51

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Jeżeli załatwiamy interesy to wcześniej ustalamy wszelakie sprawy związane z szeroko pojętymi pieniędzmi. Jeżeli więc po zaklepaniu transakcji którakolwiek ze stron zmieni warunki chociażby o 1 grosz (czy termin o jeden dzień) jest to już podstawa do zerwania takiej umowy. Mówienie w tym wypadku o małostkowości stron jest według mnie nadużyciem.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

52

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

I cwaniactwem ;)

53

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

I nie dziwne potem, że warszawiacy mają tak złą opinię...chłopaki, też aktualnie mieszkam w warszawie(choć jestem z Olsztyna) i BARDZO SERDECZNIE WAS PRZEPRASZAM........za niego ;)

Ostatnio edytowany przez solarnik (2008-03-03 19:49:27)

54

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Solarnik, Gosciu przegioles, przeprosic to mozesz co najwyzej za swoja matke iz urodzila idiote.
Ilr - z uwagi na podejcie jakie prezentujesz w umowach wpisuje sie skrajne wartosci. (Swoja droga juz widze jak Ci ktos podpisze powazna umowe z punktem iz spoznienie z oddaniem systemu 1 dzien moze byc powodem od rezygnacji z umowy :-) - owszem sa kary ale nic wiecej.
Generalnie ludzie dziela sie na tych co nie zwracaja uwagi na szczegoly i sa elastyczni (w tym ja) i upierdliwcow. Im wiecej tych drugich ominie moje aukcje tym lepiej - obie strony unikaja nieprzyjemnych sytuacji.

55

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

bori napisał/a:

Im wiecej tych drugich ominie moje aukcje tym lepiej - obie strony unikaja nieprzyjemnych sytuacji.

no i o to wlasnie chodzi! po co sie niepotrzebnie narazac, skoro za wczasu mozna uniknac nieprzyjemnosci?

btw. bori - to w koncu jaki masz nick na allegro?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

56

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

bori, masz kilka wyjść: możesz zniknąć na kilka lat i skończyć wreszcie jakąś szkołę(piszesz ze strasznymi błędami nie tylko na forum, co jest jakoś tam zrozumiałe, ale nawet na tej swojej "stronce"-czyli co ? dzieciak bez szkoły jesteś ?
możesz wytrzeźwieć wreszcie i przeprosić
możesz podarować mi w ramach rekompensaty tę śliczną i stylową serwetkę na której stoi twoje atari z allegro-jest pewnie cenna ;)
możesz poprosić kogoś starszego, żeby przetłumaczył ci, co do ciebie i o tobie piszą inny forumowicze, bo jak widzę nic nie rozumiesz
i już nie możesz a musisz skończyć z wyzwiskami, bo pożałujesz
Podniecaj się dalej, jaki jesteś ważny, że twój czas to tyle i tyle kasy, podniecaj się jaki jesteś konkretny w interesach...i uważaj na plamy na pościeli

57

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Proszę o spokój Panowie. Bori - byłem po Twojej stronie, bo uważałem, że sensownie tłumaczysz swoje racje - zresztą napisałem już wcześniej, że każdy ma prawo wyceniać swój czas, ale z tym idiotą to trochę przesadziłeś IMO. Poza tym poznałem Ciebie na SV 2004 i uważam, że jesteś w porządku gość.

Solarnik, wyluzuj i bez sarkazmu proszę. Poza tym nieładnie tak kogoś straszyć.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

58

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Ok dely, będzie jak chcesz, ja odpuszczam a warszawiak niech se idzie klaskać u Rubika. Weź jednak pod uwagę, że wyzwał mnie od "idiotów"-czyli TROCHĘ, według Ciebie, przesadził ??? Poza tym ja nikogo nie straszę tylko obiecuję-a to różnica. Ale koniec z tym tematem.

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

dely napisał/a:

Bori - byłem po Twojej stronie, bo uważałem, że sensownie tłumaczysz swoje racje - zresztą napisałem już wcześniej, że każdy ma prawo wyceniać swój czas

Dely, a czytac ze zrozumieniem potrafisz? Od tego sie zaczelo: "W druga strone tez zdazylo mi sie miesiacami wysylac cos co ktos koniecznie chcial z uzyciem poczty polskiej bo taniej. Luzu troche, nazywanie kogos oszustem bo nie przylada sie do spraw za 5PLN jest nie na miejscu."
Rozumiem, ze sensowna jest argumentacja, ze nie musze niczego wysylac, bo mi sie nie chce? Ze mozna miesiacami kogos olewac, bo nie mam czasu na zalatwienie sprawy? W takim razie zycze Ci, zebys czesto trafial na Allegro na gosci, ktorzy "sensownie" wykladaja swoje racje, tylko ze PO transakcji, a nie PRZED.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

60

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Kaz napisał/a:

Dely, a czytac ze zrozumieniem potrafisz?

Kaz, ja Cię proszę... Przeczytaj moje zdanie, odczekaj, wyśpij się (rozrysuj może?), rozumiem, że godzina nie ta - napisałem, że popieram odpowiednie wycenianie własnego czasu, a nie olewanie ludzi chociażby to było 5 zł.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

61

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Sluchajcie  - zamknijmy watek poki czas.
Kazdy juz wie wszystko. Nie sadze zeby ktokolwiek kogokolwiek przekonal do swojej postawy.
Ja wiem, ze "nie ma takiego poziomu do ktorego bysmy..." ale czy koniecznie musimy? ;)

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Racja.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

63

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

To ja zakoncze. Nie lubie robic burd ale nie pozwole sobie na personalne wycieczki. Kazdy ma prawo do wlasnych pogladow. Nie pisze o permanetnym olewaniu kupujacego ale o robieniu problemu z 5 PLN czy opoznienia przy aukcji o podobniej wartosci.  Solarek, mimo wielkiej ochoty aby kontynuowac  "dyspute z toba" powiem ze serwerka jest twoja ;-) - po postawieniu mi piwa :-D.

Ostatnio edytowany przez bori (2008-03-05 16:55:17)

64

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

bori: no ale pare osob prosilo Ciebie o podanie nicka z alledrogo - to chyba nie tak wiele...
btw. ile razy trzeba powtarzac ze koszt (np. wspomniane 5zl) TO NIE TO O CO CHODZI.
chodzi o to, ze jesli podejmuje sie jakiejkolwiek umowy - to sie jej powinno starac dotrzymac.
.
btw. jak sie przypadkiem spoznilem z rata do banku i pare groszy mi naliczyli - nie bylo co gadac o tym ze "to przeciez tylko pare groszy, a wy dysponujecie wchu*.* wielka kasa" - poprostu liczy sie umowa, a wartosc pieniezna jest tu na dalszym miejscu.

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-03-05 23:54:20)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

65

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Bori nie zrozumiałeś moich intencji. Nie chodzi o zakichane 5 zł tylko o sam fakt zawarcia transakcji i niewywiązania się z umowy.
Czy rozliczałeś się kiedyś z US i miałeś do zwrotu 2 zł ? Spróbuj nie oddać ... resztę dopowiedz sobie sam.

Btw. Gepard zwrócił pieniążki i spowodowało to nagły wzrost mojego domowego budżetu ;) Muszę szybko je wydać bo inflacja wpie....i. LOL. Czekam jeszcze na obiecane okładki :) Czy może mam to też olać ? Bori, jak to ma być, he ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-03-06 00:05:00)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

66

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

jellonek napisał/a:

bori: no ale pare osob prosilo Ciebie o podanie nicka z alledrogo - to chyba nie tak wiele...

no ale przeciez podal

67

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Allegro to nie urzad skarbowy (swoja droga jakos przebolal iz deklaracje VAT7 zlozylem z 7 miesiecznym opoznieniem) a sprzedawca indywidualny to nie sklep czy bank. Tak samo jak 5 PLN to nie 500 PLN.  To jest moje zasadnicze przekazanie. Mozna priorytetyzowac nie ? I akcja (jak i rekakcja ktora jest czesto przesadzona, bo sprzedawca nie jest zlodziejem tylko po prostu nie jest to dla niego top pioryty) powiina byc dostosowana.

Ostatnio edytowany przez bori (2008-03-06 08:54:00)

68

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

nie nalezy lamac zasad wspolzycia spolecznego - cena dojrzalosci.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

69

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Bori, długo nie pociągniesz z takimi poglądami.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

70

Odp: Introspective z Allegro odradzam !

Bori, ja też cię zupełnie nie rozumiem. Jeśli ja kupuję coś przez Allegro, to staram wywiązać się z umowy, jak tylko mogę najlepiej i szybko. To samo, gdy jestem sprzedającym. Nie odwlekam tego na później jak ty, bo "tylko po prostu nie jest to dla niego top pioryty". Sorki, zawiązujesz umowę, to wywiązujesz się z niej w rozsądnym czasie. I dotrzymujesz jej warunków, bo jest prawnie zobowiązująca. Wiem, masz swój pogląd na sprawę, ale... dorośnij w końcu - przyda ci się to na resztę życia. ^^

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie