26

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

drac030: pewnie nostiemu chodzilo o wykorzystywanie dodatkowych sciezek (na pc ztcp 2m, 2mgui formatowaly zwykle 80cio sciezkowe dyskietki na 83, czasem 84 sciezki) - z tym rzeczywiscie stacja moze sobie nie radzic
ztcp maksimum jakie sie dawalo wycisnac z dyskietki 1.44M to bylo 1.98M, ale format 1.92 byl duzo pewniejszy i czesciej stosowany.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

27

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

atarowiecx: nie, rzeczywiście nie sprawdzałem tego, nie zagłębiałem się w szczegóły bo w zasadzie nie używam PC jak napisałem, być może rzeczywiście program nie uwzględnia takich formatów. Sterownik do stacji niskopoziomowy i elastyczny, może formatować nawet HD, więc przyjąłem że potrafi wszystko.

Draco: Z doświadczenia wiem że zależało to również od dyskietki. Sformatować się dało ale niestety niektóre nie wytrzymywały takie formatu. Być może było to również związane ze stacją, w STeku miałem EPSONa a pamiętam że w STE była SONY i z informacji od tych co mieli STE wiedziałem że u nich rzeczywiście były problemy z większymi formatami.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

28

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

draco - dzieki za to info. Mam slabe pojecie o szczegolach zapisu na dyskietce i z gestosciami rzeczywiscie palnalem. Co do "obszarow" to po prostu wiele razy formatujac dyskietke na ST stacja dochodzila do sciezki bodajze 82 i robila HRUM HRUM ERROR. I pamietalem, ze to nie byla zawsze i na kazdej stacji/dyskietce ta sama sciezka...
Twoje wyjasnienie sporo mi rozjasnilo.

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-02-05 21:54:26)

29

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

nosty napisał/a:

HRUM HRUM ERROR

ROTFL.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

30

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

Napędy dyskietek 3,5" nawet tego samego modelu różnią się jednak między sobą. Dodatkowe ścieżki położone są najbliżej środka dyskietki i wózek glowicy może się już opierać o elementy mechaniki. Zależy to od tolerancji wykonawczych, nieznacznych odkształceń przy montażu czy nawt ilości nagromadzonego na prowadnicach kurzu zmieszanego ze smarem. Chrumkający napęd trzeba otworzyć i sprawdzić  co jest grane. Jeśli wózek opiera się o elementy mechaniczne - można je nieco podpiłować, by zwiększyć zakres ruchu glowicy. To powinno wystarczyć, bo ścieżki oddalone są od siebie o ułamki milimetra.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

Co do ilości ścieżek, to w miarę standardowo łapało tak do 83. Lepsze stacje łapały ponoć do 85-86, ale mnie się nigdy tego nie udało uzyskać.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

32

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

Od kilku dni czytam forum i probuje coś przenieść na Atari - niestety wygląda na to że moja stacja dyskietek (w PC) ma problem z dyskietkami dwustronnymi i nie chce ich nawet formatować - ani w Windows, ani pod MS-DOSem 6.0 w Dos Navigatorze. Używałem chyba już wszystkiego - WFDCopy, Floimg, STDISK. Dyskietki są nowiutkie i sformatowane na HD działają bezproblemowo, więc sądze że wina jest po stronie stacji. Czy mogę podłączyć jakoś stację od Atari do PC?

33

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

Wojciechp:
Ogolnie PC z tego co zauważyłem nie radzi sobie z dyskietkami (winXP dyskietek na dd w ogole nie sformatuje, bo nie umie). Najlepiej jest po prostu użyć ghostlinka lub parcp (w przypadku ghostlinka jest potrzebny kabel null modem, przy parcp troszeczkę przerobiony kabel rs232) do przekopiowania obrazow dyskietek na st po kablu(na hd lub ram dysk) i nagranie tych obrazow za pomocą jaymsa (przykładowo). Jeżeli używasz winxp to będzie jeszcze trzeba odblokować porty za pomocą programiku userport: http://www.mattjustice.com/parport/userport.zip WW. programy, grzebią po rejestrach systemowych, a winXP raczej tego nie lubi.

Druga opcja to sprobuj sformatować dyskietkę pod programem kobold(na st) (w opcjach formatowania trzeba ustawić cluster size 2, format DD/Normal PC). Tak sformatowaną dyskietkę PC powienien zobaczyć (oczywiście trzeba zakleić po lewej stronie otwor jeżeli dyskietka jest hd, a my chemy żeby udawała dd). W efekcie będziesz mogł nagrać np. obraz (dyskietki) i przekopiować toto na st (ale obawiam się, że 711kb nie starczy i będziesz musiał podzielić obraz arj i przenieść wszystko po kawałku). Problemu nie ma jak masz w st stację hd, wtedy ustawiasz cluster size 2 i foratujesz jako normal HD w ww. programie (co ciekawe format 3,5" PC nie zadziała) - przybnajmniej tak było jak formatowałem dyskietki na falconie.

trzecia opcja to http://www.ppest.org/atari/floimgd.php. (programik pod windows, powienien dać radę, jak nie da to sprawdź poprzednie opcje).

stacji st do pc może podłaczysz, ale to i tak nic nie da, bo pcty mają kontroler stacji dyskow do bani ;)....

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

34

Odp: Jak przenieść gry ? Pomocy !

Okazało się że to była wina stacji dyskietek - wymieniłem na 15-letnią stację z PC386 i działa jak należy. Stacja, którą miałem wcześniej nie miała w gnieździe części pinów (fabrycznie!) i dlatego nie obsługiwała dyskietek DD.