1

Temat: Rulezki dla ST

Czy ktoś mógłby przygotować rulezki do kompotów dla ST na Głuchołazy? Ja się na ST znam średnio na jeża i niechciałbym wypisywać głupot. Co prawda nie przewiduję, żeby nagle ktoś przygotował wysyp dem, intr itp, ale grafiki pewnie będą. Dzięki!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

2

Odp: Rulezki dla ST

Moje sugestie:

1. Grafika: 320*200 16 kolorów (PI1,CA1,GIF)

2. Muzyka: format .MOD (M.K.) 4 kanały, maksymalny rozmiar - dyskietka DD (czyli ok. 700kB)

3. Intro - maksymalny rozmiar 96kB, musi działać na 1MB RAM

4. Demo - maksymalny rozmiar 2*dyskietka DD, ale musi być w formie plików, żeby można było odpalić z HDD, musi działać z min. 2MB RAM

pozostaje pytanie - czy maszyną wyjściową dla prac koderskich ma być Atari STFM czy STE (te drugie posiada przetworniki C/A i blittera)

3

Odp: Rulezki dla ST

macgyver napisał/a:

Moje sugestie:
1. Grafika: 320*200 16 kolorów (PI1,CA1,GIF)

A Spectrum 512 ?

2. Muzyka: format .MOD (M.K.) 4 kanały, maksymalny rozmiar - dyskietka DD (czyli ok. 700kB)

3. Intro - maksymalny rozmiar 96kB, musi działać na 1MB RAM

macgyver napisał/a:

4. Demo - maksymalny rozmiar 2*dyskietka DD, ale musi być w formie plików, żeby można było odpalić z HDD, musi działać z min. 2MB RAM

Musi bo co ? leń, nie chce mu sie flopami żąglować.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

4

Odp: Rulezki dla ST

ja sie moze nie znam ... ale jak jest sens robic ograniczenia wielkosciowe w kat. demo skoro i tak ma dzialac na HDD ? nawet jesli ktos przygotuje animacje zajmujaca duuuuzo, to co sie stanie ?! bedziecie mieli przynajmniej fun ze cos ktos przywiozl i ze jest co odpalic na demo compo :)

... i jeszcze dodam ze maszyne wyjsciowa powinna byc STE, troche lepsiejszy dzwiek ... ze o blitterze juz nie wspomne

Ostatnio edytowany przez cedyn (2008-06-14 17:09:30)

Odp: Rulezki dla ST

Cedyn: bo nie wszyscy mają HDD do ST.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

6

Odp: Rulezki dla ST

Popieram punkty 1 i 2 macgyver'a, pozostalych nie ma co brac pod uwage :)

Co do punktu 1 to postaram sie tym razem rowniez cos wypikselowac w 320*200 16 kolorów. Natomiast mam nadzieje ze nie bedzie takiej wtopy z moja grafika jak w zeszlym roku :(

Ostatnio edytowany przez jury (2008-06-15 11:23:00)

7

Odp: Rulezki dla ST

Zgadza się, zapomniałem o Spectrum 512, trzeba ten forma dopuścić.

8

Odp: Rulezki dla ST

Dzięki chłopcy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

9

Odp: Rulezki dla ST

a ja akurat nie uwazam aby w konkursie graficznym na ST uwzgledniac format Spectrum 512. Nie jest to format związany z ST a jedynie rozszerzajacy mozliwosci tego sprzetu o dodatkowe kolory
poprzez "trick'i dlatego uwazam ze niesprawiedliwe by bylo uznanie tego formatu wraz z "natywnym ". Atari ST "slynie" z trybu 320x200 w 16 kolorach i generalnie konkursy graficzne dotycza tego trybu, mozna by ewentualnie
zrobic dwa konkursy, w formacie "natywnym" i w Spectrum 512 ale na pewno nie laczyc je.

Ostatnio edytowany przez jury (2008-06-15 14:27:58)

10

Odp: Rulezki dla ST

Czemu muzyka tylko mod? A ymowa nie może być?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

11

Odp: Rulezki dla ST

jury: to jest ST compo, a nie 16 kolorów compo :P czyli to co jest formatem ST(e)kowym i jest normalnie na ST wyświetlane. Na pewno bardziej natywny dla ST jest format .SPC lub .SPU niż GIF :P Tak samo jak na małym Atari dopuszcza się .CIN-y, .GED-y, .TIP-y, .HIP-y, a nie tylko .MIC czy .PIC.

Odp: Rulezki dla ST

JA jestem przeciw Spectrum 512, chyba że jako oddzielną kategorię. Zresztą, lepsze jest format KID, bo to nie dość że multum kolorów, to jeszcze brak ramek :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Rulezki dla ST

macgyver napisał/a:

Na pewno bardziej natywny dla ST jest format .SPC lub .SPU niż GIF

Ups, nie zauwazylem ze tajniacko :) przemyciles na liscie formatow GIF'a. Temu tez jestem przeciw :)

A tak na powaznie, to format ST'ka 320x200x16 jest calkiem przyzwoitym formatem i jak sie chce :) to mozna w nim calkiem przyzwoita grafike zrobic nie uciekajac sie do zadnych "dziwnych" trybow.
Tak jak pisalem wczesniej, generalnie wszystkie ( przynajmniej jakie znam, a znam ich troche :] ) konkursy grafiki na ST sa w tym trybie. Nie jestem przeciw innym trybom ale wlasnie uwazam ze
konkursy na nie powinny byc oddzielnie. Ale koniec gdybania, najlepiej moze zrobic sonde :) kto jaka grafike przygotuje na ST'ka i wtedy mozna wywnioskowac jak potraktowac ST w Glucholazach.
Ja w chwili obecnej mam juz jedna grafike w "natywnym" trybie ST i bede zabieral sie za druga.

14

Odp: Rulezki dla ST

HM. Wyłączając tryb "trickowy" trochę IMO źle byśmy postąpili. To tak, jakby zabronić interlace na małym atari, albo G2F.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Rulezki dla ST

No a ja ponowię pytanie o MUZYKĘ. Czy oprócz AMIGOWSKIEGO formatu można zapodać muzykę na syntetykach?

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

16

Odp: Rulezki dla ST

Nie twierdze, i Adam tez nie twierdzi aby zabronic ten tryb, natomiast uwazamy ze powinnien byc oddzielnie.

17

Odp: Rulezki dla ST

Dobra, skompilowałem powyższe wypowiedzi. Jeśli okaże się, że ktoś przywiezie STE i ofiaruje je, jako compo machine to można pozamieniać w regu ST na STE :)

16-bit Graphics Compo:

Praca powinna wyświetlać się na standardowej konfiguracji Atari ST z 512 KB RAM w postaci samouruchamialnej lub musi być dostarczona przeglądarka, która wyświetli grafikę. Format ? dowolny (tryby ST-LOW, ST-MEDIUM, ST-HIGH, Spectrum 512). Jeśli zostaną dostarczone więcej niż dwie grafiki w trybie Spectrum 512 zostanie zorganizowanie dodatkowe compo. Przerysowywanie cudzych prac (wcześniej wystawianych, znalezionych w sieci, zeskanowanych itp.) jest ZABRONIONE. Jeśli grafika jest w postaci samouruchamialnej należy również dostarczyć źródło (np. plik z programu graficznego, na którym obrazek został wykonany). Do pracy powinien być dołączony plik tekstowy, w którym MUSI być napisane kto jest autorem oraz pełny tytuł obrazka.

16-bit Music Compo:

Praca powinna odgrywać się na standardowej konfiguracji Atari ST w postaci samouruchamialnej lub musi być dostarczony player, który odegra muzykę. Format ? dowolny (moduły, syntetyki), rozmiar: maksymalnie dyskietka DD. Utwór powinien trwać krócej niż 4 minuty ? dłuższe będą wyciszane. Używanie dodatkowej pamięci jest ZABRONIONE. Covery utworów (wcześniej wystawianych, znalezionych w sieci itp.) są ZABRONIONE. Jeśli dostarczone zostaną więcej niż 2 covery zostanie zorganizowane dodatkowe Cover Compo. Jeśli muzyka jest w postaci samouruchamialnej należy również dostarczyć źródło (np. plik trackera, w którym powstała muzyka). Do pracy powinien być dołączony plik tekstowy, w którym MUSI być napisane kto jest autorem oraz pełny tytuł obrazka.

16-bit Intro Compo:

Plik powinien mieć objętość mniejszą niż 96 KB. Musi uruchamiać się na standardowej konfiguracji Atari ST z 1 MB RAM. Maksymalny czas trwania ? 5 minut. Intro musi mieć możliwość powrotu do desktopu (np. przez naciśnięcie dowolnego klawisza lub po zakończeniu wracać samoistnie). Do pracy powinien być dołączony plik tekstowy, w którym MUSI być napisane kto jest autorem oraz pełny tytuł intra.

16-bit Demo Compo:

Musi uruchamiać się na standardowej konfiguracji Atari ST z 2 MB RAM. Maksymalny czas trwania ? 10 minut. Rozmiar 2 dyskietki DD. Demo musi mieć możliwość powrotu do desktopu (np. przez naciśnięcie dowolnego klawisza lub po zakończeniu wracać samoistnie). Do pracy powinien być dołączony plik tekstowy, w którym MUSI być napisane kto jest autorem oraz pełny tytuł dema.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Rulezki dla ST

dely napisał/a:

16-bit Music Compo:

(...) w którym powstała muzyka). Do pracy powinien być dołączony plik tekstowy, w którym MUSI być napisane kto jest autorem oraz pełny tytuł obrazka.

obrazka ?

19

Odp: Rulezki dla ST

cedyn napisał/a:

obrazka ?

Tak, bo entriesy trzeba oddawać w postaci partytury :D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.