Temat: Atari 1450XLD?!?

Tak sobie oglądałem fotki z Fujiyama party 2007 i moją uwagę przykuło to coś; prawe stanowisko, za 800-ką, to jest to co myślę?!?

http://www.abbuc.de/temp/200707/lengenf … 9_jpg.html

Myślałem że u biały prywatny człowiek te modele nie istnieją, że były tylko prototypy...!

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Atari 1450XLD?!?

To może być 1450XLD, istnieje ich pewna liczba i są zafoliowane przez prywatnych kolekcjonerów (= marnują się), ale zważywszy tłumy zainteresowanych wokół komputera na twojej fotce, prawdopodobnie jest to nie 1450XLD, lecz ten komputer:

http://atariki.krap.pl/index.php/Dyskusja:1200XL

KMK
? HEX$(6670358)

3

Odp: Atari 1450XLD?!?

na ebayu ostatni był z 3lata temu którego widziałem...!

4

Odp: Atari 1450XLD?!?

To raczej ta podróba, którą gość z Reichu zrobił z 1200XL. Lśniący lakier :)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

5

Odp: Atari 1450XLD?!?

Tak jest, to jest homemade. Inna sprawa, że bardzo fajowskie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: Atari 1450XLD?!?

Czy ktoś w Polsce ma oryginalne  Atari 1450 XLD?

To "podrobione" na zdjęciach jest bardzo ładne :)

7

Odp: Atari 1450XLD?!?

przecież to jest (prawie) legenda...

___
Press play on tape...

8

Odp: Atari 1450XLD?!?

to jest ładne ??  Baj baj maszkaro ...

pomidor

9

Odp: Atari 1450XLD?!?

Zgadzam sie z electronem - moze i ciekawe, przydatne, ale PASKUDNE z ksztaltu.

10

Odp: Atari 1450XLD?!?

Mnie tam sie podoba :)
Mówią że to kwestia gustu, a o gustach podobno sie "nie dyskutuje" ;)
Górna tafla komputera/stacji dysków wygląda bardzo oryginalnie i co ciekawe nie widac nigdzie łączeń plastyku....
Ktoś włożył nóstwo pracy i efakt jest zadziwiająco dobry.

Co do mojego wcześniejszego pytania - ma ktoś w Polsce Atari 1450 XLD?

11

Odp: Atari 1450XLD?!?

To już maw napisał że to przecież prawie legenda... Mi się wydaje że były tylko prototypy, z czego jeden stoi w jakimś muzeum w Niemczech (chyba). A co do urody - ja tam jestem kolekcjonerem, poza tym, ma to swój urok, właśnie ze względu na tą legendarność. Ciekawią mnie też te extrasy które wbudowali do środka - syntezator mowy itp. Tak, żeby się pobawić.

Sam z tego powodu kupiłem niedawno na allegro Sharpa MZ-700 żeby zobaczyć to coś, na co tyle programów do wklepania było w IKSie :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: Atari 1450XLD?!?

O ile pamiętam to byl selfmade goscia ktory zrobil tego wypasionego laptopa XL.

13

Odp: Atari 1450XLD?!?

Wieczór:
Jak ci idzie rozpracowywanie Sharpa? Przyznam, że kiedyś też kolekcjonowałem IKS-y Bajtki magazyn Komputer.
Sharpa nigdy na oczy nie widziałem, ale podobnie było np z TIMEX 2048, Atari XE Game a Elwro raz tylko oglądałem w sklepie.
Jak oceniasz tego Sharpa - jakośc wykonania/dzwięk itp w porównaniu z Atari 800XL?

14

Odp: Atari 1450XLD?!?

Radosław napisał/a:

Wieczór:
Jak ci idzie rozpracowywanie Sharpa? Przyznam, że kiedyś też kolekcjonowałem IKS-y Bajtki magazyn Komputer.
Sharpa nigdy na oczy nie widziałem, ale podobnie było np z TIMEX 2048, Atari XE Game a Elwro raz tylko oglądałem w sklepie.
Jak oceniasz tego Sharpa - jakośc wykonania/dzwięk itp w porównaniu z Atari 800XL?

Ostatnio nie miałem na nic czasu :( Tutaj tez sie pojawiłem dzisiaj po raz pierwszy od czasu jak napisałem w tym wątku :) Jeszcze trochę i napiszę coś o tym MZ :) Na pierwszy rzut oka trochę bieda, tekst mode 40x25, "grafika" .... 80x50.... 8 kolorów.... gorzej niż spectruś :) dźwięk - jeden kanał 3 oktawy... obsługa jest ciekawa , taka trochę tajemnicza - ogólnie wygląda to to jak jakiś terminal z filmów z lat 80-ych :) Wbudowany magnetofon. Nie ta klasa co atari. Nie ma się czym podniecać. Natomiast ciekawostką jest ze ma wszystkie porty: Centronics, RGB ... Zewnętrzny magnetofon, szyna procesora. Zdecydowanie był kreowany do zastosowań profesjonalnych typu sterowanie jakimiś urządzeniami, obliczenia w trybie tekstowym itd. Ew. wizualizacja prostych wykresów. Mam dwie kasety z grami, wiem już jak zacząć ładowanie nie wiem jak zakończyć :) Może walnięte. Ale to zawsze ciekawostka w kolekcji.

Z ciekawości poczytałem o wyższych modelach MZ-4cyfry ale nic ekscytującego - PCety (XT, AT )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem