1

Temat: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Zapraszam wszystkie rodzinki oraz wielbicieli gatunku na największą tego typu imprezę jaka się do tej pory odbyła w Polsce. Atrakcji dużo, a nagród i gratisów jeszcze więcej !

Tu info oraz tu.

Ludzie walą z całej PL więc może się okazać, że wstępu nie ma bo sala mieści max 300 osób :/
Dlatego rodziców z dziećmi zachęcam do odwiedzin z samego rana, tak aby dzieciaki mogły spróbować kilku atrakcji.

Jutro od 9:00 do 11:00 będą relacje na żywo z przygotowań do tej imprezki w TVN Warszawa.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

2

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Czegoś takiego nie planowali nawet organizatorzy, kolejki o długości piętra to norma... w sumie przyszło (w sensie udało im się wejść) ponad 2900 osób ! Biorąc pod uwagę że imprezka trwała tylko część dnia to takie kilkudniowe Polcony (zbierające podobne ilości ludzi) to pikuś ;)


Zastanawiam się co można zrobić aby Atarowców obudzić i aby i oni tłumniej przyjeżdżali na party...

Ostatnio edytowany przez Tdc (2009-03-02 02:39:50)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

3

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Ja szczerze mówiąc wcale bym się dobrze nie bawił przy 2900 "atarowców", zwłaszcza z teściami i wujkami. Niech już lepiej zostanie, jak jest.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

2900 atarowcow i jedna toaleta? ;)

to taki obrazek do kontemplacji :)

przechodze na tumiwisizm

5

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

nie było mnie jakiś czas, więc odpowiadam:
jestem realistą i nie wyobrażam sobie 2900 osób na Atarowym party, jednak kilkukrotne zwiększenie obecnych osób jest jak najbardziej realne, szczególnie, że wiele osób ceni sobie Atari i scenę a mimo to uparcie nie jeździ (pomijając powody).
Candle: nie przesadzajmy;)
pomyśl 2900 osób płacących 10 zł wstępu to jest 29 000 zł ! za to można zrobić cały konwent w dobrych warunkach.

Bawiłem się na tej imprezce Segwayem ? to naprawdę fajna zabawka, polecam każdemu !
Tu zdjęcia: pic1, pic2, pic3
Fajne jest to że to jest faktycznie inteligentne urządzenie (choć nie był bym sobą gdybym nie znalazł luk w algorytmach;). W każdym razie, do dyspozycji mieliśmy dwa Segwaye jeden miejski i jeden terenowy. Zasięg to 40 km, ale jeśli się weźmie jeden akumulator zapasowy to 80 km;) Urządzenie jest bardzo drogie jak na nasze warunki jednak dość ekonomiczne dla firm (np. ochroniarskich), jak rozmawiałem z przedstawicielem firmy, wzrasta obecnie świadomość w PL i powoli rozwija się sprzedaż. Po kosztowym zakupie (ponad 6000 euro), urządzenie ponoć nie wymaga żadnych dodatkowych kosztów (podobno się nie psuje), płacimy jedynie za ładowanie, ale to jest tanie jak barszcz. Co ciekawe Segwaye mają tradycyjną wtyczkę zasilającą, z pecetów lub dużych Atari. Problemem jest ich waga, która powoduje, że osoby mieszkające w blokach nie będą miały gdzie odstawić swojego segwaya no chyba że mają garaż.

Bardzo fajne jest wrażenie gdy się człowiek uczy na tym jeździć, wszyscy są poruszeni (co widać po minach na zdjęciach), jednak sprawia to frajdę !:) Gdy już się człowiek naumie to wtedy można na tym robić nie lada wyczyny a przy tym ma się na tyle dużą kontrolę, że nie da się na tym sobie zrobić krzywdy tak jak np. kiedyś widziałem gdy się rowery zderzyły, wtedy kierowcy wylecieli jak z procy przez kierownicę ;) natomiast tu można błyskawicznie wyhamować itp.

Z mojego doświadczenia powiem, że da się segwaya polubić a nawet pokochać ;) Można też liczyć, że jak sprzedaż wzrośnie to i cena spadnie.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

6

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Tdc napisał/a:

jak na nasze warunki jednak dość ekonomiczne dla firm (np. ochroniarskich)

ROTFL. Już widzę jak kark z security śmiga na Segwayu :D :D :D

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Jestem takim człowiekiem, który nie walczy z faktami. A fakty są takie, że właśnie takie firmy są klientami firmy, nawet w PL (np. pic1, pic2). Co do firm ochroniarskich to o tym mówił mi przedstawiciel w PL a nie jest to mój wymysł. Ponadto w wawie segwaye są widoczne od bardzo dawna, co prawda rzadko, a jak mówił mi wspomniany przedstawiciel wynika to właśnie z świadomości w PL, która wzrasta.
Co do przyszłości, to jako osoba bawiąca się tym, uważam że jest przyszłość dla tego typu rozwiązania.
Tu jeszcze jeden pic informacyjny.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

8

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Podłącze się.....

Czy ukończono film/filmik z serii Stars Wars realizowany w PL ?

Kiedyś pokazano coś takiego: http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=yV5h7SMB-II

acz lepsze było z Malty w Poznaniu: http://www.youtube.com/watch?v=4hPAu8mKVe4&NR=1
:)

9

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Te linki co wkleiłeś to dwa różne projekty.
Pierwszy widzę datowany jest na '96, ja miałem na jakiejś płytce z Entera "nowszą", ciut inną  wersję z '99.
A to drugie to Staszek :) Znaczy się Star Factor :P Pełnometrażowe "Gwiazdy w Czerni" powstają już,  z tego co słyszałem, od naprawdę dłuższego czasu, a końca nie widać :) Niemniej praca wre, konkrety na stronie Staszka.

grzybson/SSG^NG

10

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

No właśnie o Tego Staszka mi chodziło. Czyli końca nie widać.....

11

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Ja absolutnie nie jestem osobą która orientuje się w fandomie, ale z tego co wiem to: po pierwszej grupce ślad zaginął, w każdym razie ja (o ile wiem) to nigdy tych ludzi nie spotkałem.
Staszek kończy swój film i niebawem powinniśmy się go spodziewać w kinach, myślę że warto będzie się wybrać, szczególnie że takiego filmu w PL jeszcze nie było (np. styl filmu, rekordowa ilość zezłomowanych samochodów itp. dla każdego coś miłego ;) ). Ja w zeszłym roku widziałem sporo fragmentów z filmu także nie jest tak że nic nie ma itp. Przykładowo w filmie jest bardzo udana postać (zupełnie nieznany aktor), który jest odpowiednikiem Agenta Smitha z Matrixa, Staszek sam podkreślał, że jest zaskoczony tym co On zaprezentował w jego filmie. Tak więc mam nadzieję, że niebawem film będzie ukończony, natomiast kiedy to trudno powiedzieć... ;) ale to już naprawdę końcówka prac.

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

12

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Nie no, ja nie mówię, że nic nie jest zrobione, jest bardzo dużo zrobione. Ale z tego co czytam na stronie Staszek ciągle coś zmienia, kombinuje, dokręca jakieś sceny, pojawiają się nowi aktorzy w obsadzie. Stąd to moje "końca nie widać".

grzybson/SSG^NG

13

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Staszek szybki jest...

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

14

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

Grzybson, nie no masz rację w tym, że końca nie widać, bo film jest kończony od chyba już ponad 2 lat, nie jest to nic czym można się chwalić. Z drugiej strony on cały film zrobił z własnej kasy (i zapału), a ponieważ nasze wynagrodzenia PLN <> ? to jest to naprawdę wielka rzecz. Inna sprawa ile gier i demek nie zostało ukończonych z tych samych powodów :> :D Chyba trzeba Staszka posłać na szkolenia z zakresu inżynierii oprogramowania ;):) aby zrozumiał jak łatwo się wpada w pętlę nieskończoną, a jak wiemy pętlę nieskończoną robi w 10 sekund tylko Cray :D :D

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

15

Odp: Jutro imprezka familijna Star Wars (Warszawa)

W dzień dobry tvn pojawił się taki materiał ze Staszekiem na temat jego filmu - link dla zainteresowanych

grzybson/SSG^NG