1

Temat: Problem z SIO2SD

Witam, kupiłem ostatnio interfejs SIO2SD na allegro. Mam następujący problem z tym urządzeniem: Większość gier z kolekcji zassanej z atarionline.pl nie chce mi się uruchamiać lub występują w nich błędy, niektóre zwalniają lub się wieszają. Dotyczy to zarówno plików ATR jak i XEX. Gierki ładnie się wczytują a potem zwiecha (Ninja, Road Race, Fort Apocalypse) albo brakuje niektórych dźwięków (River Raid), czasami wszystko działa jak w zwolnionym tempie (Boulder Dash). Są gry, które działają normalnie (World Karate Championship, Fred, Misja). Oczywiście wszystkie te pliki uruchamiają się pod emulatorem, więc są OK. Zassałem też zestaw wszystkich gier na Atari 8bit tzw. TOSEC i te pliczki także w większości robią problemy. Zastanawiam się jeszcze czy to nie problem z Atarkiem 130xe, który niedawno zakupiłem ale self test cały przechodzi pozytywnie. Proszę o pomoc.

2

Odp: Problem z SIO2SD

Ale jaja... Rozumiem zwis w dowolnym momencie po starcie, ale to zwalnianie to czad ;)

3

Odp: Problem z SIO2SD

Ja mam podobne problemy, ale nie bardzo mam jak to sprawdzic inaczej jak przez SIO2SD. Testowane na 65XE i XEGS.
Tylko czy przypadkiem nie maja znaczenia ustawienia SIO2SD?

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: Problem z SIO2SD

Wydaje mi się, że raczej niemożliwością będzie tu wina SIO2SD. Jak się gra wgra to później SIO2SD nie ma nic do gadania. Sprawdź ze SIO2PC lub ze zwykłą stacją dysków, a także jeśli masz taką możliwość z innym komputerem.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Problem z SIO2SD

Uderz do osoby od której nabyłeś zabawkę - bo skoro Atarka przechodzi w pełni SELF TEST, oraz jeżeli gry ze stacji dysków/magnetofonu działają poprawnie - to interfejs może mieć skopanego Atmela... tyle ode mnie..

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2008-02-23 18:50:25)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Problem z SIO2SD

Zmień kartę SD.... to także możliwa przyczyna.

No sprawdz ZASILACZ !!!!  Podłącz magnetofon,jeśli silnik dobrze obraca i nie ma zwolnień to jest ok.

Wg mnie Poczta wstrząsneła Atmelem, który jest b. czuły. Ja trzykrotnie uwaliłem go podczas montażu płytki. Ale pomaga wczytanie firmware przez programator (za 15pln na Allegro)...

A tak na boku, kupując u Piguły ma się Full serwis :)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-02-23 20:19:53)

7

Odp: Problem z SIO2SD

A wstrzasniety niemieszany? ;)

z karta SD mialem problemy ale chodzilo o zasilanie, wymiana stabilizatorka pomogla.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: Problem z SIO2SD

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zacznę chyba od sprawdzenia na innym Atarku, tylko muszę go kupić najpierw. ;)

9

Odp: Problem z SIO2SD

U mnie też są podobne objawy. Wydaje mi się, że to wina luźnej wtyczki SIO, bo jak nią poruszam to wyświetlacz to przygasa to znów świeci nieco mocniej. W każdym razie zmiana położenia wtyku SIO pomaga.

10

Odp: Problem z SIO2SD

Poprawić lutowania wtyczki sio, poprawić lutowania w złączce na płytce SIO2SD - nie pomaga - cóż uderzać do osoby od której się nabyło zabawkę - gdyż problem będzie leżał albo w Atmelu albu w stabilizatorze!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Problem z SIO2SD

Odświeżam wątek,
po 2 latach użytkowania pojawił się u mnie problem z urządzeniem- pliki i atry wczytują się tylko do $44 bloku, potem wyskakuje i/o error. Testowane z różnymi kartami SD. Jak można temu zaradzić?

12

Odp: Problem z SIO2SD

Devil inside....
A imię jego czterdzieści i cztery :)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

13

Odp: Problem z SIO2SD

gorgh napisał/a:

Odświeżam wątek,
po 2 latach użytkowania pojawił się u mnie problem z urządzeniem- pliki i atry wczytują się tylko do $44 bloku, potem wyskakuje i/o error. Testowane z różnymi kartami SD. Jak można temu zaradzić?

Uderzyć do sprzedawcy - ewentualnie wysłać do mnie to naprawię...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

14

Odp: Problem z SIO2SD

A aktualizowałeś firmware do wersji 3.x? Ostatnia wersja to 3.1RC2 i tylko taka jest OK

15

Odp: Problem z SIO2SD

aktualizacja pomogła, sio sie czasami zwiesza, ale działa. thnx

16

Odp: Problem z SIO2SD

zwiesza? niby czemu?

17

Odp: Problem z SIO2SD

czasem przy wyborze pliku z menu program odmawia posłuszeństwa, ale teraz sobie myślę, że może to wina karty sd.