1

Temat: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Kineskopowy czy LCD ? Chodzi mi o to aby pikseloza na dużym ekranie nie była widoczna

2

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Wyłącznie CRT. Chyba, że będziesz oglądał tylko 720p, albo nie jesteś wrażliwy na wielkie kwadraty od kompresji.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

dely - przespales ostatnie 10 lat? ;)

1. W tej chwili latwiej o bardzo panoramiczny tv lcd niz crt. A wiekszosc filmow jakie widze ostatnio jest 2x szersza niz wyzsza i na ekranie 4:3 mam wąski paseczek filmu i ogromne czarne pasy
2. widziales kiedys jaki wieeeelki (gleboki) jest kineskop np 42''?
3. pikseloze mozna regulowac filtrami, ktore sa wbudowane w odtwarzacz albo w tv
4. TV CRT chyba juz nie sa rozwijane - chodzi mi o elektronike, nowoczesne funkcje itp. W kazdym sklepie stoi tylko pare zakurzonych w samym kącie.
5. Filmy i gry HD atakuja coraz odważniej. 720p? A gdzie 1040p?? Za rok to bedzie standard.

Reasumujac: wybierac nalezy miedzy LCD a plazmą. I to niedlugo, bo za 2 lata nawet LCD bedą juz passe. Nowsze technologie podnoszą głowę.

Ostatnio edytowany przez nosty (2009-01-01 14:04:06)

4

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

nosty napisał/a:

A gdzie 1040p?? Za rok to bedzie standard.

Jest coś o czym nie wiem, czy miałeś na mysłi 1080p pisząc inaczej ? :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Nosty, a przeczytałeś do czego koledze potrzebny ten telewizor? No i podstawowe pytanie czy widziałeś zwykły film DivX/XviD na telewizorze LCD :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

6

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Zgadzam sie z delym, ja w oparciu o wlasne doswiadczenia tez bym polecil wylacznie jakis dobry CRT. Nosty, co do paskow to dla mnie maly problem, szczegolnie gdy sie ma sporo cali, a o wiele gorsza jest notoryczna pikseloza. Dla mnie zadne filtry nic nie daja bo osobiscie na plazmach i lcdekach ZAWSZE widze piksele (chyba ze jakas tv nadaje w hd, co jest ciagle zadkoscia, no i w przypadku konsol nowej generacji takie lelewizory maja sens). Co do technologi CRT to faktycznie juz nie jest rozwijana, ale sytuacja nie jest tragiczna - dobre "banki" ostatniej generacji sa super, no i sa o wiele plytsze niz sie ludziom wydaje (oczywiscie o takich plastugach jak lcdki mozna zapomniec). Philips robil swietne CRT i hd ready bodajze - swietny kompromis - wszystkie plusy CRT, panorama i w wiekszosci funkcje lcdkow. Tylko niestety trudne do kupienia. No i nosty na koniec slusznie sam zauwazyles, ze za kilka lat jak wejda telewizje hd nowej generacji to i tak najprawdopodobniej trzeba bedzie kupowac nowy sprzet. Teraz bym sie powstrzymal, kupil dobra banke i poczekal (szczegolnie ze kolega chce ogladac divixy). A ludziska wala do sklepow ogladaja filmiki hd puszczane z plyt, kupuja, ida do domu, uruchamiaja i sie dziwia bo nagle pan z dziennika ma twarz 2 razy szersza niz normalnie (czyli trza robic paski tyle tylko ze w pionie) i z bliska piksele jak plyty chodnikowe (celowo przejaskrawiam). Poza tym wszystkie komputery 8 bitowe i starsze konsole nadaja sie do uzytku tylko na CRT, bo na plazmach i lcd to istny koszmar :)

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

7

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

@grzeniu - kwestia przyzwyczajenia ;)

Panowie, albo ja jestem slepy (ale moje divxy ogladam przeciez zwykle w okularach), albo mam jakies inne divxy niz Wy. Swoje divxy ogladam na dobrym LCD 19''.
Juz od ladnych paru lat kodeki sa na tyle dobre, ze dobrze zrobiony film divx (czy tam xvid) nie rozni sie zbyt duzo od dvd. Jedyne znieksztalcenia jakie widze to "kwadratowe" znieksztalcenia kolorow na duzych ciemnych powierzchniach o jednolitym kolorze.
I tu sie zgadzam: LCD maja kiepski poziom czerni - taki bardziej szary. Plazmy maja tu przewage, a CRT sa chyba najlepsze.
Do plusow zaliczylbym jeszcze bezkonkurencyjna szybkosc i dobre odwzorowanie kolorow.
Co z tego, kiedy reszta to same minusy: wymiary banki, ostrosc, rozdzielczosc (!).

Kazdy wybiera co chce. Ja do divxow bym pewnie polecil dobrą plazmę.

8

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Osobiście jestem posiadaczem telewizora CRT 29" - jeden z ostatnich dostępnych na rynku, podłączony do komputera,  który pełni jednocześnie rolę odtwarzacza filmowego/routera/serwera dysków sieciowych.

Na jakość obrazu nie mogę narzekać, z racji efektu "rozmycia" filmy wyglądają bardzo "naturalnie", nawet te które z powodu dużego stopnia kompresji mają niezbyt dobrą jakość i na ekranie komputera (u mnie LCD) wyglądają niespecjalnie, to jednak na telewizorze, dzięki "zmiękczeniu i rozmyciu" daje się nawet je oglądać.

9

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

ciekawy temat..

-Kto jeszcze dzisiaj ściąga i ogląda dix i  xvidy skoro dobrej jakości hd rip 720p waży średnio 4.4gb ...?? ( no czasem jak jakiegoś esir-a poniesie to i waży 12gb  ale tak to jest jak się poprawia źródło z niebieskich płytek)
Jeszcze chwilę i wszyscy będą ściagać hd, ja to czynie od 2lat i nie umiem już oglądać div-ów z nędzynym dźwiękiem stereo :)

Szkoda że Polacy mają bana na hdbits.org , tam leży cały stuff hd tego świata..... a teraz jest wszystko "freee"

Crt nie nadaje się do filmów, format 4/3 odchodzi do lamusa....
16/9 obecnie też jest za wąskie, b
bo niestety nie jest to format kino...

Aby było idelanie proponuję coś o proporcjach 1280x544 bądź 1920x816 są to 2 najpopularniejsze rozdzielczości HD ...

tak naprawdę mało jest filmów fullframe 16/9

nie warto inwestować w crt...
czyli kupujemy projektor :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2009-01-02 13:19:25)

10

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Ech... No to napisze z punktu widzenia swira patrzacego na kazde znieksztalcenie obrazu... :)
Pare lat temu udalo mi sie kupic fajny CRT 32" ze starym trybem 100Hz (wazne - zwykle powielanie polobrazow, bez jakichs ukladow poprawiajacych plynnosc ruchu) i naprawde byle baaaardzo zadowolony. Nie byl to calkowicie plaski kinol, ale to byl moj wybor, bo w plaszczakach zawsze jest klopot z idealna geometria, a tu po wejsciu w menu serwisowe po 5 minutach mialem ideal.
Do tego projektor do ogladania filmow z DVD.
W sumie malo Divxow ogladam/ogladalem, ale wystarczalo.
Jeszcze rok temu nie bylem w stanie znalezc LCD/plazmy, ktore dawalyby satysfakcjonujacy mnie obraz. Zawsze w LCD byl brak plynnosci w przejsciach tonalnych, i slaba czern, a plazmy jakies blade w porownaniu z moim CRT.
No ale kupilem odtwarzacz HD i trzeba bylo pomyslec o zmianie sprzetu.
I przed nowym rokiem wybralem, padlo na Sonego Bravie 40" (FullHD). I od razu stwierdzam, nie zmienilem zdania co do jakosci CRT, ale postep w LCD w ciagu tego roku jest naprawde duzy.
Oczywiscie od razu nalezy wylaczyc tryb "sklepowy", w ktorym kontrastjasnosc i podswietlenie sa tak podkrecone, ze sasiednie odcienie danego koloru sa wzgledem siebie kontrastowe :). Po zjechaniu z tymi upiekszaczami w dol jest naprawde b.ladnie. Co ciekawe takze w standardowej rozdzielczosci.
W skali 0-10 podswietlenie mam na 2 (+tryb oszczednosci energii), kontrast 3, w sklepach jest to na 10 i 10 :)
A obraz HD wyglada wtedy poprostu pieknie.
Zanim oddalem moj CRT mamie, staly obok i przy podawaniu identycznego sygnalu naprawde przestalem miec watpliwosci. LCD moze nie byl lepszy, ale dorownywal spokojnie mojemu skalibrowanemu CRT....
Tak wiec nowoczesne LCD w koncu daja rade. Wazna jest tylko kalibracja i nie ustawianie parametrow takich jak w sklepach :)
Oczywiscie pozostawilem sobie projektor do czasu az fullHD jeszcze troche stanieja ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

AS... napisał/a:

Kto jeszcze dzisiaj ściąga i ogląda dix i  xvidy skoro dobrej jakości hd rip 720p waży średnio 4.4gb ...??

Na przykład ja. :) Divxy to alternatywa dla tych, którzy mają wolne łącza (tepsa, 512 kbit/s). Na 10 Mb/s ja rozumiem, że jest zupełnie inaczej i ściąga się w 1-1,5 h; z moim nie mam wyjścia, a nie chce mi się czekać 24 h na ściągnięcie ripa z HD. Takie życie...

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

12

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Albo 1Mbit z tepsy :) Jakość DivX / XviD absolutnie mnie zadowala. Około godzinka i nowe BSG już jest na dysku.Koledzy w akademikach to ciągną w HD, ale to zupełnie innej klasy łącze :)

grzybson/SSG^NG

13

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

grzybson napisał/a:

Jakość DivX / XviD absolutnie mnie zadowala

Dopóki nie kupisz monitora większego niż 19" lub telewizora LCD 19"+ :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

za jakiś czas będziecie sobie mogli te Wasze LCD-ki i Plazmy w buty wsadzić, jak na rynek wejdą:

http://www.lasertv.com.pl/

gep/lamers^dial

15

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Za ten "jakis czas" (pewnie w okolicach 5 lat) wsadze sobie, stac mnie ;)
Ale czy do tego czasu mam nieogladac HD i czekac z zakupami sprzetu?
Z takim podejsciem dzis nie mialbym nawet Atari, bo po co kupowac jak bedzie niedlugo seria ST, a po co kupowac ST jak zapowiadaja Falcona, no i na cholere Falcon, jak nowe pecety maja wieksze mozliwosci, a na cholere pecet, skoro co roku sa szybsze.... mozna tak czekac i czekac i dialektowac sie pieknym obrazem z telewizora Rubin ;)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

16

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Zgadzam się z Pecusiem :)

Powiem nawet więcej - mam 42" telewizor LCD Full HD 1920x1080 i obraz na nim wygląda jak na CRT. Nie ma pixeli ani innych problemów znanych ze zwykłych monitorów LCD. Seban może potwierdzić, bo widział fotki, które mu przesłałem. Obraz z każdego źródła nie-HD wygląda po prostu normalnie :) Minusem jest to, że jak się podepnie komputer to mimo tożsamych rozdzielczości obraz wygląda jak na telewizorze, a nie jak na monitorze, ale w końcu to jest telewizor :)

Jeśli zaś chodzi o kwadraty z MPEG-a to jest to wina zbyt dobrego odwzorowania obrazu. Na CRT nie ma pełnej gamy kolorów i odcieni więc tych kwadratów nie widać, bo CRT wyświetla różne odcienie czerni jako ten sam czarny kolor :D jak się odpowiednio ustawi kontrast to nie powinno byc problemu.

To tak, jak z fotografią cyfrową - na kliszy nigdy nie da się utrwalić tego, co na cyfrówce :)

Ostatnio edytowany przez alex (2009-01-03 11:38:55)

17

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Alex,
-mam nadzieję że lcd do kompa podłączasz do hdmi ( mim. dvi ) ..
Jeśli przez s-video bądź vga to obraz jest denny...!


Voy,
-Wszystko zaciągam ze swojego hdbits, łaczą tylko się nie śmiać mam 1mbita w 2008roku ściągnąłem 0.95 tb, sądzę że obejrzałem z tego 80-85% materiałów które ściągnałem...
**( aby mieć dobre ratio pomogłem sobie przez miesiąc shelem, takim najtańszym za 30pln i mam jeszcze spokój na rok 2009 )

Czas;
czasu mam za mało, mam konform żę jak coś chcę obejrzeć to ja wybieram kiedy oglądam kiedy zatrzymuję itd.
wg. mnie wcześniej czy później normalne tv ( programy ) odejdą do lamusa...!

A jeśli chodzi o samo hd:
nawet komedia romantyczna która ma dźwięk w dts-es i jest w rozdziałce 1280x544 wygląda naprawdę miodzio...
( patrze na reakcję swojej lepszej połowy )
Full hd mnie nie bawi bo zajmuje to strasznie dużo a i tak z 3metrów nie widać różnicy czy to hd czy fullhd...
i niekture materiały potrafią się ciąć nawet na 4rdzeniowym procku ( jak jakiś warjat przesadzi z bitratem )
Nie mam i nie przewiduje odtw. HD ( chyba że zrobią jakiegoś nowego popcorn-a )...
Bo nie wiem po co ....

Zresztą esir i CtrlHd potrafią wypuścić swoje encode niebieskiej płytki przed jej premierą...

Ostatnio edytowany przez AS... (2009-01-03 11:20:22)

18

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

AS: Tuner mam przez HDMI, ale notebooka na razie podpinam przez VGA, bo nie mam w nim DVI ani HDMI. Mimo to jednak obraz jest bardzo dobry. Jedyny problem jaki mam to ścinanie obrazu na krawędziach, muszę się bawić pozycją ekranu jak na zwykłym monitorze CRT :)

Co do HD, to ejst to na prawdę fajna sprawa. Oczywiście musi być dobry sygnał HD, a nie jakis pesudo-HD z bitrate rzędu 1-2 mbit/s, bo zamiast szczegółów widać wielkie kwadraty. Ja akurat lubię siedzieć blisko telewizora, bo wtedy mam lepsze wrażenie - wtedy na prawdę widać różnicę.

A oto zdjęcia zbliżeniowe matrycy dla zwykłego obrazu SD 720x576 (TVN24):

http://img387.imageshack.us/img387/8935/imgp3563xe2.th.jpg

http://img149.imageshack.us/img149/4342/imgp3565do5.th.jpg

Ostatnio edytowany przez alex (2009-01-03 12:18:42)

19

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

alex napisał/a:

Jeśli zaś chodzi o kwadraty z MPEG-a to jest to wina zbyt dobrego odwzorowania obrazu. Na CRT nie ma pełnej gamy kolorów i odcieni więc tych kwadratów nie widać, bo CRT wyświetla różne odcienie czerni jako ten sam czarny kolor :D jak się odpowiednio ustawi kontrast to nie powinno byc problemu.

Niestety ale jest dokłądnie na odwrót. To LCD nie są w stanie wyświetlić pełnej gamy kolorów a CRT nie mają z tym problemu. Te kwadraty od kompresji są bardzo widoczne właśnie z tego powodu, że LCD obcinają gamę kolorów. Podobny efekt jest jak robisz konwersję obrazu z 24bitów na 16 albo 8 bitów. Właśnie dlatego widzicie te kwadraty na LCD.
A na twoich zdjęciach tło pod zegarkiem na TVN24 jest normalnie ciemno granatowe a nie praktycznie czarne, jest jednolite a nie z duchami od cyfr ;)

Ostatnio edytowany przez Pet_BB (2009-01-03 18:07:05)

20

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Alex;
-zmienisz zdanie jak podłączysz laptopa/pc przez hdmi ...!!!

Ostatnio szwagier to odkrył;
- jak przytargałem swojego laptopa i pusciłem u niego na lcd '42 fullhd, mój ulubiony film w 720p The Godfather 1972 ...
( esir przesadził i bitrate jest na poziomie 8096 kbps, taki bitrate spokojnie starcza przy 1080p hdrip, film zjamuje 12gb i jest w 720p .... )


Szwagier aż usiadł z wrażenia, nie wiedział że jego zabawka jest w stanie dać taki obraz...
Puszczał hdripy ale po vga... Nigdy przez hdmi bądź dvi ..

Ja z kolei swojego lcd nigdy nie pdołączałem inaczej niż przez hdmi ( od 2 lat tak mam ) ..

n-ki tego typu zabawki niestety jak sam wspomniałeś mają b.słaby bitrate.....

21

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Pet_BB napisał/a:

A na twoich zdjęciach tło pod zegarkiem na TVN24 jest normalnie ciemno granatowe a nie praktycznie czarne, jest jednolite a nie z duchami od cyfr ;)

Moze kapke za ciemne zdjecie....
Chcesz zobaczyc jak wyglada ten kawalek wyciety bezposrednio z tego co TVN nadaje?
Prosze bardzo....

http://pecus.pigwa.net/pliki/TVN24.bmp

Specjalnie w BMP, co by jpeg tego nie zdegradowal jeszcze bardziej (sciagnij sobie obrazek i powieksz, bo jest w rozdzielczosci nadawcy).

Jak widac "duchy od cyfr" sa w nadawanym sygnale i wnikaja z kompresji po stronie nadawcy.

Na CRT zadziala tzw "sprzetowy blur" :) i tego nie zauwarzysz, choc ja na swoim tez widzialem.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2009-01-03 19:06:42)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

22

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Pecus napisał/a:

Moze kapke za ciemne zdjecie....
Chcesz zobaczyc jak wyglada ten kawalek wyciety bezposrednio z tego co TVN nadaje?
Prosze bardzo....

Przecież wiem jak to powinno wyglądać. Porządny LCD da się skalibrować aby wyświetlał kolory ładnie i jak ma dobre filtry to i bez kwadratów od kompresji. Ale Alex mógł nie wklejać zdjęcia na którym widać jak badziewny kolor jest na jego LCD ;) LCD nie wyświetla tak dużo kolorów i cały obraz musi być wstępnie cyfrowo przetworzony aby to ładnie wyglądało. Jak mamy ciemną scenę rodem z Alien to na LCD często zamiast widocznych elementów jest szara plama albo wręcz przeciwnie - w ciemnej piwnicy robi się jasno jak w dzień. Dla tego ważne jest aby algorytmy stosowane do przerobienia takiego obrazu były dobrej jakości. Obraz w buforze TV jest zapisywany z wysoką rozdzielczością koloru, którą CRT by odwzorował bez problemu. Procesor TV teraz taką ramkę obrabia. Analizuje każdy jej fragment. Jeśli jest jakiś element obrazu jest bardziej jednolity to tutaj cyfrowo podbija jaskrawość tego fragmentu aby dało się zobaczyć delikatne przejścia tonalne. I właśnie dlatego często niepotrzebnie podbijane są delikatne różnice powodowane przez kompresję. Wyłażą przez to kwadraty na LCD. Są naprawdę świetne TV LCD gdzie jest to dobrze robione i poziom kwdratów od kompresji jest taki jak na CRT albo i jeszcze mniejszy. Ale to tylko i wyłącznie dzięki wysokiej klasy algorytmom, którym najpierw jest poddawany obraz zanim zostanie wyświetlony.

Specjalnie w BMP, co by jpeg tego nie zdegradowal jeszcze bardziej (sciagnij sobie obrazek i powieksz, bo jest w rozdzielczosci nadawcy).

Też mam tuner DVB do kompa i widzę jak to ma wyglądać. Ale u mnie wygląda tak jak powinno też na TV.

Jak widac "duchy od cyfr" sa w nadawanym sygnale i wnikaja z kompresji po stronie nadawcy.

Ja u Alexa widzę znacznie gorsze duchy, nie od kompresji nadawcy.

Na CRT zadziala tzw "sprzetowy blur" :) i tego nie zauwarzysz, choc ja na swoim tez widzialem.

Dobrej jakości CRT nie ma żadnego blura. Z blura są przecież znane LCD. Tenis, siatkówka - do dzisiaj na forach ludziska narzekają na smugi przy takich widowiskach w LCD.

Żeby nie było: Ja sam przymierzam się do TV LCD. Konkretnie mam ochotę na 50" Bravię 200Hz. I pewnie coś takiego sobie sprawię jak tylko będę miał za 2 miechy więcej czasu wolnego bo to pod kątem konsoli do gier. Widziałem ten TV i wiem, że on ma zarąbiaste algorytmy i obraz jest bardzo ładny. Na nim nawet gierki 30fps wyglądają jakby były 60fps ;)
BTW: Wiece ile dzisiaj prądu zużywają LCD ? TO jest o wiele więcej niż kiedyś CRT (nawet przeliczając na cal obrazu). Taki Samsung LN52A850 52?, który też mi się podoba ma zmierzony pobór mocy 439W!

23

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

dely napisał/a:
grzybson napisał/a:

Jakość DivX / XviD absolutnie mnie zadowala

Dopóki nie kupisz monitora większego niż 19" lub telewizora LCD 19"+ :)

Byzydura ;)

24

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

Pet_BB napisał/a:

Na CRT zadziala tzw "sprzetowy blur" :) i tego nie zauwarzysz, choc ja na swoim tez widzialem.

Dobrej jakości CRT nie ma żadnego blura. Z blura są przecież znane LCD. Tenis, siatkówka - do dzisiaj na forach ludziska narzekają na smugi przy takich widowiskach w LCD.

Piszemy o roznych rzeczach. Cos co zartobliwie nazywam "sprzetowym blurem" w CRT to poprostu nieidelne ogniskowanie wiazki elektronow, ktore objawia sie tym ze obraz jest bardziej miekki (wiazka nie wyswietla idealnego punktu, ale plamke zahaczajaca takze o sasiednie). W zwiazku z tym mniej wyrazne sa pojedyncze piksele i pewne wady obrazu sa zacierane. Zreszta podobnie jest w projektorach, nie znam zadnego projektora z tak wspaniala optyka, by nie powodowala zadnego rozmycia obrazu (a mamy w firmie referencyjne projektory FullHD).
Ty piszesz o rozmyciu ruchu powodowanym w ostatnich modelach CRT przez uklady majace "poprawic" obraz w trybie 100Hz, a w przypadku starszych LCD przez niezbyt szybkie panale a takze "polepszacze". W nowoczesnych LCD panele sa juz wystarczajaco szybsze, a "polepszacze" da sie na szczescie wylaczyc.

W sumie zrobilem fotke z materialu SD na moim TV, polaczenie kablem SCART (RGB) ze zwyklego DVD przyzwoitej klasy. Niestety pojawilo sie na fotce cos w rodzaju mory - pionowe paski wynikajace z nakladania sie filtrow RGB matrycy aparatu i matrycy TV... nie chce mi sie kombinowac, wiec zamieszczam tak jak to wyszlo, wezcie poprawke na to ze tych pionowych zielokawych/czerwonawych paskow nie ma na ekranie. Chodzilo mi o pokazanie jakosci obrazu SD na takim TV. Chyba widac ze jest O.K. Nawet dla mnie - jak pisalem zboczenca jesli chodzi o jakosc obrazu.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

25

Odp: jaki telewizor do filmów DivX/xvid ?

fotki fotkami, subiektywne odczucia odczuciami... jak mi gosc w sklepie podlaczyc zwykly sygnal antenowy +  typowy rgb do plazmy i do LCD. oba 42'' nie musialem sie wiele zastanawiac, mam plazme (mimo tego ze slyszy sie wiele negatywnych opinii o tej technologii)... ogladajac divxy nie widze zadnych kwadratow itp co zdarza sie zobaczyc nawet na zwyklym monitorze lcd. LCD gdy zobaczylem jak wyglada przy sygnalach nie HD, zwiodl mnie, przynajmniej w przedziale cenowym do 2500pln.