1

Temat: Jaki antyvirus na rok następny ?

Witajcie

Nareszcie kończy mi się okres licencyjny starego antyvira - co możecie polecić na rok bieżący (*i połowę następnego) ?

Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

___
Press play on tape...

2

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Kaspersky....

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Ze sklepu NOD32 lub G-Data 2008. Z internetu Avast! HOme Edition (rok używania za darmo, bez ograniczeń, ale tylko do domowego użytku, po roku przedłużamy licencję za darmo i tak aż do bólu.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

jeszcza avg jest friko

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Ja jestem bardzo zadowolony z NOD32. Nie jest drogi, a wart.

6

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Ja uzywam avasta juz 2 rok

7

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

no niestety, licencja komercyjna będzie potrzebna...

___
Press play on tape...

8

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

http://img143.imageshack.us/img143/1937/beztytuu2hz.jpg

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

9

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

jellonek:  wyszukiwanie lepiej Ci pójdzie tak - w końcu wszystkie wirusy z internetu się biorą, no ine ?

___
Press play on tape...

10

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

AVG 8.0 FREE - mam od roku i po przygodzie z Nortonem (też rok) nie widzę różnicy - a jest za darmo....
http://www.fothost.pl/upload/08/24/1eb55cb5_AVG8.0.jpg

11

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

laoo/ng napisał/a:

Ja jestem bardzo zadowolony z NOD32. Nie jest drogi, a wart.

Uzywałem NOD'a przez pare lat, i w firmie i w domu. dziś tego już nie robię.
Od kiedy komputer chroniony NOD'em przeskanowałem Kasperskym i znalazłem stado wirusów i trojanów, to zrezygnowałem z NOD'a na poczet kapserskyego.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

12

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Kaspersky.

Mam.
I mogę polecić.

13

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

polecam przejrzenie: Trend Micro krytykuje słynny test antywirusów, Zabezpiecz się za darmo - 10 aplikacji które ocalą twój system - no niestety, nie tak całkiem za darmo, bo licencje dla firm już słono kosztują.

//EDIT: i już trochę sucharkiem zajeżdżający test 10ciu najpopularniejszych programów antywirusowych

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-10 06:53:43)

___
Press play on tape...

14

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Jak dla mnie tylko Kaspersky.

15

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Jak dla mnie tylko NOD32 (jako pakiet "Internet Security").

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

A co to jest antywirus? :D

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Właśnie.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Jak się ma Linux-a albo FreeBSD to może i można się z tego śmiać :) Ale jak ma się na tyle nietypowy/powalony hardware że nie ma pod Linux-a driverów to można tylko płakać i użerać się z Windows :D

Co do NOD-a, też mi się na początku podobał bo był szybki i nieznacznie obciążał system... ale poległ na bardzo prostym teście...

1) Instalujemy Windows na jakieś Virtualce
2) Instalujemy NOD32...
3) zasysamy jakiegoś parcha z P2P... zapisujemy na dysk... NOD nic
4) rozpakowujemy... NOD nic... uruchamiamy setup zatrojanowanej aplikacji i nod NOD nic...

5) Odpalamy czysty windows na Virtualce
6) Instalujemy 30 dniową wersję Kasperskiego
7) zasysamy tego samego parcha z P2P, próba zapisu na dysk... Kaspersky już się pluje
8) Olewamy go, pozwalamy sobie rozpakować zasyfioną aplikację, Kaspersky znowu pluje, olewamy go.
9) probujemy uruchomić  setup, Kaspersky już tak łatwo olać się nie daje.

Taki prosty test zrobiłem wykorzystując wersje trial obu programów. NOD32 oczywiście nic nie wykrył i nadal żyłbym w przekonaniu iż to jest świetny i szybki program. Strasznie się na NOD-ie zawiodłem. Do testów NOD-a zachęcił mnie marketingowy bełkot... i pozytywne opinie innych używających go osób. Jednak cieszę się iż nie dałem się do niego przekonać :D

19

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Ale ja mam Windows i antywirusów nie używam.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

20

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

To ja za dużo syfu od ludzi dostaje w e-mailach i innych nośnikach aby być tak odważnym :) Do siebie mogę mieć zaufanie, jednak nie do tego co otrzymuję od innych :)  W dodatku to pewnie kierownik ma Windows 64bit przez co pewnie część wirusów wywala się z marszu :)

21

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

seban - to co ty z tymi syfami w emailach robisz? uruchamiasz? czym poczte odbierasz ze sie wirusow boisz?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

22

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

Jako klienta pocztowego używam Thunderbirda... wolę jednak mieć za plecami program antywirus-owy. Jeżeli odpowiem Ci iż poprawia mi samopoczucie to wystarczy? :P Być może taki ekspert od bezpieczeństwa jak Ty nie musi używać programu AV, ja jednak jako lamer z takiego korzystam i będę to robił nadal :)

Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-06-10 12:23:55)

23

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

no to tym, co nie mają antyvira, proponuję przeskanować system programikiem HiJackThis i Ad-Aware(z LavaSoft) - okazuje się, że różne dziwne rzeczy na dysku można znaleźć... (nawet na takim, na którym jest antyvir zainstalowany)

@Seban: też Ci thunder robi takie "wstrzymania", jak masz powyżej tysiąca maili ? No i obowiązkowo w nim odczyt maili uproszczony html, bez ładowania obrazków z zewnętrznych software'ów bo inaczej wszystko przepuszcza.

___
Press play on tape...

24

Odp: Jaki antyvirus na rok następny ?

seban: ekspertem zdecydowanie sie nie uwazam, ale fakt - uzywajac linuksa na prawach usera - duuuzo mniej sie boje o wirusy ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep