1

Temat: Atari800win + XP sp3

Atari800win + XP sp3 - czy wam to na prawdę działa?? Problem w tym, że chciałem dziecku odpalić emul na kompie i okazało się, że o ile na poczštku emul wstał, tak po kilku dniach stwierdził, że pliki rom sš uszkodzone. Zassałem romy z xformera, a emul przeinstalowałem (z nowej instalki zassanej ze strony autorów projektu) i efekt jest dokładnie ten sam. Nie wiem, czy z windš tu jest coœ nie tak, czy to ten posrany service pack 3 coœ popierdolił :).

Proszę o informację w kwestii emu i SP3 - o ile ktokolwiek ma z tym jakiekolwiek problemy :)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: Atari800win + XP sp3

Mam XP Pro + SP3 wszystko działa bez najmniejszych problemów. Coś chyba z tym komputerem jest nie tak raczej.

U mnie działa równie dobrze na jedno-rdzeniowym Celeronie jak i dwu-rdzeniowym Athlonie64.

Ostatnio edytowany przez seban (2009-02-03 17:33:47)

3

Odp: Atari800win + XP sp3

U mnie jest git. Spróbuj odpalić na wirtualnej maszynie.

Odp: Atari800win + XP sp3

U mnie też działa bez najmniejszych problemów. Sempron 3000+.

5

Odp: Atari800win + XP sp3

Ja także nie mam problemów pod XP3. Proc Athlon 64 X2 Dual Core 4200+.

I Ty zostaniesz big endianem...

6

Odp: Atari800win + XP sp3

Atom N270 (HT), Win XP Home SP3. Emul chodzi, chociaż wkurzające jest, że na 100% szybkości Atari wychodzi na jakieś 107% i za chwilę przycina jakby miał dorównać do tych 100%-szczególnie denerwuje przy muzakach.

7

Odp: Atari800win + XP sp3

Core 2 Duo T5250, Win XP Pro SP3 - zero problemu.

grzybson/SSG^NG

8

Odp: Atari800win + XP sp3

xp pro sp3, athlon x2 - kicha... emulator albo sie wywraca do gory kolami i stwierdza ze w sumie to on i tak sie wylaczy, albo wiesza
ustawienie koligacji na 1cpu pomaga - troche...

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Atari800win + XP sp3

Proponuję wgrać to cacko i sprawdzić ponownie.

I Ty zostaniesz big endianem...

10

Odp: Atari800win + XP sp3

wiem wiem, pomoglo w gothicu, ale pozniej mialem jakies cyrki gdzies indziej, wiec wylecialo
sproboje ;]

przechodze na tumiwisizm

11

Odp: Atari800win + XP sp3

mam  Core2Quad Q9450 @2,66 GHz   i  na XP SP3 zero problemow...  :P

12

Odp: Atari800win + XP sp3

pin zrob screnschota tego co sie dzieje... i ustawien rom'ow ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

13

Odp: Atari800win + XP sp3

ja swoich Romów ustawiłem tak:
http://www.wrotamalopolski.pl/NR/rdonlyres/B1EBDC2B-7D49-47EE-BCA9-6DA9779A822E/324964/romowieee.jpg
i bez problemu działają z SP3

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

14

Odp: Atari800win + XP sp3

tamburyny ktos im zakosil...
bez tamburynu pod vista nie smiga

przechodze na tumiwisizm

15

Odp: Atari800win + XP sp3

z xp3 ogolnie sa problemy czasami. ja jak wgralem sp3 to sie system rozjechal i czkalo mnie zreinstalowanie od nowa, i instalka sp3 na swiezy system. teraz dziala dobrze

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2009-02-04 16:38:42)

16

Odp: Atari800win + XP sp3

problem z romami (tymi ze zdjęcia?? :) ) wygląda tak, jak by ładować pliki zawierające śmieci - czyli emul wypisze "czarno na niebieskim", że pliki są niewłaściwe... i takie tam. Czyli problem raczej nie tyczy się windy jako takiej, ew. coś może być narypane w rejestrze. Sądzę, że spróbuję odinstalować emulator i przeczesać rejestr kasując wszystkie wartości dotyczące emulca. Cóż, dzięki panowie za wsparcie, bo wiem przynajmniej że to nie problem z SP3.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

17

Odp: Atari800win + XP sp3

może virus/virusy jakieś ?

18

Odp: Atari800win + XP sp3

miker napisał/a:

Proponuję wgrać to cacko i sprawdzić ponownie.

Swoja droga ciekawie ktos  w komentarzach pisze zdziwiony, ze zainstalowal ten program na jednordzeniowym procesorze intela i zdziwił się, że nie działa.

19

Odp: Atari800win + XP sp3

xan: głupich nie sieją, sami się rodzą ;)

I Ty zostaniesz big endianem...

20

Odp: Atari800win + XP sp3

Ostatecznie. Problem zdiagnozowany. Powodem zamieszania był rejestr systemu w którym nawet po deinstalacji emulatora pozostało kilkadziesiąt wpisów zawierających ustawienia programu. Windows to koszmarny śmietnik :). Po ręcznej modyfikacji rejestru (czyt. po wykasowaniu wszystkiego, co dotyczyło emu) i ponownej instalacji emulatora wszystko działa jak należy.

Reasumując - makabra, by system operacyjny w 21 wieku nie potrafił sprawnie zarządzac zainstalowanym oprogramowaniem... Syfilis straszny i rzeżączka i kiła - mogiła :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

21

Odp: Atari800win + XP sp3

Pin, tu nie należy napiętnować systemu albowiem ten usuwa z rejestru systemowego to i tylko to, co mu instalator nakaże.

Napiętnowany powinien być ten, który pisał emulator, a konkretnie listę gałęzi w rejestrze, które powinny być usunięte ;)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Atari800win + XP sp3

Piętnuję wiec autora instalarota / deinstalatora. To "bardzo zły błąd" (R), oraz (TM) i (C) :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

23

Odp: Atari800win + XP sp3

mi tam działa - samo i bez cudów! ;)

HoMeK

24

Odp: Atari800win + XP sp3

Podłączam się do tego wątku aby nie zakładać nowego. Gdy uruchamiam Atari800Win+ ginie mi windowsowy kursor, tak że nie mam możliwości zmienić ustawień czy dysków. Problem ten wystąpił teraz, wcześniej go nie było.

Ostatnio edytowany przez Henryk (2010-02-09 00:37:07)

25

Odp: Atari800win + XP sp3

Spróbuj po uruchomieniu wcisnąć F12. Pewnie masz włączone "udawanie" myszką jakiegoś urządzenia (ligtgun, pióro świetle, padalec itd.). Przy emulacji któregoś z powyższych device'ów windziana "strzałka" jest wyłączana.

I Ty zostaniesz big endianem...