1

Temat: Pady do jaguarów

Lookałem sobie ostatnio na wiki i zobaczyłem coś takiego.

Po pierwsze zdziwił mnie kolor tego szarego - nie wiedziałem że takie były. Po drugie ten z lewej jest inny od tych, które mam/znam.

Czy ktoś z Was zna historię padów do jaga ? A może są jeszcze jakieś inne rodzaje ?
A jaka jest ich wartość kolekcjonerska ?

Temat padów chyba nie jest poruszony na Atariki - więc może przy okazji znajdą się jakieś ciekawe materiały do zamieszczenia.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Pady do jaguarów

Czarny z 6 przyciskami to tak zwany Pro Controller, ktory ma oprocz widocznych przyciskow X, Y i Z dwa spusty w gornej czesci. X, Y i Z sa podmapowane pod przyciski z klawiatury numerycznej, ale niektore gry moga je wykorzystywac jako oddzielne przyciski (np. Primal Rage). Pro Controller mozna bylo kupic jako oddzielne akcesorium, obecnie czasem do znalezienia na eBayu. Szary/bialy kontroler jest jakas limitowana edycja, kiedys widzialem na eBayu Jaguara w pasujacym kolorze.

Na eBayu mozna takze dostac Rotary Controller, ktory dziala chyba tylko w Tempest 2000, ale jest to przerobka standardowego pada, Atari nigdy takich nie produkowalo (chyba byly jakies plany co do tego, ale zabraklo innych tytulow coby sie oplacalo). Aby taki pad dzialal w Tempescie trzeba  jakas kombinacje przyciskow wcisnac zeby uaktywnic pokretlo.

3

Odp: Pady do jaguarów

Czy jest szary Jaguar ?? :)
A ja myślałem że szary jest do Falcona i STE...

Ktoś wie co to za edycja z tymi białymi jaguarami ?

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

4

Odp: Pady do jaguarów

Przecież w Atariki jest wszystko opisane.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Pady do jaguarów

dely - wez i pokaz mi go prosze palcem.
Na atariki nie znalalzem slowa o kolorowych edycjach jaga (zawsze myslalem ze te biale ktos sobie prywatnie lakierowal) a i pady sa nieopisane...

Odp: Pady do jaguarów

Te pady są konstrukcyjnie identyczne. Pady czarne były w zestawach  Jagiem i do kupienia oddzielnie. Szare pady były przeznaczone dla STE/Falconów, sprzedawane oddzielnie, a kolor to po prostu utrzymanie jednolitej linii kolorystycznej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

7

Odp: Pady do jaguarów

No i tak to już jest, człek się stara, a tu nic.

Tdc, w atariki masz opisane. Zreszta Kierownik juz ci mowil.

Te szare kontrolery to nie są kontrolery przeznaczone do JAGa, zanim jeszcze Jag sie pojawil te kontrolery juz byly do STE, stad tez kolorystyka linii STE.


A co do kolorystyki to z tego co wiem to oficjalnie LYNXy byly w kolorystyce takiej jak te pady czy ST, ale nic mi nie wiadomo o Jaguarach.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

8

Odp: Pady do jaguarów

nosty napisał/a:

dely - wez i pokaz mi go prosze palcem.

Miałem na myśli pada - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Szare Jagi to chyba tylko w snach Tedeca :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Pady do jaguarów

Ja mam szarego Jaga. Ciemno ;)