1

Temat: No i kupiłem...

Zgadnijcie kto wygrał http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi … amp;ih=014 .
Sprzęt powinien przyjść za pośrednictwem Polameru za jakieś 2 miechy, czyli w czerwcu.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

2

Odp: No i kupiłem...

Ha! To wlasnie ta aukcja ktorej sprzedajacy odmowil mi wysylki podajac litanie powodow :) Nawet mialem poprosic go o wysylke do tego polameru ale sie splukalem w miedzyczasie.
Gratuluje! Same stacje z Happy sa warte >$100 za sztuke a 1200XL ze $150 w Polsce. Uwzgledniajac cene transportu i nawet ewentualny VAT (a na 80% ocla Ci taka wielka pake :/ ) to i tak wychodzi jakbys mial cala reszte za free.

I od razu mam prosbe: nie sprzedalbys mi tego niepozornego carta z czerwona etykieta oraz oryginalnych dyskietek (jesli sa takie w tym wielkim zbiorze)? :]

3

Odp: No i kupiłem...

Witam, to dla tej aukcji wypytywałem się o wysyłkę Polamerem w innym wątku, ale odpuściłem sobie.... choć napewno było warto.

Gratuluję.

4

Odp: No i kupiłem...

Dojdzie do tego ze na amerykanskiej aukcji Atari na 6 licytujacych 4 bedzie z tego forum :P
Juz coraz czesciej widze Polakow.

5

Odp: No i kupiłem...

No taniocha, nie ma co. :/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: No i kupiłem...

Snajper był ustawiony na 202,55, miałem nosa. Sprzedający zapytał mnie tylko o adres (oczywizda Polamer :)), koszty przesyłki poda po wysłaniu. Dziwne, ale prawdziwe.

nosty napisał/a:

a na 80% ocla Ci taka wielka pake

Raczej nie oclą, bo to sprzęt używany, a nie nowy. Poprzednich paczek nie oclili, mimo, że podałem rzeczywistą cenę pow. 150$.
Nosty: co do carta i dyskietek - niech najpierw przyjdą. A co to za cart?

Ostatnio edytowany przez jer (2008-04-09 21:37:13)

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

7

Odp: No i kupiłem...

To masz kupe szczescia. VATuja na 22% niezaleznie od tego czy sprzet jest stary czy nowy. Liczy sie wartosc towaru na deklaracji nadawcy. I niestety VAT licza z ceny towaru + transport.
Pare razy mi sie udawalo, ale pare razy juz nie. Reguly nie ma, ale wieksze paczki chetniej cla.
Moze nie ruszaja tych z Polameru, szczegolnie jesli nie jest zaznaczone "merchandise" na deklaracji.

A ja juz mialem taka wtope ze sprzedajacy na moja prosbe napisal na deklaracji kwote $50 ale do srodka wlozyl wydruk z paypala ;)

Przypuszczam ze ten czerwony to Atari (RX8080) The Learning Phone (PLATO):
http://www.atariprotos.com/other/labelv … /plato.jpg

jeszcze ten i pare innych i bede mial wszystkie carty wydane przez firme Atari (oprocz prototypowych i meksykanskich). Dam dobra cene.

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-04-10 07:09:39)

8

Odp: No i kupiłem...

A mi dali VAT .... Sprzedawca (B&C) Zadeklarował wartość $175, rzeczywiście zapłaciłem $210 + przesyłka ... A celnicy otworzyli paczkę i wycenili na ... ponad 1200 zł. Pozycja "Komputer ATARI" i jakiś kod - może cena z PEWXU z uwzglednieniem inflacji ?? ;-) Nie mam ochoty z nimi się tłuc ale ładny przekręt zrobili, dzięki nim Państwo nie zginie ;-)

pomidor

9

Odp: No i kupiłem...

jer - doszla juz do Ciebie ta paka?
Jesli tak, to chcialem Cie prosic jeszcze raz o rozwazenie sprzedazy czerwonego carta.
Thx

10

Odp: No i kupiłem...

Ha, ha. Z celnikami i całym tym urzędem to są jaja niebotyczne. Czekałem na 2 paki od B&C. Jedna mała, której wartość wynosiła ok. 220$ i druga duża z wartością 350$. Pierwszą mi ovatowali. Wróciłem z nią do domu, trzęsącymi rękoma otwieram skarb i dzwonek do drzwi. Patrzę i oczom nie wierzę. Listowy z drugą (dużą) paką bezpośrednio do chaty, bez żadnego pieprzenia się po urzędzie celnym (??) O co chodzi??? Kompletnie się nie rozeznaję jakimi prawidłami ten urząd się kieruje. Np. po cholerę komu deklaracja skoro celnicy tego nie uznają?? Kierują się tylko tym co widnieje na wydruku PayPal. Ciekawe jak wygląda sytuacja gdybym podczas pobytu w Stanach nabył jakiś rarytasik i wysłał go sobie do domu? Musiałbym wtedy prokurować coś ala płatność PayPal żeby zadowolić urzędnika? Plus jest tylko taki, że celnicy w moim urzędzie choć sprawiają wrażenie całkowicie niezorganizowanych to są przynajmniej mili, co się w takich miejscach rzadko zdarza.

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

11

Odp: No i kupiłem...

horrorus - zalezy od ich humoru, rozeznania, losowego wybrania Twojej paczki z puli ;)
Bardzo roznie to bywa.
Paypal nie ma tu nic do rzeczy. Celnikom jest bardzo trudno ocenic wartosc takiego towaru jaki my sprowadzamy. Wiec przede wszystkim patrza na deklaracje, ktora wypelnia sprzedajacy - jaka kwote tam wpisal. Jak wpisze $50 to paczka przejdzie bez vatu.
Niestety niektorzy sprzedajacy (min B&C) dodatkowo wkladaja do paczki wydruk z PayPala (fakture). Wtedy to juz nie ma przebacz - celnicy maja wszystko jak na dloni.

Ja teraz sprobuje przez Polamer przeslac i poprosze B&C zeby zadeklarowali co chca (polamer i tak to bedzie wysylal z kwota, ktora ja podam) ale niech nie wkladaja do srodka paypala! Moze sie uda. Jerowi sie podobno udawalo bez vatu (choc pewnie nikt mu nie wpakowal do paczki wydruku z paypala...:/ ).

12

Odp: No i kupiłem...

Ogolnie zawsze warto uprzejmie prosic zeby sprzedawca deklarowal nizsza wartosc. Ale wtedy jest tez nizsze ubezpieczenie. No i nie kazdy sie zgadza...

Ostatnio edytowany przez nosty (2008-06-09 11:51:01)

13

Odp: No i kupiłem...

nosty napisał/a:

horrorus - zalezy od ich humoru, rozeznania, losowego wybrania Twojej paczki z puli ;)
Bardzo roznie to bywa.
Paypal nie ma tu nic do rzeczy. Celnikom jest bardzo trudno ocenic wartosc takiego towaru jaki my sprowadzamy. Wiec przede wszystkim patrza na deklaracje, ktora wypelnia sprzedajacy - jaka kwote tam wpisal. Jak wpisze $50 to paczka przejdzie bez vatu.
Niestety niektorzy sprzedajacy (min B&C) dodatkowo wkladaja do paczki wydruk z PayPala (fakture). Wtedy to juz nie ma przebacz - celnicy maja wszystko jak na dloni.

Ja teraz sprobuje przez Polamer przeslac i poprosze B&C zeby zadeklarowali co chca (polamer i tak to bedzie wysylal z kwota, ktora ja podam) ale niech nie wkladaja do srodka paypala! Moze sie uda. Jerowi sie podobno udawalo bez vatu (choc pewnie nikt mu nie wpakowal do paczki wydruku z paypala...:/ ).

MyAtari niestety zawsze wkłada wydruk do środka. Ale to nic nie zmienia. W moim przypadku doświadczyłem jakiegos abstrakcjonizmu i nie potrafię tego logicznie wytłumaczyć a więc: paczka, za którą musiałem uiścić VAT kosztowała mnie 223$ z wysyłką. Ponieważ postanowiłem się wycwanić zapłaciłem za ten towar nieco inaczej a mianowicie nie korzystałem z łącza do Paypal'a poprzez Ebay tylko dokonałem bezpośredniej płaności przez PayPal. Spytacie dlaczego. Ano dlatego, że podzieliłem płatność na dwie połowy i posłałem jedną po drugiej tak żeby całość opiewała na w/w kwotę. Na każdej płatności wyszczególniłem zakupy. Do B&C wysłałem mail'a że mają dołączyć tylko jeden wydruk z PayPal do środka a na deklaracji napisać 111,50 ujmując w tym koszty wysyłki. Dzięki temu opłata stała się mniejsza o połowę. Ale nie w tym rzecz. W paczce oczywiście były oba wydruki, deklaracja opiewała na kwotę 168$ (nie wiedzieć dlaczego) a ja i tak zapłaciłem od kwoty 111,50$. Ktoś mi może wytłumaczyć jakimi tajemnymi arkanami kierują się celnicy???? A na deser, jak pisałem w poprzednim mail'u otrzymałem paczkę o wartości 330$, z załączonym wydrukiem PayPal opiewającym na tę kwotę bezpośrednio do domu bez odbywania jakiejkolwiek odprawy. I to jest już całkowity kosmos!

Gdyby we wszechświecie nie istniały obce cywilizacje to znaczy, że na ziemi istniałaby tylko biała rasa - M.M. Kucharski

Odp: No i kupiłem...

Proste, paczki wpadają na taśmę, celnik zagląda do co ntej, jak jest jakiś papier to bierze pierwszy z brzegu, jak nie ma to wycenia pewnie wedle jakiejś procedury.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio