1

Temat: Cart AST - wersja pierwsza

Okazało się po większych porządkach, że mam 2 sztuki cartów do AST. Jest to pierwszy cart (nie Multicart) sprzedawany z AST. Chętnie wymienię go na inny cart do obsługi Turbo, którego nie mam (carty KSO Turbo 2000 i Turbo 2000F mam). Lub na jakiś cart do Atari Lynx, którego też nie mam. Mile widziane będą również oryginalne kasety z grami / programami :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

A na kart Blizzarda wymienisz ?

3

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Bardzo chętnie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

OK, wersja całkiem prosta czy taka bardziej dla kierownika ? ? ?

5

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

A czym się mogą różnić?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Zwykły kart to taki że jest system Turbo i tyle. A taki dla kierownika to są trzy moduły w jednym. Turbo to turbo, ale to drugie ma sporo loaderów i programów narzędziowych + współpracuje z założonym RAM-DYSKiem. Można bezpośrednio kopiować magnetofon-RAMDYSK-magnetofon i jest wglądownica i parę innych fajnych narzędzi.

7

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

O, to jeśli nie sprawi wielkiego kłopotu i nie zedrze ze mnie ostatnich skarpetek to poproszę :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

8

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Dely, a głęboką tą szafę masz ?

9

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

A swoją drogą...jak można coś w domu mieć i nie wiedzieć że się to ma :)

10

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

pajero napisał/a:

Dely, a głęboką tą szafę masz ?

Kto był to widział ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

11

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Blizzard gotowy i działający....

12

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Carty wysłane i jadą.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

13

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Środa, jeszcze pakiet nie dojechał

14

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Hm, jednocześnie wysyłałem paczkę do nostyego i on dostał wczoraj :/ Widać poczta pracuje wybiórczo :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

..... zaczynam tracić poczucie humoru. Zobaczymy jutro.

16

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

serio ? po dwóch dniach ? co tam dwa dni czekania jak ja priorytety po tygodniu otrzymywałem :|

___
Press play on tape...

17

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

No jeśli nie dojdzie jutro to to już będzie podejrzane...

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Niech zryżeję.... popatrz, popatrz co my tu mamy. Poczta Polska działa. Komputerów nakupili i innego ciu....stwa a nic z tego nie wynika. Ani to szybciej ani taniej ani prościej. Poczekam na chwile aż się to samo zapadnie. Od poniedziałku do piątku... nieźle.

19

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Wiem że bana nie dostanę..... :) post pod postem, okoliczności tego wymagają.
TURBO 2000 ruszyło. Tak jak przewidywałem, uszkodzony układ "rejestru sprzętowego". Ale jak! ! ! uszkodzony.
Elementy elektroniczne nie przylutowane do ścieżek tylko pozakrzywiane końcówki ... ehhhh. Póki nowe działało. Z biegiem czasu styki zaśniedziały i oberwało sie Poczcie Polskiej.
Pakiet gotowy do wysyłki, dziś już nie zdążę, w poniedziałek wyśle, razem z Blizzardem.
.....
Propozycja... W tej chwili by wrócić do systemu TURBO należy wyłączyć i włączyć komp. Interesuje Cię taki pstryczek/elektryczek? Naciskasz go, potem naciskasz RESET (+OPTION) w Atari i masz ładny powrót do TURBO 2000 bez potrzeby wyłączania komputera. W obudowie karta należy wywiercić otworek 3mm. Piszę o tym, bo jeżeli jest to model kolekcjonerski to taka przeróbka to samobójstwo. Decyzja? ........

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-11 15:13:36)

20

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Zenek... ja to się Tobie nie wypłacę :) Poproszę o pstryczek.

Zenon napisał/a:

Elementy elektroniczne nie przylutowane do ścieżek tylko pozakrzywiane końcówki ... ehhhh.

Ojaaa! Serio? Lecieli po kosztach :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Zrobione... i działa. No to dodałem jeszcze diodę LED i teraz będzie widać w jakim stanie jest "rejestr sprzętowy".
Przy okazji zrobiłem taki myk z liniami RD4 i RD5 by skopiować zawartość EPROMki posługując sie niezawodnym BASICiem.
AST TURBO zalane jest jakimś klajstrem, właśnie rozpuszczam go by się tego pozbyć.

22

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Jedzie, reszta na e-mailu

23

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Hmz0r, chyba gdzieś pomiędzy Tobą a mną występuje czarna dziura, która wsysa i przetrzymuje przesyłki bo jeszcze nie dojechało :(

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Cart AST - wersja pierwsza

Na razie mieści sie w tolerancji błędu... Wysłane w poniedziałek rano, po południu wyjechało z placówki, we wtorek posortowali i pojechało dalej,,, w środę sortują w okolicy więc po południu pani donosiciel powinna zapukać do drzwi. Donosiciel czy pani listonosz, ktoś wie jak to powinno brzmieć?