Temat: Kompletne pudło CA2001

Kupię kompletne pudło (karton, wkładki styropianowe, pudło na zasilacz) od CA2001.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-04-12 15:08:03)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Kompletne pudło CA2001

Ja także, może być idealnie nowe jak z fabryki ;)

3

Odp: Kompletne pudło CA2001

Mam takie kompletne pudełko.
Szukam natomiast sprawnej stacji do kompletu. Moja niestety nie odczytuje dyskietek :(.
Może masz Pudełko do ATARI XC11 - chętnie kupię lub zamienię na coś z mojej kolekcji.

4

Odp: Kompletne pudło CA2001

Nie odczytuje dyskietek? Mała konserwacja pomoże. Po pierwsze przeczyść i posmaruj prowadnice smarem silikonowym, po drugie, popatrz na ten kawałek filcu . Znajduje sie od spodu klapki która dociska dysk do głowicy. Zużyty ? Wymienić. Już o tym pisałem, powtarzam się, w 95% pomaga. Nie raz wypróbowane.

5

Odp: Kompletne pudło CA2001

Radek...
jak tam toms?

6

Odp: Kompletne pudło CA2001

Smutno mi się robi jak czytam takie tematy. Weszliśmy już w fazę dekadencji. Temat dem zszedł na dalszy plan ustępując dyskusjom o pudłach, styropianach i foliach. Nie wiem, czy dalej tracić czas na kodowanie czegoś dla atari, bo martwię się, że niedługo na zlotach głównym gwoździem programu będzie "najładniejsze pudło kompo", w którym nie mam zamiaru uczestniczyć. :(

7

Odp: Kompletne pudło CA2001

rzeczywiscie powoli robi sie tu atariage... tylko czekac az zacznie sie sprzedaz cartow, pewnie nawet od cartow do t2000

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

8

Odp: Kompletne pudło CA2001

Już się zaczęło.... w ostatnich dwóch tygodniach trzy carty T2000 naprawiałem + T200F + mój doprowadziłem do świetności. Kto wie, z czego świat zbudowany.

9

Odp: Kompletne pudło CA2001

Świat jest płaski i podparty na trzech kartridżach, a z góry przesłoniony stronami z Mapping The Atari.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

10

Odp: Kompletne pudło CA2001

laoo, nie smuć się. ilość postów dot. sceny na szczęście (jeszcze?) nie przeskoczyła tych traktujących o zakupach :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Kompletne pudło CA2001

jellonek - ja kupuje i sprzedaje carty od lat i jakos moge patrzec w lustro...

laoo - nie zgadzam sie z Toba. Od roku masa rzeczy sie dzieje, powstaja nowe rzeczy i w sofcie i w sprzecie. A dzieki wiekszej ilosci Polakow na zachodzie, dolaczeniu nas do Paypala i silnej zlotowce zaczelo sie rozwijac rowniez kolekcjonerstwo, wczesniej zaniedbywane.

12

Odp: Kompletne pudło CA2001

laoo, dokładnie - róbmy swoje, a na pewno efekty tego się bedą podobać, nie? :D

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Kompletne pudło CA2001

Każdy niech robi to co lubi.

Dobrze jest tworzyć nowe programy/dema na małe jak i nieco większe ATARI.
Dobrze jest kolekconować małe i nieco większe ATARI zamiast wyrzucać na śmietnik.

Dobrze że istnieją platformy aukcyjne typu ebay, allegro czy świstak - głównie dzięki nim powsta moja kolekcja.

Źle, że nie ma u nas w kraju targowisk w starym stylu podobnych do bardzo popularnych na zachodzie "szpermili" czyli pchlich targów.
W krajach dużo bogadszych ludzie nie wstydzą się wystawiać na sprzedaż z pozoru nikomu niepotrzebnych rzeczy - a u nas lepiej wyrzucić na śmietnik... bo wstyd sprzedać za 1 zł?
Widziałem w Niemczech dzieci, które sprzedają swoje zabawki, książki lub pluszaki na kocykach przy domach lub na targowiskach - sam kupiłem sporo dla mnie ciekawych drobiazgów i nie wstydzę się do tego przyznać.

Czy są jeszcze giełdy komputerów z tamtej ery? Atari, Commodore, Spectrum itp.....?

14

Odp: Kompletne pudło CA2001

Bo w tym głupim kraju urząd skarbowy zaraz się dopiepszy albo sąsiad doniesie gdzie trzeba. Niby dlaczego drugi raz mam płacić za coś za co raz już zapłaciłem? Czy nie lepiej wyrzucić? Tego nas uczą.

15

Odp: Kompletne pudło CA2001

... pewnie lepiej wyrzucić i nie mieć nic, niż sprzedać i mieć chociaż trochę :/

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2008-04-14 19:44:49)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

16

Odp: Kompletne pudło CA2001

Grzeniu, a dlaczego nie może być normalnie? Sprzedaje bo to moje i CAŁOŚĆ jest moja. Dlaczego mam opłacać kogoś kto palcem nie skrzywił? A poza tym z tego trochę to trzeba jeszcze to i tamto opłacić i pozostanie mniej jak trochę. W tym kraju nieopłacalne, bo głupawe przepisy blokują inicjatywę. Na dodatek teściowa z rodziną zwali Ci się na łep by też coś uczknąć :)

17

Odp: Kompletne pudło CA2001

Zenon/Dial napisał/a:

Nie odczytuje dyskietek? Mała konserwacja pomoże. Po pierwsze przeczyść i posmaruj prowadnice smarem silikonowym, po drugie, popatrz na ten kawałek filcu . Znajduje sie od spodu klapki która dociska dysk do głowicy. Zużyty ? Wymienić. Już o tym pisałem, powtarzam się, w 95% pomaga. Nie raz wypróbowane.

Dzięki za radę.
Niestety w moim przypadku nie pomogło. stacja nadal nie odczytuje dyskietek.
Szukam więc sprawnej technicznie ( może być w fatalnym stanie zewnętrznym ) stacji CA2000.

Mam jeszcze pytanko...
Moja stacja LDW2000 po uruchomieniu bez włożonej dyskietki wyświetla komunikat:

Turbo Drive: START or SELECT

Co to może być za rodzaj turbo? (TOMS do LDW?)

18

Odp: Kompletne pudło CA2001

Tak TOMS do LDW, bo niczym się te stacje nie różnią od siebie jeśli chodzi o zainstalowanie TURBO TOMS (jak jest tzw. długi sterownik)

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-14 22:14:35)

19

Odp: Kompletne pudło CA2001

Hehe :-) Zenon za tę teściową masz u mnie piwo, hehe :) LOL.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

20

Odp: Kompletne pudło CA2001

Zenon/Dial napisał/a:

Tak TOMS do LDW, bo niczym się te stacje nie różnią od siebie jeśli chodzi o zainstalowanie TURBO TOMS (jak jest tzw. długi sterownik)

Dzięki za wyjaśnienie.
Proszę tylko o podpowiedź co to jest "długi sterownik"  i po czym to poznać

21

Odp: Kompletne pudło CA2001

To taka swojska nazwa. Długi ma 40 pinów i po tym go poznać, poza tym po oznaczeniu.
WD2797 to ługi sterownik a WD1771 to krótki, ma mniej pinów Na długim można turbo zrobić na krótkim nie. Choć to bardzo mylące, to pokutuje z epoki gdy ludzie nie wiedzieli JAK to zrobić, bo TURBO TYGRYS chodzi na sterowniku krótkim też.
http://www.stryker.pigwa.net/atari/tygr … tygrys.jpg

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-15 22:03:25)

22

Odp: Kompletne pudło CA2001

Radosław, to sprawdź jakie obroty ma napęd dyskietki i popatrz na płytę stacji, szczególnie w okolice sterownika.  Są tam potencjometry montażowe i nastawne kondensatory. Może poprzedni właściciel bawił sie tymi regulatorami i stacja jest rozstrojona. Trzeba popróbować ustawić to prawidłowo od obrotów poczynając.
Stacja powinna kręcić 288 obrotów na minutę z błędem +-2 obroty

Ups.... zaraz bana dostanę, nie zauważyłem że post wyżej to mój post..... Moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina....

Ostatnio edytowany przez Zenon/Dial (2008-04-16 08:58:41)

23

Odp: Kompletne pudło CA2001

Przecież nie ma nigdzie zakazu pisania kilku postów pod rząd.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

24

Odp: Kompletne pudło CA2001

Zenon/Dial napisał/a:

Radosław, to sprawdź jakie obroty ma napęd dyskietki i popatrz na płytę stacji, szczególnie w okolice sterownika.  Są tam potencjometry montażowe i nastawne kondensatory. Może poprzedni właściciel bawił sie tymi regulatorami i stacja jest rozstrojona. Trzeba popróbować ustawić to prawidłowo od obrotów poczynając.
Stacja powinna kręcić 288 obrotów na minutę z błędem +-2 obroty.

Niestety moja znajomość elektroniki jest raczej skromna i poza sporadycznym używaniem lutownicy oraz kilkoma udanymi naprawami drobnego sprzętu niewiele mogę się poszczycić.
Chętnie skorzystam z umiejętności kogoś, kto ma większe pojęcie na ten temat - najlepiej z woj. opolskiego. Ewentualnie mogę wysłać (czy ktoś jeszcze naprawia ten sprzęt?).
Najlepszym wyjściem wydaje mi się zakup innej stacji sprawnej technicznie - może być w fatalnym nawet stanie wizualnym.
Ostatnio była nawet na allegro ale w mega komplecie (3 stacje i z 10 komputerów), a mnie wystarczy jedna byle sprawna :)

25

Odp: Kompletne pudło CA2001

Do sprawdzania ilości obrotów służą programy ku temu napisane.... zero znajomości elektroniki. Jeden z nich znajdziesz na dysku z DOSem 2.35 GTRPM jak pamiętam się nazywa, ale są lepsze.
Natomiast w jednym z magazynów SERIOUS opisane jest jak w stacji zamienić "krótki" sterownik na "długi" tu znajomość elektroniki potrzebna, ale zaraz potem jest opis jak stację wystroić by chciała czytać, formatować i zapisywać w różnych gęstościach. Numeru SERIOUSa nie pomnę, ale mogę poszukać i podać dokładne namiary.
Do zestrojenia również nie potrzeba znajomości elektroniki, kręci się (z głową) potencjometrem montażowym i kondensatorem nastawnym. Po prostu popróbuj, a jak masz w pobliżu jakiegoś zaprzyjaźnionego elektronika to niech pomoże. To naprawdę nie jest trudne... (O ile uszkodzenie na tym polega)