Temat: Auto INIT SIO2IDE 4.2 help !

Heja !

Własnie podłączyłem jeszcze ciepłe SIO2IDE 4.2 do Atarynki. Skonfigurowałem sprzęt z pamięci nie czytając jeszcze instrukcji (bo nie lubie ;). Poszło od kopa ale chcę aby SIO2IDE bootowało sie automatycznie, bez koniecznosci B. [return] + RESET baton. Jak to zrobić ?
--

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: Auto INIT SIO2IDE 4.2 help !

Nie da sie, atarka za szybko sie bootoje zanim sie dysk rozpedzi. Chociaz ponoc jest jakis na to patent.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

3

Odp: Auto INIT SIO2IDE 4.2 help !

Co do automatycznego startu SIO2IDE to polecam:
- wykonać modyfikację układu resetu w Atari (opis na schemacie SIO2IDE 3.X), nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy (jeśli nie używasz bramki AND w innych rozszerzeniach  :( )
- do zmodyfikowanego układu resetu podłączyć wyjście RESET_OUT z SIO2IDE (złącze SIO_IO pin 4)
- dla wpełni automatycznego startu najlepiej używać Qmega zamiast standardowego OS Atari (ja mam oba na przełączniku)

Jak widać sprawa jest prosta  :D

Pozdrawiam wszystkich użytkowników SIO2IDE
Marek M

4

Odp: Auto INIT SIO2IDE 4.2 help !

MM: zapomniales dodac info w manualu od SIO2IDE 4.2, ze modyfikacja ta jest na schemacie od wersji 3.3. Nie kazdy zaglada w docu od innych wersji ;). Serdzeczne dzieki za info !
--

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...