51

Odp: Toms 720

znam takich co mają i po trzy konta i więcej; i czasem sobie podbijają swoje aukcje.

gep/lamers^dial

52

Odp: Toms 720

Jeśli chodzi o usunięcie topiku, to nie ja go usuwałem tylko jego założyciel - czyli, jak go nazwaliście - krętacz i oszust. Aby ukrócić dalsze tego typu praktyki zablokowałem możliwość kasowania postów.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

53

Odp: Toms 720

Maly_swd napisał/a:

A co powiecie na to:) http://tiny.pl/47ss

w poprzednim poście (tym skasowanym od tego kolesia) była proponowana literatura do atarki. napisałem do onego, ten podesłał mi co ma, ja się zdecydowałem i odpowiedzi było brak przez bardzo długi czas. Teraz widzę dlaczego, bo dziwnym zbiegiem okoliczności to jest to samo co wtedy...
sierść się jara na coś takiego i noże same otwierają... :/

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

54

Odp: Toms 720

wężykiem go, wężykiem.....

55

Odp: Toms 720

zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Muffy => a za ile mial Ci to sprzedac - jak mozesz powiedziec?

My tu gadu gadu, a dziewczyny w Ornecie nic cieplego w ustach od rana nie mialy:) <>

56

Odp: Toms 720

Mogę.
Za 2 pozycje, których nie wystawił, chciał 15zł (w tym wysyłka).
Zaznaczam, że podesłał oferował mi osobno także ksiązki o programowaniu, 2x"co można jeszcze..." i 4xSwiat Atari. ale to mnie nie interesowało więc nie pytałem. nie zdziw się, jak książki zje chomik ;)
A zastanawiające jest to :
http://tiny.pl/4rtz
aż tyle za piraty?

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

57

Odp: Toms 720

I tu mnie powaliles na glebe smile ROTFL!. Twierdzic ze reakcja Allegro jest _dowodem_w jakiejkolwiek sprawie i ufac reakcjom tej fiormy to przyznawac im ceche nieomylnosci i ostatecznej instancji, a sobie tytul Latwowiernego Roku.

lol Nosty, a kto mialby podac najbardziej trafna opinie do tej sytuacji, jak nie mod z allegro, posiadajacy wglad w logi tych kont? zapewne nawet komus sie nie chcialo IP zmieniac czy leciec poprez proxy czy VPNa. W tym przypadku zostalo to zapewne stwierdzone i jezeli admini jakiegos serwisu uwazaja, ze ta osoba "oszukala" (na oc byly domysly) - to chyba potraktujesz to jako cytujac Ciebie "_logiczny dowod_". Nie rozumiem komlpetnie Twojego postu, czyli co Ty podajesz dowod oparty na domyslach (tak domyslach - nie mozesz udowodnic dlaczego ta osoba wystawiala 3 aukcje z roznymi opisami, mimo ze moze to byc klarowne i jasne) - i wg. Ciebie to jest ultimate "logiczny dowod". AS wkleil odpowiedz adminow z allegro oparta zapewne chocby na sprawdzeniu IPkow i starasz sie to odwracac ze to"zaden dowod". Sorry ale LOL;).



Zmiane warunkow aukcji (stacja sprawdzona, potem uszkodzona, potem jednak niesprawdzona) i przedmiotu aukcji (gazetki, potem sama stacja) w czasie jej trwania, co moglismy zobaczyc na zywo (przynajmniej ja widzialem, bo mialem otwarty ten numer aukcji caly dzien w jednym okienku) - to jest zlamanie regulaminu Allegro i nie widze tu nic niejasnego.

Kaz jak juz tak trzymamy sie regulaminu, to wiec ze zmiana warunkow aukcji, opisu, zdjec w trakcie jej trwania jest dozwolona - dlatego jest wlaczona edycja wszystkiego, dopiero po uzyskaniu pierwszej oferty nie mozna - i tutaj edycja jest wylaczona. I jest zwykly liberalizm, ot ktos zapomnial czegos dopisac, pomylil sie czy chce zmienic.

I tak samo jak gosc nie musi udowadniac swojej niewinnosci, tak samo nikt inny nie musi udowadniac mu jego winy. Kazdy ma prawo wyrazic swoje oburzenie, mniejsze lub wieksze zlamaniem zwyczajow, szczegolnie podpartych dosc jasnymi regulami Allegro.

oczywiscie. Tylko istnieja jakies standardy wyrazania oburzenia. Wrecz nasuwaja mi sie od razu przed oczy klasyczne "onetowe komentarze" ala "pisomatolki, POpapracny, zlodzieje, uklady, sranie w banie". Jezeli ktos twierdzi ze koles centralnie 'leci w c****a' za przeproszeniem, to nie powinien cytujac Ciebie "lamac zwyczajow" i publicznie nazywac go zlodziejem, oszustem, cfaniakiem, czyz nie?

A co do samej aukcji tej litaratury teraz - chce najwiecej zarobic i ma do tego takie samo prawo jak i kazdy ktory chce jak najtaniej kupic, proste;).

Ostatnio edytowany przez solo/ng (2008-03-17 13:27:29)

Odp: Toms 720

solo/ng napisał/a:

odpowiedz adminow z allegro oparta zapewne chocby na sprawdzeniu IPkow i starasz sie to odwracac ze to"zaden dowod". Sorry ale LOL;).

Za pomoca numeru IP sprawdzili, ze gosc nie ma dwoch stacji tylko jedna? Za pomoca logow udowodnili, ze stacja sie nie popsula? LOL

Kaz jak juz tak trzymamy sie regulaminu,

Co to znaczy "jak juz tak"? Uwazasz, ze czasem trzeba sie trzymac regulaminu, a czasem nie? I czy to znaczy, ze ja tez moge sobie wybrac, ktore punkty mozna stosowac, a ktore nie?

Tylko istnieja jakies standardy wyrazania oburzenia.

No wiec wlasnie, standardy obowiazuja. Ja nikogo w tym watku nie nazwalem oszustem, zlodziejem ani cwaniakiem, a chyba nie musze sie tlumaczyc za innych? Choc przypatrzmy sie tym "epitetom" w obecnej sytuacji. Zlodziejem - bym go nie nazwal, bo gosc nikomu nic nie ukradl, moze poza czasem, ktory niektorzy sobie cenia. Oszustem - moglbym i nie wiem, dlaczego mialoby to lamac jakies standardy? Przeciez definicja oszustwa jest prosta jak drut i idealnie do tej sytuacji pasuje. Podobniez i ze slowem "cwaniak". To potoczne okreslenie i tez dobrze oddaje sytuacje. A ty jakbys go nazwal? "Uczciwy inaczej"?

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

59

Odp: Toms 720

Za pomoca numeru IP sprawdzili, ze gosc nie ma dwoch stacji tylko jedna? Za pomoca logow udowodnili, ze stacja sie nie popsula? LOL

Moj tekst odnosil sie do postow AS i Nostiego, w ktorym byla mowa o podbijaniu ceny z kont kopert i odpowiedzi allegro, dlaczego podczepiasz to pod "stacja sie nie popsula" nie czaje ; - o.

Uwazasz, ze czasem trzeba sie trzymac regulaminu, a czasem nie?

Kiedy tak napisalem? Wkladasz mi w usta cos, czego nie powiedzialem, to byl odnosnik do "lamania regulaminu edytujac aukcje", co jest nieprawda,
bo dopoki nie ma oferty allegro pozwala Ci na dowolnamodyfikacje swojej aukcji.

Nie wiem jak bym go nazwal, bo jezeli widze ze ktos cos robi i mi to nie pasuje to go olewam i szukam czegos innego, nie tworze z tego jakiejs afery, jak chce niech sobie zamyka aukcje, zmienia opisy - nie jest to niedozwolone, etycznie niepoprawnie, ale nic ponadto ; p. nie mogl (tzn. to jest zabronione na Allegro) podbijac ofert z kopert (co zostalo potwierdzone przez allegro) i tak to widze;).

peace:).

Odp: Toms 720

kaz napisał/a:

Moj tekst odnosil sie do postow AS i Nostiego, w ktorym byla mowa o podbijaniu ceny z kont kopert i odpowiedzi allegro, dlaczego podczepiasz to pod "stacja sie nie popsula" nie czaje

Bo wysmiales opinie Nostego, ktora nie odnosila sie tylko i wylacznie do kwestii kopert, ale do calosci oszustwa, w tym ze zmian kont i statusu przedmiotu - o to byla dyskusja z X-Rayem. Czasem nie wystarczy przeczytanie ostatnich kilku odpowiedzi, zeby wiedziec, o co chodzi w calym watku :).

Kiedy tak napisalem? Wkladasz mi w usta cos, czego nie powiedzialem,

Nic Ci do ust nie wkladam :). Zadalem _pytania_ (spojrz powyzej), bo zdziwila mnie ta forma: "jak juz tak trzymamy sie regulaminu", sugerujaca, ze mozna sie trzymac albo bardziej albo mniej... Jak uwazasz, ze trzeba sie trzymac regulaminu, to przeciez sporu miedzy nami nie ma.

bo dopoki nie ma oferty allegro pozwala Ci na dowolnamodyfikacje swojej aukcji.

Przeciez byly oferty i to liczne... ;)

Nie wiem jak bym go nazwal, bo jezeli widze ze ktos cos robi i mi to nie pasuje to go olewam i szukam czegos innego

Solo, przeciez nikt nie karze Ci nic robic! O co ten dym? Jedni jak widza goscia, ktory odkreca w nocy kola, to dzwonia na policje, inni olewaja, bo to nie ich samochod, jeszcze inni mysla, ze skoro tego goscia nikt sie nie czepia, to moze to i dobry sposob zarabiania. Kto chcial napisac do Allegro, ten napisal, kto chcial podyskutowac, ten podyskutowal.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

61

Odp: Toms 720

solo - co do IP i podbijania ceny z lewych kont, to akurat nie jest dowod jednoznaczny. Slyszalem pare lat temu o zawieszeniu na tej podstawie konta, podczas gdy z jednego komputera korzystalo w firmie wiele osob. Nieczeste, ale jednak bardziej prawdopodobne niz amnezja sprzedajacego, ktory zapomnial ze testowal stacje ;)

62

Odp: Toms 720

Amnezja to chyba za dużo powiedziane, ale skleroza może być. Ja kiedyś wystawiłem "na pamięć" C=128, a gdy był już pierwszy klient, to sobie przypomniałem, że już dawno sprzedałem kompa. Oczywiście przeprosiny, unieważnienie aukcji itp. I co powiecie? Po pół roku znalazłem w piwnicy ładnie zapakowaną paczkę, a w niej... C=128. I wtedy mnie olśniło, że miałem ją komuś wysłać, facet nie przelał forsy i sprawa przyschła, bo akurat były duuużo ważniejsze sprawy na głowie.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

63

Odp: Toms 720

odświeżam temat bo pojawiła się aukcja: http://tiny.pl/4wd2
dokładnie te książeczki chciałem nabyć... szkoda, że wykasowałem na serwerze maile z tej korespondencji.
ale motyw z psem jest niezły  - (chomiki w odwrocie) LOL

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

Odp: Toms 720

Spokojnie - pies zjadl, to moze zwroci... w przyrodzie nic nie ginie :)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

65

Odp: Toms 720

Muffy napisał/a:

ale motyw z psem jest niezły  - (chomiki w odwrocie) LOL

Takich "sprzedafców" powinno się eliminować.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

66

Odp: Toms 720

Aj, szkoda. Jestem ciekawy tej ksiazki z opisami gierek.

67

Odp: Toms 720

To panowie, że nie podbijąć sobie ceny (moje to 89,99) .... ale ja na siłę nie muszę mieć, i tak Nosty da stufę ;).

68

Odp: Toms 720

89,99 Za 2 ksiazki?! O_o
No pajero, ale niepotrzebnie sie wygadales... To forum czyta sprzedajacy.
Mam prorocza wizje, ze jakas niezidentyfikowana kopertka podbije przed koncem licytacje do 89,98zl :P

69

Odp: Toms 720

uops, przecinek mi się rypn... w prawo, miało być 8,99 :)   Twoje proroctwo może się spełnić .
A tak na serio, cena samych książek to max. 5-7zł/szt.  i więcej nie podbijać !

Odp: Toms 720

Nie podbijesz ceny, to pies zezre ksiazki... szkoda zwierzaka! :)

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

71

Odp: Toms 720

No i kolejna reaktywacja stacji TOMS a może kolejny egzemplarz? ;) ... http://www.allegro.pl/item334089628_sta … tari_.html

Odp: Toms 720

No i znowu nie wlaczyl sobie ceny minimalnej... eh.

Kaz/Rohar
Prowadzę stronę dla obłąkanych: http://atari.online.pl/

73

Odp: Toms 720

pies ma zdrowy żołądek ;)

"Witaj w Niebie - oto Twoja harfa.
Witaj w Piekle - oto Twój akordeon..."

74

Odp: Toms 720

darbik napisał/a:

No i kolejna reaktywacja stacji TOMS a może kolejny egzemplarz?

Za każdym razem w opisie jest że to bardzo rzadko dostępna stacja, a to już kolejna na allegro i to z takim samymi dodatkami, więc cena końcowa nie powinna być zbyt wysoka bo rynek już się chyba nasycił :).  Ciekawe jest to że łatwiej ostatnio kupić na allegro TOMS-a720 niż XF551 :).

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

75

Odp: Toms 720

nosty napisał/a:

Aj, szkoda. Jestem ciekawy tej ksiazki z opisami gierek.

Dzięki za wstrzymanie się, poszły za 15,-

Jak przyjdą postaram się zrobić parę fotek i opisać je na Atariki.
Ale nie proście (proszę) mnie bym scanował 200 stron. Napewno nie teraz.