Temat: Jaka atarka?

Bandziorno...

Poważnie zastanawiam się nad kupnem 8-bitowej atarynki, w związku z czym proszę o oświecenie w kwestii apgrejdów - co poza dodatkowym ramem i pokeyem warto wpakować do środka? Chodzi mi głównie o listę rozwiązań chroniących przed koniecznością używania kaset albo dyskietek. Wszelkie uwagi dla zupełnie zielonych, jak również info o kosztach (części i montażu, oraz u kogo) również mile widziane.
Jeżeli ktoś ma taki zestawik na sprzedaż to w przypływie miłosierdzia mogę pomóc się pozbyć. :)

pyzydyry
śymygy

2

Odp: Jaka atarka?

sio2sd - zamiast dyskietek karta sd, bezproblemowe, bez instalacji i kombinowania. koszt ok 100zl

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

3

Odp: Jaka atarka?

Oraz XC-12 z Turbo 2000 - wgrywanie gier i dem na sztabach, kiedy SIO2SD weźmie i padnie: bezcenne.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

4

Odp: Jaka atarka?

Jeżeli masz zamiar pisać coś na atarce, to zdecydowanie KMK JZ/IDE (IDEa). Rozwiązania typu SIO2SD są może i dobre od opalania gier/dem, ale jeżeli podczas pracy (linkowanie,kompilacja itp) wykonujesz dużo operacji dyskowych (zapis/odczyt), to szybkie operacje I/O są wskazane, szybkość porównywalna z ramdyskiem.

5

Odp: Jaka atarka?

MacGyver: Pigule skończyły się płytki, pamiętasz? Poza tym ostatnio było dużo niezdrowego zamieszania wokół IDEa (ech, te licencje...)
Śmigło: na początek wystarczy Ci sio2pc. Potem, na zlotach obejrzysz co ludzie mają, przetestujesz, pomieszasz im ;) i wybierzesz coś dla siebie. Przydatnym drobiazgiem może okazać się QMEG (więcej napisałem Ci na gg).

grzybson/SSG^NG

6

Odp: Jaka atarka?

grzybson: nie wiem, czy się skończyły, nie dysponuję takimi informacjami... piszę co byłoby dobre i wygodne w danej sytuacji. Ja niegdyś zakupiłem KMK JZ/IDE od człowieka, który handlował tym na allegro (z błogosławieństwem Draco oidp).

7

Odp: Jaka atarka?

O rany... Dely :(

Skąd u diaska wziąć w dzisiejszych czasach Turbo 2000?
Pytam bo sam bym chętnie carta z przerobionym magnetem kupił.
:(

ogólnie to k...a jesień idzie!

8

Odp: Jaka atarka?

> Jeżeli masz zamiar pisać coś na atarce, to zdecydowanie KMK JZ/IDE (IDEa). Rozwiązania typu SIO2SD są może i dobre od opalania gier/dem, ale jeżeli podczas pracy (linkowanie,kompilacja itp) wykonujesz dużo operacji dyskowych (zapis/odczyt), to szybkie operacje I/O są wskazane, szybkość porównywalna z ramdyskiem.

bez jaj, MADS dziala na atari? ktos jeszcze pisze programy dla atari na atari? trzeba miec samozaparcie :D

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

9

Odp: Jaka atarka?

xxl napisał/a:

ktos jeszcze pisze programy dla atari na atari? trzeba miec samozaparcie :D

macgyver ? ;D ;p

szary napisał/a:

Skąd u diaska wziąć w dzisiejszych czasach Turbo 2000?
Pytam bo sam bym chętnie carta z przerobionym magnetem kupił.

Zenon ? ;-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

10

Odp: Jaka atarka?

macgyver napisał/a:

Jeżeli masz zamiar pisać coś na atarce, to zdecydowanie KMK JZ/IDE (IDEa). Rozwiązania typu SIO2SD są może i dobre od opalania gier/dem, ale jeżeli podczas pracy (linkowanie,kompilacja itp) wykonujesz dużo operacji dyskowych (zapis/odczyt), to szybkie operacje I/O są wskazane, szybkość porównywalna z ramdyskiem.

Mega LOL nie z tej Ziemi :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: Jaka atarka?

xxl: poza Mads-em też istnieją narzędzia :P

stryker: skąd taki wniosek?

grzeniu: uchyl rąbka tajemnicy, gdzie tam dostrzegłeś słowo "ser" ?

12

Odp: Jaka atarka?

Łatwo docenić IDEa pracując choćby z TBXL, czy pisząc/słuchając mody z samplami.
NUMEN też ładuje się nieporównywalnie szybciej z IDEa niż przez SIO.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: Jaka atarka?

Nie neguję walorów IDEa, to świetny kontroler, tylko z dostępnością problem (patrz offtopic dot. SDX). Sam mam IDEa. Jak pierwszy raz odpaliłem z niego Numena do szczena mi opadała, że tak szybko. No i ta możliwość odtwarzania filmików i muzyki na Covox-ie (specjalnie dla Rólóplayera poprosiłem zenka o montaż Covox-a :) ).

Sio2sd ma jednak tę przewagę nad IDEa, że jak tu już wspomniano cholernie łatwo odpalać z niego demka i gry całodyskowe i to w kilku częściowe. Wychodzi na to że najlepiej mieć oba :P (albo sdrive'a zamiast sio2sd).

Także najlepiej na początek Sio2PC. Bo najtańsze :D

Jak ktoś chce kodować dla atari na atari to nie ma problemu, to czemu nie, można, IMHO nic w tym dziwnego. Acz trochę to niewygodnie... (z IDEa jednak ciut mniej, to racja).

grzybson/SSG^NG

14

Odp: Jaka atarka?

Ogolnie to wedlug mnie to najlepiej miec 2 zeczy IDE'a i sio2sd. A jeli IDEa to musi byc takze SDX bo normalny Spartados nie dziala z tym kontrolerem. Inna sprawa to jest to iz jest problem z niektorymi czesciami do kontolera, ale o tym moze wam powiedziec blizej Pigula.

A co do "licencji" to bylo zamieszanie, ale sie skonczylo. Bylo ono dokladnie skierowane przeciwko Lotharekowi i mnie, jako by niby sami robimy kontrolery i je sprzedajamy. Sprzedajemy owszem (o ile zajdzie sie chetny, a to jest ok 1,2 szutki na rok), ale ich nie robimy. Zainteresowanych odsylam do calego watku zwiazanego z tym na atari.online.pl. Oczywiscie sprawa sie wyjasnila, ale ... niesmak pozostal.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-01-26 16:37:11)