Temat: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Witam ludziki!

Mam poważny problem. Mam stary dysk twardy 60 MB i chciałbym go podłączyć do swojej Atarki. Jestem zbyt kiepskim elektronikiem, żeby zrobić samemu odpowiedni interfejs. Do kogo więc się mam zwróćić  :?:  :?:  :?:

Mówiono mi, że z tym to do Pasia, ale on się nie przyznaje

grzybson/SSG^NG

2

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Do czego się nie przyznaje? Mozesz jeszcze SIO2IDE zrobic.

3

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Sprostowanie:

Pasiu nie przyznaje się do tego, iż robi interfejsy SIO2IDE.

I nie wiem kogo prosić o zmontowanie tego urządzonka, a ja po prostu sam nie umiem zmontować tego interfejsu.

grzybson/SSG^NG

4

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

najlepiej uderz do Jacka Żuka - jego interfejs jest kozacki!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

5

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

najlepiej uderz do Jacka Żuka - jego interfejs jest kozacki!

gdzie mozna poczytac o tym interfejsie - ale nie tam jakies 2-3 zdania tu i tam na forum ale w miare pelna dokumentacja...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

6

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

text po angielsku - stary, ale jary

http://atrey.karlin.mff.cuni.cz/~machek … e8bit.html

zagooglajcie: +ide +interface +kokoszkiewicz

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

7

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

nie robilbym sobie nadziei z tym 60mb dyskiem, ponizej 100mb nie bedzie dzialal

a jesli ten dysk to IBM to juz wogole

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

8

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

ke? u mnie dziala caviar 81mb, a kiedys bawilem sie vitkowym 40mb 2.5 calowym dyskiem (nie pamietam marki) i wszystko bylo ok.
mam ide interface zmontowany osobiscie przez J. Żuka z romem v1.2. moze w zmodyfikowanych wersjach jest cos nie tak?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

9

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

aha! mimo zaawansowanej sklerozy przypominam sobie taki przedziwny dysk (na 90% fujitsu) o pojemnosci okolo 100mb, ktorego nie udalo sie uruchomic ani na pc, ani na amidze (a vitek tak sie chwalil mozliwosciami swojego hdtoolbox'a). moj interface poradzil sobie z jego detekcja bez problemow, niestety bad sectorow bylo wiecej niz prawidlowych, wiec dysk odszedl w zapomnienie. jego charakterystyczna cecha byl brak zworek do zmiany master/slave. zamiast nich znajdowal sie zestaw micro switch'y.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

10

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

SIO2IDE robi Piguła.

11

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

...a IDE_KMK Pasiu.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Pasiu nie przyznaje się do żadnego interfejsu IDE. Chyba, że on mnie źle zrozumiał (on, czyli Pasiu).

A w tym jegO interfejsie jest jakieś ograniczenie co do rozmiaru dysku?

grzybson/SSG^NG

13

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

tak, do 8GB; Pasiu się nie przyznaje - tak samo jak pin to nie pinokio... :D

,.... a AXE nie jest zboczeńcem,,  :D  :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

14

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

tebe, rocky - w czasie jazdy do ornety wystrugajcie z pinokia jakas fajna lufe - bedzie z czego zapalic  :twisted:

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

15

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

SIO2IDE robi Piguła.

Jak do tej pory zrobiłem tylko dwa egzemplarze  SIO2IDE w wersji 1.7
jedno mam w swoim compie a drugie ma Dely (u mnie siedzi pod maską Fujitsu 2.5 cala 800 albo 850MB dokładnie już nie pamiętam) plus mam zaczęte 3 sio2ide w wersji 4.0 (choć pewnie przeprogramuje Atmele do wersji 4.1), jedno jest Wojtka Kośnego a dwa pozostałe moje ... czekam teraz tylko spokojnie na przesyłeczkę z częściami (bo odpowiednią ilość kaski na konto kolegi Wojtka już przelałem (w mojej okolicy są problemy z dostaniem 2 układów)  - mam nadzieję, że tym razem układziki ruszą jak należy i w końcu kolejny Atarowiec będzie mógł cieszyć się z nowej zabawki ...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

16

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Grzybson, zapytaj Dely'ego, bo wiem, że chce wymienić SIO2IDE na KMK_IDE; więc może Ci to lunie.  8O (cokoolwiem by to oznaczać nie miało)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

zestawienie sio2ide i kmk_ide wydaje mi sie dobrym tematem na artykul, moze ktos sie szarpnie?

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

nom, moge zepchnac sio2ide po kosztach wytworzenia. moge przekazac na ornecie jakby co.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

19

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Można zrobić zestawienie SIO2IDE <-> KMK IDE, lecz uważam, iż będzie to poważna antyrelkama dla SIO2IDE .. :D  :D ...chociaż nieco łatwiej jest zdobyć SIO2IDE.

...tzn. antyreklama w rozumieniu max transferu - co wynika bezpośrednio z budowy poszczególnych interface'ów. KMK jest urządzeniem równoległym, SIO2IDE szeregowym..

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

20

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

SIO2IDE robi Piguła.

mam zaczęte 3 sio2ide w wersji 4.0 (...), jedno jest Wojtka Kośnego a dwa pozostałe moje ... czekam teraz tylko spokojnie na przesyłeczkę z częściami (...)  - mam nadzieję, że tym razem układziki ruszą jak należy i w końcu kolejny Atarowiec będzie mógł cieszyć się z nowej zabawki ...


Piguła, żebyś Ty wiedział ile ja mejli dostaję z pytaniami "I co masz już? Działa?"  :D

BTW: Taa... Nie Wojtka, tylko Artura. No chyba, że mam rodzinę, o której nie wiem. 8O

Pozdrav,
Arko

Atari. Computers for People.

21

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

Można zrobić zestawienie SIO2IDE <-> KMK IDE

wlasnie! bawil sie juz ktos w cos takiego? moze wtedy byloby latwiej przerzucac wieksze paczki z PC->FAT a potem po szybkiej transmisji na interface KMK. ja juz nie mam sily do SIO2PC...

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

22

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

nom, moge zepchnac sio2ide po kosztach wytworzenia. moge przekazac na ornecie jakby co.

KOszty wytworzenia,czyli ile?

A dasz jakas instrukcje obslugi?

grzybson/SSG^NG

23

Odp: Jak zdobyć kontroler IDE to ATARKI ?

nie pamietam ile to bylo ale mysle ze za gotowy interfejs "pod klucz" czyli do podlaczenia do atarki paru przewodow bede chcial z 40-50 PLN.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.