potrafil wypier*.*
ale daemon po zrobieniu obrazu działał juz poprawnie
( tylko co z tego jak nie miałem obrazu )

system jest fajny kolorowy ale to jeszcze nie ten etap...
Dałem sobie spokój po 2miesiącach..
A jak ktoś chce się pobawić kodekami coreavc pod 64bitami visty, to wpółczuje...
mi się w końcu udało i filmy x264 w 1080p szły w końcu płynnie i obciążenie dla 2dzeniów dochodziło do 90%

niewiedzieć czemu w xp jest to góra 75-80% ....

8

Odp: Vista 64bit

laoo napisał/a:

nie uświadczyłem żadnych problemów poza kartą TV (bt848)

A były do niej sterowniki 64bit i nie działały, czy nie było wcale? Pytam bo niby do mojego Experta są sterowniki producenta 64bit, ale to różnie bywa.

As napisał/a:

Na pewno ważną sprawą będzie tutaj dysk sata, jak instalowałem na ata 133( na dysku sata miałem xp )to był to horror

Coś musiałeś chyba zepsuć, bo różnica w realnej wydajności (tzn. poza benchmarkami) ATA/SATA jest w granicach błędu statystycznego.

As napisał/a:

Visty są cholernie dysko i pamięcio żerne!

To nie jest argument. Vista w porównaniu z XP jest tak samo pamięciożerna, jak XP w stosunku do 98. To nie jest scena 8bit żeby się bić na bajty :P

As napisał/a:

Problem napotkasz jak masz jakieś stare karty: typu sblive, karty tv, stare sieciówki...

Ehh, prosiłem żeby czytać dokładnie ;)

grzeniu napisał/a:

przesiadasz się z XP 32/64bit na Vistę 64bit czy z Visty 32 na 64bit ?

Zamierzam z XP Home 32b na Vista Home Premium 64b.

gep napisał/a:

sporo programów użytkowych nie chciało mi bez kombinowania ruszyć

A możesz podać ich nazwy? I jak sobie poradziłeś?

gep napisał/a:

Ale najwiekszą borutę miałem z emulatorami (Neo i inne automaty)

Ooooo widzisz. I to jest celna uwaga. Poradziłeś sobie jakoś? MAME chyba robi, nie?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Vista 64bit

Stery do bt848 znalazłem tylko jakieś open sourcowe, które nie zadziałały. Może źle szukałem. Ale to stara karta i nawet na XP trzeba z nią kombinować z jakimiś lewymi sterownikami więc nie łudziłem się za bardzo, że pójdzie pod Vistą 64. Jak znalazłeś do swoich rzeczy stery u producenta to nie powinno być problemu.

10

Odp: Vista 64bit

to ja jesio dorzuce swoje 3 grosze ...

nie przesiadaj sie na 64b home/premium tylko jesli juz to idz do najwyzszej wersji. wersje home maja wycieta sraszna ilosc bibliotek i przez to sprawiaja klopoty nie tylko zwylkym uzyszkodnikom.

a tak (nawiasem piszac to vista nie ssie parowy by default, jak mialem to nie narzekalem) :)

11

Odp: Vista 64bit

Dely, ja np. nie mogę przesiąść się z XP na Vistę (czy to na 32 czy też 64 bit) z uwagi na brak kompatybilności specjalizowanego softu który używam. Po prostu nie działa na Viscie ! :( Sprawdź jak to będzie u Ciebie z kompatybilnością softu który używasz. Vista jeszcze długo nie zagości w klastrach mojego dysku.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Vista 64bit

cedyń napisał/a:

nie przesiadaj sie na 64b home/premium tylko jesli juz to idz do najwyzszej wersji

Tja, Home Premium kosztuje ~280 PLN, a Ultimate 500 :)

grzeniu napisał/a:

Sprawdź jak to będzie u Ciebie z kompatybilnością softu który używasz.

Używam raczej common softu, który ma wsparcie (Office, Corel Draw, PaintShop Pro, Notepad++, Ulead VideoStudio, G2F :) ). Jestem ciekawy jak jest z emulatorami, bo gepard coś narzekał.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Vista 64bit

ja miałem kłopoty z playerami, Subedit mimo że miał jakiś patch dla 64bit sypał jakimiś wyjątkami, ogólnie nie wszystkie filmy dało się odtworzyć płynnie tak jak na XP, korzystałem z zintegrowanej grafy i karty dźwiękowej

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

14

Odp: Vista 64bit

cedyn napisał/a:

a tak (nawiasem piszac to vista nie ssie parowy by default, jak mialem to nie narzekalem) :)

... i jakimś dziwnym trafem już go nie masz ?? ;)

Dla mnie sprawa jasna tyle problemów, emulce itp. -> never

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Vista 64bit

Hej!

Tdc napisał/a:

[... i jakimś dziwnym trafem już go nie masz ?? ;)

Ano zapewne takim trafem iż stał się posiadaczem MAC-a :) Teraz zapewne jest użytkownikiem systemu MAC OS X (aka Leopard) :D

Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-01-31 10:45:58)

16

Odp: Vista 64bit

A tak z ciekawości: jak jest z odpalaniem 32bitowych binarek na 64bitowym windowsie?
W linuksach 64bit bywa czasem draka z binarkami linuksowymi 32bit, w wine na 64bitowym linuksie 32bitowe binarki windy chadzają.

Ostatnio edytowany przez epi (2008-01-31 15:07:50)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

17

Odp: Vista 64bit

Pytanie powinno chyba brzmieć: Ile w tej chwili jest dostępnych komercyjnych 64 bitowych bianrek na windowsa? ;).
Gdy sie kiedyś bawiłem 64 bitowym xp to było ich niewiele niestety. A propos wine, to jest ono skompilowane jako 32 bit.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

18

Odp: Vista 64bit

z vistą miałem jedynie styczność na instalacjach netu u klientów, powiedzmy kilkadziesiąt przypadków. W około 30 procentach liczba potencjalnie występujących "nieistniejących" problemów przekracza zdrowy rozsądek wiec domniemam, iż system nie jest zbyt dopracowany - a to z kolei może stawiać sens instalacji czegokolwiek z tej półki pod znakiem zapytania. Ale, ostatecznie Kiero - jak tam uważasz, jeśli jeszcze w ramach tego eksperymentu nosisz się z zamiarem zakupu ale kota w worku w zasadzie :D - no nie wiem. Osobiście dał bym viście z pół litra czasu, lub co najmniej 6-7 miesięcy.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: Vista 64bit

Pin napisał/a:

Ale, ostatecznie Kiero - jak tam uważasz, jeśli jeszcze w ramach tego eksperymentu nosisz się z zamiarem zakupu ale kota w worku w zasadzie

Noszę się z zamiarem ponieważ chcę pograć w gry dx10 i wykorzystać leżącą odłogiem pamięć :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Vista 64bit

a xp tego nie umie????

21

Odp: Vista 64bit

Nie. DX10 to domena Visty.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Vista 64bit

jak to???
ściągnąłem jakiś czas temu dx10 dla xp .:.

23

Odp: Vista 64bit

To sobie przeskanuj komputer skanerem antywirusowym :) ZTCW to implementacji DX10 nigdy nie będzie dla XP.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Vista 64bit

nie próbowałem bo nie gram w gry....

DirectX10 for XP is wanted from long time. An alpha version of it is available now. Alky Project has released a preview of Alky compatibility libraries for Microsoft DirectX10 enabled games. This can be used for Windows Operating system other than Vista to play games which requires DirectX10. This project was aimed to make DirectX10 compatible games to run on Non Vista operating systems.

Mówiąc po polsku, jest to wersja alpha DirectX10, nie jest zrobiona przez Microsoft, ale przez Alky Project.
Gry wykorzystujące efekty lub wymagające DirectX10 śmigają na XP

http://btgigs.info/details.php?id=36713

Ostatnio edytowany przez AS... (2008-02-01 09:57:14)

25

Odp: Vista 64bit

As napisał/a:

Alky Project has released a preview of Alky compatibility libraries for Microsoft DirectX10 enabled games.

Alky to jak widać nawet z tego, co zacytowałeś kilka bibliotek, fajnie się zapowiadało, ale projekt jest już jakiś czas martwy.

As napisał/a:

Mówiąc po polsku, jest to wersja alpha DirectX10, nie jest zrobiona przez Microsoft, ale przez Alky Project.

Mówiąc po polsku to nie jest alpha DirectX10 :)

As napisał/a:

Gry wykorzystujące efekty lub wymagające DirectX10 śmigają na XP

No to ja Ci teraz coś zacytuję:

Only the interfaces and functions which the game uses are implemented, but they don't do anything besides return success status codes.

W sumie niezła alpha :)

No, całkiem w cipkę źródło informacji - strona z torrentami :) Podaj hasło chociaż bo nie wiem co tam jest napisane.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.