1

Temat: Barymag #1

Czy ktoś posiada dobrze działającą wersję tego zinu w postaci ATR? Albo potrafi wskazać miejsce na sieci z dobrą wersją magazynu? Mnie zawsze, niestety, ściągając plik z różnych miejsc, udaje się jedynie napotkać na wersję z pustymi pierwszymi 26 sektorami. Taki ważny magazyn w historii małego Atari, a w sieci, wygląda na to, go nie ma

2

Odp: Barymag #1

http://atari.dla.wszystkich.pl/files/At … s/Barymag/

Tu sa w wersji DCM (niestety...), tylko nie pytaj mnie sie, jak to odpalic ;]

3

Odp: Barymag #1

http://atari.dla.wszystkich.pl/files/At … s/Barymag/

Tu sa w wersji DCM (niestety...), tylko nie pytaj mnie sie, jak to odpalic ;]

polecam uzyc programu atrutil (lub samego APE) i przekonwertowac na ATR - nie masz do daj znac na maila podesle ....

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: Barymag #1

W przesyłce poczty elektronicznej, zupełnie dla mnie niespodziewanie, otrzymałem prawidłową wersję poszukiwanego zinu. Jestem z tego powodu szczerze wdzięczny osobie, która zareagowała w ten sposób - to znaczy Pigule. Pożytek z tej przysługi, jaką mi szanowny kolega wyświadczył, ma szansę odnieść cała zainteresowana społeczność. Wystarczy zajrzeć pod podany wyżej przez IRCera link i ściągnąc odpowiednie pliki ATR.

ps. Dopiero teraz jest tam do ściągnięcia prawidłowa wersja zinu, ta którą przesłał Piguła.

5

Odp: Barymag #1

W przesyłce poczty elektronicznej, zupełnie dla mnie niespodziewanie, otrzymałem prawidłową wersję poszukiwanego zinu. Jestem z tego powodu szczerze wdzięczny ....

Cieszę się że mogłem pomóc ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

6

Odp: Barymag #1

Pożytek z tej przysługi, jaką mi szanowny kolega wyświadczył, ma szansę odnieść cała zainteresowana społeczność. Wystarczy zajrzeć pod podany wyżej przez IRCera link i ściągnąc odpowiednie pliki ATR.

Zajrzałem,sciagnałem i nic nie zobaczyłem nowego. Co mogłoby przynieść pożytek dla ogółu?

7

Odp: Barymag #1

Odpowadam w sprawie pytania zawartego w ostatniej odpowiedzi z tego tematu.

Całkiem liczne rzesze osób zainteresowanych sceną małego Atari czerpie swą, pewnie dość ograniczoną wiedzę, z takich chociażby źródeł informacji jak archiwa stron internetowych czy płyty z atarowskim stuffem. Ich zapoznanie się z produkcjami sceny nastąpiło póżno, często więc starsze produkcje znane są gorzej od tych zupełnie nowych. Wydawać by się mogło, że przy tak licznej liczbie źródeł - choćby stron www poświęconych małemu Atari - dostęp do konkretnej produkcji nie powinien nastręczać poważniejszych trudności. Niestety, okazuje się, że wszyscy korzystają z tych samych kopii produkcji, nie dbając specjalnie przy tym, czy są one poprawnie przeniesione na Atari czy nie. To stosunkowo dziwna sytuacja, a Zin Barymag #1 nie jest tego odosobnionym przykładem. Spróbujcie uruchomić emulator Atari z Pantherem w stacji 1 i sprawdźcie, czy przypadkiem wasz emulator, czasem, nie poinformuje Was o zawieszeniu emulowanego Atari. Jaka jest tego przyczyna? Pierwszych 18-cie sektorów jest pustych.

Być może całkiem dobrym pomysłem byloby stworzenie listy produkcji, które w zasobach archiwów stron internetowych pojawiają się jedynie w swoich kalekich, niedziałających wersjach.

8

Odp: Barymag #1

Odpowadam w sprawie pytania zawartego w ostatniej odpowiedzi z tego tematu.

Spróbujcie uruchomić emulator Atari z Pantherem w stacji 1 i sprawdźcie, czy przypadkiem wasz emulator, czasem, nie poinformuje Was o zawieszeniu emulowanego Atari. Jaka jest tego przyczyna? Pierwszych 18-cie sektorów jest pustych.

Być może całkiem dobrym pomysłem byloby stworzenie listy produkcji, które w zasobach archiwów stron internetowych pojawiają się jedynie w swoich kalekich, niedziałających wersjach.

Myślę, że to dobry pomysł a Panthera równiez posiadam w dobrej jakości ;) na upartego jestem nawet w stanie udostępnić zeskanowaną oryginalna instrukcję do tego programu - może ktoś podejmie się pojechać ją recognitą (np abbyy finereader 5.0) i wrzucić gdzies na serwerek jako doc'a lub txt

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

9

Odp: Barymag #1

Miło byłoby po latach poczytać ;)

10

Odp: Barymag #1

No, no nie dziwie Ci sie P.W. ;)  "Ktos nam skolowal czas", czy jak to lecialo?? :D
Z kolei ja bym sobie poczytal najnowszy numer MegaMagazine (#8), bo wg tej strony ukazal sie on - w tym lub zeszlym roku chyba (???). :O

Ostatnio edytowany przez Dracon (2008-04-27 23:35:33)

11

Odp: Barymag #1

Dracon napisał/a:

No, no nie dziwie Ci sie P.W. ;)  "Ktos nam skolowal czas", czy jak to lecialo?? :D
Z kolei ja bym sobie poczytal najnowszy numer MegaMagazine (#8), bo wg tej strony ukazal sie on - w tym lub zeszlym roku chyba (???). :O

Witam Dracon :)
Po 11 lat jestem trochę nie w temacie, troszkę zaległości ;)

12

Odp: Barymag #1

Hellou Pewuś! :)

Barymaga (i inne ziny również) znajdziesz na przykład tutaj.

Miło, że i Ciebie tutaj przywiało. :D

I Ty zostaniesz big endianem...

13

Odp: Barymag #1

lamerok napisał/a:

Po 11 lat jestem trochę nie w temacie, troszkę zaległości ;)

Rowniez witam i kojarze... :)
W ramach nadrabiania zaleglosci, moglbys moze zaczac od uzupelnienia tego i ewentualnie pokrewnych hasel. ;)  A tak przy okazji: masz wciaz swoje Atari (+ Tomsa 720) na chodzie??

Aby calkowicie nie offtopikowac aktualnego watku, zasugeruje tylko, ze milo byloby miec wersje BARYMAGA online (jak MegaMagazine czy Energy, ktore sa juz w plikach html-a). Tyle, ze nikomu chyba by sie nie chcialo wklepywac tekstow edytorem, a zdaje sie, ze w BARYMAGU byla jakas wymyslna kompresja artykulow, co utrudnialoby latwa konwersje na bardziej wspolczesny i przystepny obecnie format. :|

14

Odp: Barymag #1

Pewnie Seban ma, a gdyby miał to niech podeśle ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Barymag #1

Hej!

Mieć nie mam ale mogę się postarać i dokonać konwersji to do strawnego formatu :) Jeżeli wyrażacie takie zainteresowanie to mógłbym się za to zabrać :)

pozdrawiam
Seban

16

Odp: Barymag #1

Wyrażamy :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: Barymag #1

Hej!

Niestety muszę potwierdzić że Barymag #1 krążący po sieci to jakieś pocięte ochłapy. Nie dość że pierwsze sektory są wymazane to brakuje jeszcze plików na dyskach które były w oryginalnym wydaniu Barymaga #1. Mam na szczęście oryginalną kopię, jak tylko zrzucę to oczywiście udostępnię.

pozdrawiam
Seban