1

Temat: Nasza poczta kochana...

Jestem maksymalnie wkurzony. Czy ktoś ma na zbyciu obudowę do stacji Atari 810?
Oto w jakim stanie otrzymałem przesyłkę z Allegro:

http://www.dereatari.republika.pl/810a.jpg


http://www.dereatari.republika.pl/810b.jpg

przesyłka była porządnie zapakowana, stacja owinięta była podwójną warstwą folii bąbelkowej (duże bąble), pudło wypełnione było pęcherzami powietrznymi. Paczka musiała jebnąć na beton z drugiego piętra. Qwa!!!!  :mad:

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2

Odp: Nasza poczta kochana...

IMHO to sprzedający cię załadował. Jeśli była zapakowana tak jak mówisz, nie odniosła by takich obrażeń.

3

Odp: Nasza poczta kochana...

Szczerze mówiąc to też średnio w winę poczty wierzę. Kiedyś dostałem piwo z Norwegii (w puszce) i doszło bez poważniejszych uszkodzeń.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Nasza poczta kochana...

Paczka rąbnięta w sam róg, widać jak zmielona została tektura w tym miejscu. Poczta potem ładnie okleiła swoimi taśmami dookoła.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Nasza poczta kochana...

Mikey, nie sądzę.  Ja też dostałem któregoś razu taką przesyłkę ale od zaufanej osoby, dobrze zapakowaną i jestem jej 100% pewny, niestety pudło było przebite a w środku zmiażdzone części. Dziura ofcoz zakamuflowana tak że na pierwszy rzut oka nic nie widać.
Co ciekawe po paczke musiałem pojechać na poczte, bo listonosz wrzucił awizo, mimo iż byłem cały czas w domu i czekałem na te przesyłkę. 
No i jakież było moje wkurzenie jak po powrocie z poczty rozpakowalem paczke w domu....

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

Odp: Nasza poczta kochana...

Miałem dokładnie tak samo, ATARI STE walnięte w narożnik i popękane. Kurier  mnie zagadał i mu podpisałem , a na poczcie umyli ręce. Powiedziałem im głośno i wyrażnie, stojąc przy okienku ,tak aby wszyscy słyszeli że biorą  pieniądze za prawo niszczenia naszej własności i że życze im bezrobocia.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

7

Odp: Nasza poczta kochana...

No to się niestety nie ziściło bo mają brak ludzi i dalej wszystko pie....ą  :(

Szkoda tej stacyi bo to zabytek klasy "0" w końcu.... :(

ogólnie to k...a jesień idzie!

8

Odp: Nasza poczta kochana...

obudowy szkoda...masakra. Z pocztą mało kto wygrał, ja nie. zaje...li mi Double RAM-CARTA 12/256 Tylko się chlastać....
http://pl.youtube.com/watch?v=rKwRxhFTlrA

9

Odp: Nasza poczta kochana...

A ja ostatnio reklamowalem utrate paczki po 2 tygodniach. Po zlozeniu reklamacji tego samego dnia dostalem info od kupujacego ze wlasnie doszla. Jakiez bylo moje zdziwienie, kiedy po miesiacu dostalem list z PP z przeprosinami i uznaniem mojej reklamacji za zasadna i propozycja odszkodowania (bodaj 50 czy 60zl). Mimo sredniej opinii o PP, odszkodowania uczciwie nie przyjalem ;)

Nigdy mi jeszcze nic nie zniszczyli, ale jak przychodzi paczka z USA naruszona z protokolem odbioru, to zawsze jest dopisek ze "uszkodzenie powstalo poza granicami Polski" :P

10

Odp: Nasza poczta kochana...

Ja nic dobrego nie mogę powiedzieć o poczcie... choć rozumiem że mało płacą pracownikom a oni też nie powinni się zapracowywać na śmierć tyko dlatego że brakuje rąk do pracy...

Kilka lat temu doszła przesyłka dla brata - była to duża zabawka, problem w tym że przesyłka wyglądała jakby usiał na niej słoń... od tamtej pory jak coś wysyłam lub kupuję na allegro to poważnie traktuję sprawę pakowania :>

Innym razem kupiłem coś i paczka została upuszczona przez Panią z poczty przed samymi moimi drzwiami (za dużo paczek miała w ręce)... nie wiedziała gdzie się schować i w ekspresowym tempie załatwiła formalności i znikła ! Na szczęście to nie było nic ważnego.

Dlatego już dwa razy zamawiałem sprzęt z dopłatą przy szczególnych warunkach (uwaga ostrożnie). Nie mogę narzekać na tę formę choć wychodzę z założenia że właściwie to przepłacam, bo tak naprawdę to te przesyłki nikogo nie interesują... jednak wychodzę z założenia gdy coś kupię i przecież kupiłem po to aby mieć w takim stanie w jakim kupiłem to warto wydać więcej pieniędzy aby nie mieć takich atrakcji jak w temacie... :(
Czy macie jakieś doświadczenia w kwestii przesyłek tego typu ?

Tak nawiasem mówiąc to kupiłem kiedyś 486 za kilkanaście złotych, za taką formę przesyłki zapłaciłem dwa razy tyle :/ :D

Teraz kupiłem zasilacz na priorytetową przesyłkę czekam już półtora tygodnia (akurat ze świętami musiało mi się to zbiec...). Przy innej sprawie byłem na poczcie i pytałem się w jakim czasie teraz są przesyłane priorytety ? pani użyła swojej inteligencji i powiedziała mi że priorytety są wysyłane w pierwszej kolejności... co wiem... pytanie jednak kiedy dochodzą ...

Ale akurat mam tu rozeznanie i dowiedziałem się że poczta ma w tej chwili dwa wagony przesyłek ponadplanowych w każdym dużym mieście i nie jest tego wstanie przerobić...


Nosty, co do tych nalepek to zapewne był to genialny pomysł jednego z licznych kierowników poczty, zrobił projekt, wdrożenie itp. A niedługo to będziemy pewnie takie naklejki dostawać nawet za przesyłki w obrocie krajowym :P ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

11

Odp: Nasza poczta kochana...

Tdc napisał/a:

Teraz kupiłem zasilacz na priorytetową przesyłkę czekam już półtora tygodnia (akurat ze świętami musiało mi się to zbiec...). Przy innej sprawie byłem na poczcie i pytałem się w jakim czasie teraz są przesyłane priorytety ? pani użyła swojej inteligencji i powiedziała mi że priorytety są wysyłane w pierwszej kolejności... co wiem... pytanie jednak kiedy dochodzą ...

Powoli rezygnuje z piorytetów. Wysyłka ekonomiczna z tej soboty 15.12 z Lublina do Swarzędz k/Poznania dotarła w środę 20.12.
Więc po co dopłacać frycowe.
Nigdy priorytetu nie miałem szybciej niż 4 dni robocze. Rekordowo długo paczka szła do brata (4 tygodnie).

12

Odp: Nasza poczta kochana...

jest na to prosta rada:
ubezpieczamy przesyłkę każde zapłacone 1zł=50zł (do oddania)
sprzedałem ostatnio na allegro procesor dźwięku (clarion=a)
ale byłem na tyle cwany żę wydałem 20zł więcej na ubezpieczene,
człowiek z 2giej strony odebrał paczkę na poczcie ale uparł się że chce ją otrzorzyć bo była klejona taśmą szarą ( zawsze oklejam żółtą taśmą i informuję o tym osobę odbierającą )...

no cóż procesor przyszedł "przełamany"...

wart jest ok 600zł......
za tyle go sprzedałem
oddałem przelewem 600pln
a z poczty dostałem list z przeprosinami i 1k pln...
normalnie cuda na kiju :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2007-12-22 10:55:46)

13

Odp: Nasza poczta kochana...

JER - skontaktuj się z BeWu - może się jakoś dogadacie. BeWu zajmuje się modelarstwem i są duże szanse, że poskłada to w całość, w temacie wspomniany potrafi uczynić "cuda" :) -

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Nasza poczta kochana...

Inna sprawa, że obudowy urządzeń serii 400/800 są niezwykle kruche. :/

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: Nasza poczta kochana...

Sam bym posklejał, ale nie mam już cykloheksanonu, którym robi się to najlepiej. Moze ktoś ma coś takiego? potrzeba 50 - 100 ml.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

16

Odp: Nasza poczta kochana...

AS - troche mnie zaskoczyles z tym otwarciem na poczcie, bo pare miechow temu PP dala taka mozliwosc specjalnie dla osob kupujacych cos wysylkowo, ale... za specjalna oplata :P
Jak mimo otwarcia odbiorca udowodnil, ze uszkodzenie powstalo z winy PP? Przeciez nie napisales na formularzu ze oklejkasz zolta tasma. Mogles wyslac przelamany. Cud ze obeszlo sie bez procesu...

17

Odp: Nasza poczta kochana...

Kur.... nosty ma rację !
Rozkręcam interes :P ;)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

18

Odp: Nasza poczta kochana...

Tdc - z PP to pewnie by Ci nawet kilkanascie takich zwalek wyszlo zanim by sie polapali ;)
Ale niektore firmy kurierskie niedawno oglosily, ze nie beda dostarczac duzych ciezkich paczek typu lodowki, plazmy bo sprzedajacy przez internet ich roluja na odszkodowaniach wysylajac polamany towar :P

19

Odp: Nasza poczta kochana...

jer napisał/a:

Sam bym posklejał, ale nie mam już cykloheksanonu, którym robi się to najlepiej. Moze ktoś ma coś takiego? potrzeba 50 - 100 ml.

Poszukaj w sklepach z narzędziami "klej do plastików twardych" - mała tubka jak super-glue - jest zrobiony na bazie cykloheksanolu - ja też miałem pilota do sklejenia - a ze samego cykloheksanolu nie mogłem dostać to trafiłem na ten klej -bardzo dobry -polecam

20

Odp: Nasza poczta kochana...

Nosty: ciiicho, jeszcze się nie połapali...
Nie kupujcie nic z www.bajerfrajer.com.pl :P

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

21

Odp: Nasza poczta kochana...

Ostanio wysyłam wszystko listem/paczką ekonomiczną. Dociera po 2 dniach roboczych!!!
Uważam, że priorytet to wyciąganie kasy.

22

Odp: Nasza poczta kochana...

Odswieze watek, wlasnie dotarla moja stacja 810, tez polamana obudowa na szczescie mniej niz Jera ale krew mnie zalala wczoraj.Czym to pokleic zeby sprawy nie pogorszyc i nie porozpuszczac plastiku bardziej?? No i drugie pytanie ,stacja ma z przodu przelacznik hebelkowy, ewidentnie cialo obce a z tylu pudelko z kolejnym przelacznikiem i dwukolorowa dioda led wyprowadzone na 3 kablach z wnetrza stacji. Ki pierun ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

23

Odp: Nasza poczta kochana...

Pewnie jakis Happy Warp. W USA chyba glownie to montowali.

Ja tez mam jedno Atari 400, ktore doszlo z kompletnie roz...nymi szczebelkami z tylu obudowy i polamanym przodem. Przylaczam sie do pytania o najlepszy sposob klejenia.

24

Odp: Nasza poczta kochana...

Wniosek ?  To tworzywo chyba się degraduje z biegiem lat. Nie wierzę, żeby tylko poczta była winna.

pomidor

25

Odp: Nasza poczta kochana...

Dobrym rozpuszczalnikiem ABSu jest cykloheksanon, na jego bazie jest produkowany klej do twardych plastików "Technicoll". Klei dobrze. http://www.technicoll.pl

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware