26

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Laoo ma racje. Co innego praca i co innego dom. Jak wracam z pracy to mam gleboko w powazaniu sluzbowego laptopa tylko zasiadam do mojej ukochanej ;) stacjonarki.
Jak ktos lubi siedziec z lapem na kolanach w fotelu to jego sprawa - potrafie to zrozumiec, znam tez takie osoby, ktore chodza z lapem na sedes.

A wracajac do tematu to mialem kiedys sluzbowego Thinkpada. Dobry sprzet, bateria trzymala grubo ponad 2 godziny a wbudowane oswietlenie klawiatury zarzadza.

27

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Eeee tam, laptopy, notebooki - to drogi chłam, przez ową mobilność często się psują, ułamują się gniazda/wtyczi zasilania, ukręcają przewody. Wszystko delikatne, pukniesz i  plama na ekranie. Z zawiasami jakoś sobie poradzono, ale przedtem - mogiła.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

28

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Bez przesady. ja sobie mojego lapka chwalę. Ma już prawie dwa lata, ale działa świetnie. Core Duo daje bardzo dużo mocy, a stacja dokująca i monitor 24" zapewniają idealny komfort pracy. A jak trzeba gdzieś komputer zabrać to go ze stacji wypinam i już. Często się to przydaje. Nic mi sie nie łamie, nic nie ukręca. Kwestia kultury użytkowania.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

29

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Może mam skrzywiony obraz, bo naprawiam toto, więc widzę same chore sztuki ;)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

30

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Grzybson idzie na studia, to laptok mu się przyda. Pozwala nie marnować czasu na wykładach i w okienkach między zajęciami.
Co do marki to opinie są różne ? widywałem delle, które siadły szybko i niezniszczalne acery.
Ze swojego hp 6715b (gb836ea) jestem zadowolony, choć 1280x800 to zdecydowanie za mało, a od jego zakupu dolar poszedł mocno w dół. :|
Cenne jest 3,5h na baterii, matowa matryca i cicha, wygodna klawiatura.

Ostatnio edytowany przez epi (2008-05-07 14:44:32)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

31

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Powiem Wam, ze tak sie przyzwyczailem do lapa, ze nawet na nim gram w mniej wymagajace gry i jakbym teraz mial kupowac klawiature, to tylko laptopowa z niskim skokiem klawiszy.

Mialem 3 lata HP Compaq i bylem bardzo zadowolony. Nie wiem na jakie egzemplarze Jer trafial ale powiedziec, ze byl delikatny to spora przesada. Raz go nawet upuscilem w teczce z autobusu wprost na ulice i przezyl. Nosilem go codziennie praca-dom. Ale po 3 latach padl dysk a potem reszta lapa.
Teraz mam nowego DELL'a i oceniam go troche gorzej. Wydaje sie mniej trwaly, jakby byl zrobiony z gorszych matrialow, plastikow. No i 2 cory mi sa niepotrzebne a lap sie potwornie grzeje momentami, nawet z przodu. HP na poczatki wytrzymywal mi na betrii 4,5h a ten 3h. Ogolnie wrazenia gorsze, ale moze po prostu sie za bardzo przyzwyczailem do jednego modelu.
Mam wrazenie ze w pogoni za niska cena lapy robi sie gorsze jakosciowo.  Kiedys lap musial wytryzmac dlugie lata, teraz po 2-3 latach i tak pojdzie do kosza, wiec robia z gorszych matrialow i mniej sie przykladaja moze.

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-05-07 14:56:17)

32

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

cos jest w tym co pisze nosty... obecna wytrzymalosc w porownaniu do tego co bylo...
laoo: a kto broni ci wpiac 2 zewnetrzne monitory jak wrocisz do domu?
moc malo? core duo 2, kupowalem przy 1.8GHz zegarze miast nizszego, bo niewielka roznica w cenie, ale spokojnie i 1.6 by mi wystarczyl...
zdecydowanie lepsza klawiatura niz w stacjonarnym (jak sie czlowiek przyzwyczai ciezko na "zwyklej" klepac), zdecydowanie cichszy niz kazdy stacjonarny.
jedyne "ale" - wolniejszy dysk twardy.

mazi: tez wracalem do "ukochanego stacjonarnego", ale obecnie jego szum mnie przytlacza. jesli go wlaczam - to tylko po to by telewizje poogladac... oswietlenie klawiatury? przeciez to tylko przeszkadza...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

33

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

grzybson: kupuj co ci pasuje i nie ogladaj sie na statystyke, bo zawsze mozesz trafic na wadliwy 1% niezawodnej serii. gowno chodzi po ludziach nawet w najbardziej markowych przypadkach.
ja w piatek, jak dobrze pojdzie odbiore promocyjnego asusa f3sg i zrezygnowalem z pytania kogokolwiek po kilku skrajnych opiniach. najwyzej bede sie bujal po serwisach, choc dotychczas mialem szczescie do komputerow :)

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

34

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

AXE: Pierwszy, najlepszy wybór ;) rzutuje na to ze następne też będą niezłe ;)

Co do wyboru sklpeu - sprzęt wolę kupić u siebie na miejscu, dlatego komputronik (jest w końcu u nas salon). Znalazłem w jednym sklepie (X-KOM) trochę taniej, jakieś 70 PLN, ale u licha dziady za sprowadzenie tegoż wołali zaliczkę, bo sprzęt niby mało popularny i na lodzie zostać nie chcą. A niech z tym egzemplarzem będzie coś nie tak, albo się rozmyślę - po zaliczce.
Komputronik okazał się za to bardziej elastyczny - żadnej zaliczki, żadnego wydziwiania, "sprzęt powinien być jutro wczesnym popołudniem, zadzownimy do Pana".

grzybson/SSG^NG

35

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Grzybson - tylko zwroc uwage czy jest zlacze COM (RS232) bo czasami juz nie robia. SIO2PC Ci odpadnie.
W HP mialem nawet jeszcze zlacze Centronics i moglem podlaczyc Amstrada, albo chocby programator pamieci. Teraz juz niestety chyba nie znajdziesz lapa z tym zlaczem... A jakiekolwiek konwertery transmisji szeregowej (USB) na rownolegla sa do bani.

36

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Hihi, "czasami". Mało która płyta stacjonarna ma jeszcze COMa, a co dopiero laptoki.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

37

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Niestety, nie ma (z resztą o lapka z COM to teraz bardzo ciężko) i stąd w pierwszym poście także zawarlem pytanie o przelotki USB2COM.
Poza tym zawsze zostaje mi wiekowa Toshiba Tecra do sio2pc ;)

grzybson/SSG^NG

38

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

no ale przecież można tak:
http://allegro.pl/item358376225_ibm_thi … ktura.html

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

39

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

jellonek: nie przeszkadza, wrecz pomaga. Jakbys popracowal troche mobilnie to bys sie przekonal.

40

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Zgadzam sie z mazim. Wlasnie musze kupic mini lampke diodowa na USB do oswietlenia klawiatury.
Nawet dobrze piszac, raz na jakis czas trzeba spojrzec na klawisze zeby znalezc jakis klawisz. Kiedy pracuje sie w ciemnym pokoju i patrzy w jasny ekran lapa, to przenoszac wzrok na klawiature jest ten wkurzajacy moment kiedy widac czarna plame.
Zreszta zdrowiej dla oczu chyba przy lampce pracowac.

41

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Nie wiem czy wiesz, ale pracowanie w ciemnym pomieszczeniu to gwałt na swoim zdrowiu. Kup sobie żarówkę jak Ci się spaliła. Twoje oczy lepiej na tym wyjdą :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

42

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

mazi: a niby jak "robie" od dluzszego czasu?
ja potrzebuje ciemnosci ;)

nosty: niektorzy nie musza patrzyc na klawiature.

sqward: wszystko zalezy od przyzwyczajen. 98% ludzi woli prace przy swietle (najlepiej dziennym) i najlepiej sie przy tym czuje. dlatego tez "naukowcy" twierdza ze praca w ciemnosciach jest "nie zdrowa" bo wiekszosc ten teges... tyle ze dla tych pozostalych 2% jest odwrotnie. mi zdecydowanie lepiej pracuje sie w ciemnosciach, przy dosc ciemnym ekranie, na terminalu z czarnym tlem i szarymi literami. kwestia moze nie tyle gustu ile przyzwyczajenia.
co do reszty to sie zgodze - jesli oczy preferuja prace w jasnosci - zdecydowanie zadna lampka nie da tego co normalne oswietlenie pokoju (zmniejsza sie kontrast wzgledem otoczenie-"tresc monitora")

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-05-08 16:06:26)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

43

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

sqward: nikt nie udowodnił do tej pory, że praca w ciemności przy monitorze w jakikolwiek sposób szkodzi zdrowiu. To tzw. urban legend.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

44

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Prawdę mówiąc (w oparciu o wieloletnie doświadczenie w codziennej i conocnej pracy), jest to nawet wygodniejsze, bo jeśli nic z zewnątrz nie świeci ci w ekran, to kontrast lepszy i mniej wysiłku trzeba włożyć w czytanie (w laptoku dodatkowo można oszczędzić baterię ściemniając podświetlenie matrycy do minimum).

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

45

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

dely: ale ten "urban legend" wchu*.* mocno podtrzymywany jest przez kazdego okuliste/behapowca (co mi osobiscie szkodzi, bo mi miejsce pracy "psuja"). faktem jest ze ta legeda jest podtrzymywana prze bardzo, ale to bardzo duza wieszosc patrzacych w ekran...

epi: widac nalezysz do tych 2% "innych". witaj w klubie...

Ostatnio edytowany przez jellonek (2008-05-08 22:09:47)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

46

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

mazi napisał/a:

znam tez takie osoby, ktore chodza z lapem na sedes.

Nie wkopuj Lisa! ;)

47

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

osobiście wyszedłem już dawno temu z założenia że laptop nie zastąpi nigdy porządnego stacjonarnego kompa,
gdzie duży monitor, oddzielna klawiatura i możliwość wylegiwanie się na kanapie przy czytaniu netu...

i doszedłem do wniosku że core2duo+ hdmi w laptopie jest conajmniej niepotrzebne jak się jedzie obciągiem czy leci samolotem... ma to być mobilność...
po 2gie przy zapuszeczeniu filmu ( to co mnie interesuje ) full hd w formacie oczywiście x264,
po kilku minutach każdy laptop włączy swój "system chłodzenia" i to już przeszkadza bo to warczy i piszczy.
Jak zapa cisza w filmie słyszę chłodzenie laptopa, nawet jak stoi w innym pokoju...
( wiadomo użucie procka dość często dochodzi do 100% nawet na kodekach coreavc )

A w piecu stacjonarmym można mieć takie chłodzenie z max. hałasem max 12db ( i wcale nie wodne!! )
I też oglądać film hd x264 w ciszy...!

Co zrobiłem:
Wykopałem starego dobrego hp6100 zmieniłem w nim procka,dołożyłem ramu, zmieniłem dysk na normalną pojemność, dołożyłem 2gą baterię i mam conajmniej 6godzin bez prądu...
Masakra!!!!
+wifi i blu...

i super mobilność!!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2008-05-09 08:06:21)

48

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

Tobie nie zastapi... mi zastapil...
kwestia gustu, jak i z ogladaniem filmow - dla mnie bardziej liczy sie tresc filmu, niz "full hd, dzwiek na 15tu glosnikach, obraz na scianie"
wszystko zalezy od osobistych potrzeb - a te kazdy ma inny...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

49

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

I jak zwykle zaczęło się prośbą o poradę, a skończyło dyskusją o wyższości świąt jednych nad drugimi...

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

50

Odp: Thinkpad R61i - co o nim sądzicie?

jellonek: nie chodzi mi o taka prace, ze przychodzisz do firmy z laptopem, wpinasz sie w siec korporacyjna i pracujesz. Chodzi mi o prace mobilna w stylu, ze musisz podjechac z laptopem np. do szafy kablowej i zaudytowac ekipe skanujaca. W takich szafach nie ma swiatla a w nocy to nic nie zobaczysz. Wiec oswietlenie klawiatury przydaje sie jak najbardziej. Powtarzam: oswietlenie klawiatury a nie lampka z boku.